четвер, 6 лютого 2020 р.

Дія — у дії! Презентовано мобільний застосунок Дія та Національну онлайн-платформу цифрової освіти

Від 6 лютого українські водії отримали можливість користуватися цифровими посвідченням водія та свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу. Документи доступні через мобільний застосунок Дія.

Мобільний застосунок Дія — перший крок у реалізації стратегії Держава у смартфоні, який реально відчутний майже кожному українцю. Він створений завдяки політичній волі керівництва країни, злагодженій взаємодії між низкою державних органів, підтримці міжнародних донорів та бізнесу. Це — унікальний проєкт не тільки для України, а й для світу. Адже Україна — четверта країна в Європі та десята у світі, де громадяни мають цифрове посвідчення водія у своєму смартфоні.

Офіційна презентація мобільного застосунку Дія відбулася за участі Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра Олексія Гончарука та Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. 

Перший реліз мобільного застосунку Дія містить цифрове посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Ці цифрові документи мають таку ж юридичну силу, як і фізичне посвідчення. Також цифрове посвідчення водія можна буде пред’являти у якості документа, що засвідчує особу, на внутрішніх залізничних та авіарейсах. Відповідне рішення уряду вже прийнято, справа — за технічними питаннями, над якими зараз працюють усі причетні відомства.

Мобільний застосунок Дія можна безкоштовно завантажити у App Store та Play Market. Ідентифікація користувачів відбувається за допомогою технології BankID через систему Національного банку України та Приватбанку. Дія діятиме як при наявності інтернету, так і в офлайн режимі. Натомість провідні мобільні оператори країни вже запевнили, що не тарифікуватимуть абонентів, під час користування застосунком в онлайні. 

За півтори місяці бета-тестування застосунку Мінцифра отримала заявки від 58 тисяч водіїв, з яких 32,5 тисячі взяли участь у публічному бета-тестуванні. Під час тестування Мінцифра тісно співпрацювала з учасниками, об’єднавши їх у ком’юніті під назвою Дієві.

За період тестування команді вдалося подолати низку перепон та значно розширити можливості застосунку. Загалом в Україні нараховується 9,5 мільйонів власників посвідчень водія, проте лише 2,5 млн з них мають оцифровані фото у реєстрі МВС. Аналоги їх документів без проблем відображаються у застосунку Дія. Частково цю проблему вдалося подолати завдяки синхронізації даних з Демографічним реєстром, що містить фото громадян, які отримали біометричні паспорти. Таким чином вдалось збільшити потенційну аудиторію до 6 мільйонів.

Також запущений механізм верифікації даних власника документів. Таким чином водії можуть виправити дані про себе у реєстрах, якщо є така потреба, і отримати електронні версії документів у застосунку Дія.

Перший реліз мобільного застосунку Дія — це тільки початок. Невдовзі Дія доповниться новими електронними документами — ID-паспортом, біометричним паспортом, полісом страхування автомобіля і студентським квитком.

Проєкт мобільного застосунку «Дія» створено у співпраці Міністерства цифрової трансформації та Міністерства внутрішніх справ, Національного банку України, проєкту USAID / UK aid "Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах/TAPAS", програми EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва та реалізується Фондом Східна Європа та Innovabridge, проєкту EGOV4Ukraine, що є частиною програми U-LEAD з Європою, SURGe за підтримки Уряду Канади, компанії EPAM, компанії «Spiilka», Fedoriv Agency, компанії De Novo, Приватбанку та Монобанку. Усі ініціативи в сфері діджиталізації матимуть успіх серед українців, якщо більшість громадян будуть володіти базовими цифровими навичками. Тому Мінцифра разом із партнерами активно працює над підвищенням рівня цифрових навичок громадян.

Національна онлайн-платформа «Дія. Цифрова освіта» — це один з флагманських проєктів Міністерства цифрової трансформації. Гостру потребу в вирішенні цієї проблеми яскраво демонструють результати першого в історії України соціологічного дослідження цифрових навичок громадян, що проводилося Мінцифрою наприкінці грудня минулого року. За даними дослідження, 53% українців не мають базового рівня цифрових навичок. А 15,1% з них віком 60-70 років не володіють цифровими навичками взагалі. При цьому, 47% громадян віком від 18 до 70 років зацікавлені в навчанні цифровим навичкам. Перевірити свій рівень цифрової грамотності кожен українець може, пройшовши спеціальний тест на онлайн-платформі https://osvita.diia.gov.ua/ 

Основним інструментом для підвищення рівня цифрової грамотності серед населення обрали освітні серіали за участі експертів та українських зірок шоу бізнесу. На платформі вже доступні три освітні серіали – із базової цифрової грамотності, цифрові навички для вчителів і освітній серіал для батьків «Безпека дітей в Інтернеті».

Освітні серіали розроблені студією онлайн-освіти EdEra за підтримки компаній: Google Україна, Microsoft Ukraine, Академія ДТЕК, Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН в Україні, Cisco, CFC Big Ideas, Освіторія, Global Teacher Prize Ukraine.

Проєкт втілено за підтримки швейцарсько-української Програма EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва та реалізується Фондами Східна Європа та  Innovabridge.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі