вівторок, 11 лютого 2020 р.

Відносини України та США: рухаючись вперед

Фонд Віктора Пінчука та Атлантична Рада провели у Києві круглий стіл «Відносини України та США: рухаючись вперед» у форматі Chatham House за участі делегації, до складу якої увійшли посли та посадовці США вищого рівня. Попри те, що Україна опинилася в центрі уваги у зв’язку з подіями внутрішньої політики в США, обговорення були зосереджені на питаннях подальшої розбудови міцних відносин між США та Україною, на викликах, які все ще необхідно подолати, а також на ключових сферах творення політики, на яких керівництво обох країн може зосередитися в рамках співпраці та партнерства у майбутньому.

Віктор Пінчук, бізнесмен і філантроп: «Для України США є найважливішим стратегічним партнером з 1991 року. Сьогодні тут зібралися «друзі України» з США і друзі Америки з України із різних політичних таборів для того, щоб нагадати один одному про важливість цих відносин і шукати шляхи вперед. На даний момент у зв'язку з внутрішньополітичними подіями в США деякі вважають тему України токсичною в Америці. Сьогоднішній круглий стіл - це перший внесок нашого Фонду та Atlantic Council в програму «детокс» україно-американських відносин».
Посол Ейпріл Х. Фолі, колишній посол США в Угорщині; голова правління Фонду угорських ініціатив: «Цілі політики США по відношенню до України залишаються незмінними. Сполучені Штати невідступно підтримують суверенність України. Держава твердо виступає на підтримку подальшої інтеграції України з Заходом. І вона налаштована надавати міцну підтримку Україні, допомагаючи їй у досягненні цих цілей».
Посол Деніел Фрід, колишній Посол США у Польщі; заслужений член Товариства сім’ї Вейзер, Атлантична Рада: «Попри «нездорову ін'єкцію» внутрішньої політики США в відносинах з Україною, покладена в їх основу підтримка України з боку Демократів і Республіканців залишається міцною. Підтримка (і небезпека) недобросовісних домовленостей між США та Росією за спиною в України залишається маловірогідною чи неможливою, попри окремі голоси, що лунають на їх користь».
Посол Джон Гербст, колишній Посол США в Україні; директор Євразійського центру, Атлантична Рада: «Попри політизацію довкола України в рамках боротьби, що розгорталася останнім часом між партіями у США, двопартійна підтримка України в її протистоянні Кремлю залишається у Вашингтоні потужною».
Посол Стівен Пайфер, колишній Посол США в Україні; позаштатний дослідник Інституту Брукінгса; науковий співробітник Стенфордського університету: «Успішна Україна й надалі відповідає актуальним національним інтересам США. Тепер, коли драма, що розгорталася довкола імпічменту Трампу, залишилася в минулому, можна сподіватися, що відносини між США та Україною зможуть повернутися до норми. Вашингтон та Київ мають шукати способи надалі зміцнювати двосторонні відносини».
Посол Александер Вершбоу, колишній Посол США в Росії; заслужений член Трансатлантичної ініціативи з питань безпеки, Атлантична Рада: «Через шість років після початку російської агресії Кремль і далі рішуче налаштований позбавити Україну її суверенності та незалежності й заблокувати її шлях до інтеграції в Європейський Союз та НАТО – явно всупереч принципам Статуту Організації Об’єднаних Націй та Гельсінкського акту. Для подальшого існування основаного на правилах світового порядку, який створювали та захищали США та їх союзники з 1945 року, істотно важливим є не допустити реалізації задумів Путіна – саме тому боротьба України за свободу – це також боротьба Америки. Зараз важливо обговорити, як Захід та Україна можуть працювати разом над тим, щоб посилити тиск на Москву, аби вона припинила свої зусилля, спрямовані на дестабілізацію України, а також досягти дипломатичного рішення, що відновить суверенність та територіальну цілісність України».
Доктор Селеста Валландер, президент і виконавчий директор Фонду США-Росія: «Українцям достатньо прислухатися до численних голосів американців, що виступають за їх суверенність та безпеку, а також звернути увагу на нинішню політику США, спрямовану на спричинення Росії збитків за її агресію проти України та незаконну окупацію української території, аби зрозуміти, що багато американців добре знають, де на мапі світу знаходиться Україна – у серці Європи – і їм не байдужа боротьба України за право залишатися цілісною й вільною частиною Європи. Євроатлантична безпека – це безпека Америки, і ніхто з нас не може почуватися захищеним від підривної діяльності чи агресії, якщо зусилля Росії з переділу кордонів та руйнування міжнародного права не отримають відсіч. Українці також мають оцінити прагнення Америки допомагати Україні долати корупцію, оскільки відповідність євроатлантичним стандартам належного управління та прозорості просуне Україну вперед на її євроінтеграційному шляху та знизить її уразливість до російського впливу».

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі