понеділок, 2 грудня 2019 р.

На форумі ООН представили стратегії посилення соціальної згуртованості громад в Україні
Київ, 28 листопада  2019 року – Стратегії побудови довіри та злагодженої співпраці серед громад в Україні обговорили на Національному форумі з громадської безпеки та соціальної згуртованості, що розпочався 28 листопада в Києві.   

Понад 150 учасників та учасниць зібралися на форумі, організованому Програмою ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Нідерландів, Швеції й Швейцарії.

Форум об’єднав представників громадянського суспільства, влади, правоохоронних органів та судів.  Представники соціально-відповідального бізнесу, міжнародних організацій та представники Донецької та Луганської областей також долучилися до заходу.

Збройний конфлікт призвів до значного зниження рівня соціальної згуртованості, довіри до державних інституцій і співпраці по всій країні, що було й так підірвано за роки суперечливих і політично забарвлених дискусій щодо історії, мови та патріотизму.

На урочистому відкритті форуму виступили Суддя Великої палати Верховного Суду України Тетяна Анцупова, заступниця Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані, Посол Королівства Данії в Україні Рубен Мадсен та Посол Королівства Нідерландів в Україні Йоганнес де Молл.

Пані Анцупова наголосила на важливості злагодженої співпраці суспільства та трьох гілок влади.

«Не можливо досягти результатів щодо соціальної згуртованості без взаємодії суспільства та усіх трьох гілок влади. Одним із принципів, яким ми керуємось у своїй роботі, є принцип «почути кожного», і судова влада відкрита до спілкування з суспільством», – зазначила Суддя Великої палати Верховного Суду України Тетяна Анцупова.

Заступниця Постійної представниці ПРООН Манал Фоуані відзначила, що зміни на місцевому рівні вимагають загальнонаціональної підтримки.

«Соціальна згуртованість дозволяє нам бути різними й допомагає єднати наші зусилля для загального блага наших громад та країни», – зазначила пані Фоуані. – «Зміни можуть відбуватися на місцевому рівні, але для того, щоб стати інституціолізованими, вони вимагають загальнонаціонального обговорення».

Високоповажні посли у своїх виступах пригадали власні візити на Донеччину та Луганщину та відзначили важливість проведення ініціатив із розбудови соціальної згуртованості та посилення громадської безпеки Програмою ООН із відновлення та розбудови миру.

«Соціальна згуртованість – це клей, який єднає громади і який ґрунтується на довірі», – підкреслив Посол Королівства Данії в Україні Рубен Мадсен.

Посол Королівства Нідерландів в Україні Йоганнес де Молл розповів, що він мав нагоду наочно переконатися в злагодженості співпраці громади та поліції й відзначив розробку спеціального механізму захисту дітей у школі, яка розташована всього на відстані кілометру від лінії зіткнення.

На форумі також представили набутий досвід та найефективніші підходи щодо зміцнення суспільної безпеки, доступу до правосуддя, мобілізації громад та соціальної згуртованості на місцевому та регіональному рівнях, а також обговорили стратегічні напрями їх зміцнення.

Програма ООН із відновлення та розбудови миру вже втретє проводить форум, присвячений питанням зміцнення громадської безпеки та соціальної згуртованості, аби почути голос громад та спільно з ними розробити дієву стратегію посилення безпеки і зміцнення соціальної згуртованості на сході України.Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі