неділя, 8 грудня 2019 р.

Криволап. Пейзаж малого формату. Діалог на відстані 100 років

79507723_2539859412777193_1146191243609374720_o.jpg 
З 7 грудня о 16.00 галерея сучасного мистецтва «Триптих АРТ» презентує проект «Анатолій Криволап. Пейзаж малого формату. Діалог на відстані 100 років».
 
Малий формат пейзажу потребує особливості композиції та оформлення, що надає картині повноти самодостатнього художнього твору.
Це своєрідний діалог з українськими художниками-пейзажистами, видатними майстрами картин малого формату кінця XIX –  початку ХХ ст. – П. Левченком, І. Похотоновим, П. Нілусом та іншими.
Анатолій Криволап
  • Член Національної спілки художників України.
  • Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2012).
  • Член-кореспондент Національної академії мистецтв України (2017). 
Народився 11 вересня 1946 року в м. Яготин Київської області (Україна).
Отримав класичну фахову освіту – закінчив Державний художній інститут у Києві, але шлях у мистецтві прокладав крізь власне уявлення про колір і відтінок.
Після закінчення інституту протягом 15 років вів непублічний спосіб життя – шукав себе у мистецтві, не бажаючи творити в єдиноприйнятому радянському стилі соцреалізму.
Упродовж тих років його як митця підтримував польський лікар Рішард Врублевський, із яким художник познайомився у 1978 році і який став не лише власником найбільшої колекції робіт Анатолія Криволапа, але і його близьким другом.
У 1992–95 рр. художник увійшов до мистецького об’єднання  «Живописний заповідник», вплив якого на сучасне українське образотворче мистецтво триває і донині.
За наступні двадцять років Анатолій Криволап здобув статус впливового митця, широко відомого в Україні й поза її межами.
Його картини експонуються, продаються й колекціонуються у всьому світі.
У 2011 р. художник став лауреатом загальнонаціональної премії «Людина року» у номінації «Митець року».
Того ж року Криволап став першим українським живописцем, чия фотографія з’явилася на обкладинці авторитетного журналу «Forbes».
9 березня 2012 р., у 198-му річницю із дня народження Тараса Шевченка,  відбулося оголошення і вручення Національної Шевченківської премії. Кращим у номінації «Образотворче мистецтво» комітет Шевченківської  премії назвав художника Анатолія Криволапа з циклом картин «Український мотив», до якого увійшли 50 абстрактних пейзажів живописця. Загалом цикл складається з семи серій, присвячених розмаїттю та красі української природи – від Кримських гір та Карпат  – до рідних для художника пейзажів Київщини.
Нині Анатолій Криволап очолює рейтинг найуспішніших українських художників. Його роботи входять майже в усі зібрання найвідоміших українських колекціонерів сучасного мистецтва.
У 2016 році в Музеї історії Києва відбулася персональна виставка, на якій  було  представлено понад 60 робіт – як із приватних колекцій, так і зовсім нові картини майстра. Однією з подій великої виставки стала презентація Премії Анатолія Криволапа, яку художник заснував для підтримки талановитої молоді.
У 2018 р. живописний проект «Анатолій Криволап. Український ландшафт», презентований галереєю «Триптих АРТ» на міжнародному мистецькому форумі Kyiv Art Fair, був визнаний фахівцями кращим проектом арт-фестивалю.
Вернісаж 7 грудня о 16.00 за адресою: вул. Десятинна, 13.
Виставка триватиме 7.12–27.12.2019.
Адреса: Триптих Арт (Десятинна,13).

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі