вівторок, 10 грудня 2019 р.

Правозахисний марафон «Права людини: право на захист»

равозахисний марафон «Права людини: право на захист»

В Укрінформі пройшов круглий стіл на тему "Права людини: право на захист"
Участь у заході взяли адвокати, судді Верховного Суду і представники органів державної влади.
Метою заходу було привернути увагу професійної громадськості до проблемних питань застосування міжнародного досвіду в сфері захисту прав людини в Україні, обговорити існуючі недоліки правозастосовчої практики та виробити рекомендації щодо вдосконалення механізмів захисту прав та основоположних свобод людини.
У ході заходу суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Станіслав Кравченко нагадав, що Конституційний суд визнав конституційним законопроект про внесення змін до Основного закону, яким скасовується адвокатська монополія.
При цьому він наголосив, що захист у кримінальному процесі здійснюватимуть саме адвокати.
“Чому такий підхід і чи можна відмежовувати адвокатів у кримінальному процесі і адвокатів у господарській чи адміністративній справі? Я думаю, що це не зовсім правильний підхід”, - сказав він.
На його думку, законодавець “не приділив достатньої уваги усій процедурі у кримінальному процесі”.
“Якщо ми визначаємо право на захист обвинуваченої особи на більш високому професійному рівні саме через механізм існування адвокатів, то доцільно, щоб він був дотриманий у кримінальному процесі в цілому — відносно представника потерпілого і представника цивільних відповідачів (теж мають бути адвокатами — ред.). Таким чином ми визначаємо підходи і захист у кримінальному процесі саме представником адвокатури”, - вважає суддя ВС.
Як повідомлялося, у листопаді поточного року КС визнав конституційним законопроєкт про внесення змін до Основного закону, яким скасовується адвокатська монополія.
У висновку зазначено, що поняття «надання професійної правничої допомоги» не тотожне поняттю «представництво особи в суді». Надання професійної правничої допомоги здійснюють адвокати, натомість представництво особи у суді може бути здійснене за вибором особи адвокатом або іншим суб’єктом.
Як повідомлялося, Верховна Рада у вересні цього року направила на висновок в Конституційний суд президентський законопроєкт №1013 “Про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії)”.
У пояснювальній записці до проекту закону йдеться, що він має на меті скасувати адвокатську монополію, а саме: виключити положення частини четвертої статті 131-2 Конституції України, згідно з якою виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді.
Передбачається, що ухвалення закону сприятиме оптимізації механізму отримання професійної правничої допомоги.
Таким чином, цей законопроєкт вже можуть внести до сесійної зали, де парламент щонайменше 226 голосами має схвалити його в першому читанні. На наступній сесії він має бути ухвалений не менш ніж 300 голосами.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі