четвер, 16 травня 2019 р.

Форум правопросвітницької спільноти «Право&Свідомість»

Результат пошуку зображень за запитом "форум «Право&Свідомість»" 
14 травня 2019 року відбувся І Всеукраїнський форум «Право&Свідомість». Захід проводився одночасно у п’яти найбільших містах країни – Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі та Львові на базі правових клубів PRAVOKATOR.

Лідери громадської думки, ключові міжнародні партнери, фахівці системи безоплатної правової допомоги поділилися думками, як формувати правову свідомість суспільства. Серед тем – чому українці не довіряють праву та як визначити їхні правові потреби, як спланувати креативну інформаційну кампанію та виміряти її результат, як залучити партнерів та зацікавити медіа. За результатами заходу розробляється комплексна стратегія правопросвітництва в Україні.
Метою заходу було визначення стратегічних пріоритетів правопросвітництва. Спільне напрацювання базису до створення правопросвітницької стратегії
Цілі заходу:

    налагодження діалогу з суспільством, вітчизняними та міжнародними партнерами, в інтересах проведення правопросвітницьких кампаній та заходів, а також налагодження належної взаємодії
    обговорення в експертному колі можливостей та шляхів поєднання зусиль у правопросвітницькій діяльності
    максимально широке залучення партнерських установ, правозахисних громадських організацій до реалізації правопросвітницької діяльності, в т.ч. до загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»

Форум відбувся у форматі телемосту між правовими клубами PRAVOKATOR.

У Форумі взяли участь участь:

    ПАВЛО ПЕТРЕНКО, Міністр юстиції
    ОЛЕКСІЙ БОНЮК, директор Координаційного центру з надання правової допомоги
    міжнародні партнери та громадські правозахисні організаціїМіністр юстиції Павло Петренко зазначив, що розвиток системи безоплатної правової допомоги - це один із найбільш успішних проектів Уряду та Міністерства юстиції України.
«Рівність і свобода кожної людини є найбільшою цінністю у будь-якому суспільстві. Україна як нація, яка здобула свою незалежність через надзвичайно важкі історичні та драматичні події і відстоювала цю незалежність протягом століть, зараз фактично знаходиться на історичному етапі, коли ми знову вчимося цінувати право. За останні 5 років Україна зробила величезний стрибок у розвитку правової свідомості. Українці нарешті повірили, що свої права можна та треба захищати», - зазначив Павло Петренко.
Він наголосив, що завдання Мін’юсту - продовжити рух до підвищення рівня правосвідомості українців.
«Міністерство юстиції буде докладати всіх зусиль, щоб повага до захисту прав у суспільстві тільки збільшувалась», - підкреслив Міністр юстиції.
Під час Форуму представники громадянського суспільства, правозахисної спільноти, міжнародних організацій поділилися думками, як формувати правову свідомість суспільства. 
Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук зазначив, що Канада співпрацює з системою безоплатної правової допомоги з 2014 року.
«Те, як добре система безоплатної правової допомоги розвинулась, є реальним здобутком України. Відкриття місцевих центрів та бюро,правових клубів «PRAVOKATOR» - ми бачимо, як зростає ця мережа, як створюються платформи для того, щоб громадяни та представники системи правосуддя могли дискувати з приводу таких питань, як протидія насильству, цькуванню, захист прав споживачів, прав виборців, прав дітей. Все це має сприяти тому, щоб дати людям відчуття справедливості. Впевнений, це те, до чого прагнуть сьогодні українці», - наголосив Роман Ващук.
Заступник Директора Відділу сприяння розвитку демократії та врядування Регіональної місії USAID в Україні та Білорусі Енн Хоппер наголосила на важливості співпраці владних установ та громадянського суспільства у сфері підвищення правосвідомості українських громадян і допомозі їм у користуванні цими правами.
«Владі важлива ця співпраця для того, щоб підвищити правосвідомість громадян. І звичайно, це важливо для самих громадян - знати про свої права та мати можливість скористатися ними», -  зауважила Енн Хоппер.
Директор Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги Олексій Бонюк повідомив, що форум «Право&Свідомість» одночасно проходить у п’яти найбільших містах країни. Крім Києва, захід відбувається у Харкові, Одесі, Дніпрі та Львові.
«Чи не вперше близько 75 українських громадських організацій разом із представниками влади зібралися обговорити шляхи  підвищення правової грамотності українців. Правопросвітництво поступово стає ключовим напрямком в роботі для всіх, хто так чи інакше працює у сфері доступу до правосуддя. Тому сподіваємося, подібні форуми будуть проводитись щорічно», - зазначив Олексій Бонюк.
І Всеукраїнський форум «Право&Свідомість» організовано Координаційним центром з надання правової допомоги за підтримки Міністерства юстиції України, Міжнародного фонду «Відродження», українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Міністерство юстиції продовжує розвиток системи безоплатної правової допомоги – одного з найбільших соціальних проектів Уряду, який дає можливість українцям захищати свої права та інтереси.

Правовий клуб PRAVOKATOR - це заклад нового формату, який забезпечить подальший розвиток системи надання правової допомоги громадянам та створить передумови для переходу на якісно новий рівень надання правових послуг – забезпечення правової обізнаності та посилення інституційної спроможності громад.

Правовий клуб створено в рамках розвитку системи безоплатної правової допомоги за підтримки Посольства США в Україні, Урядів США та Канади та Міжнародного фонду «Відродження». Система безоплатної правової допомоги стала одним з найбільш успішних соціальних проектів держави.

У березні 2015 року Уряд України підписав Угоду з Урядом США про допомогу у галузі правоохоронної діяльності та кримінальної юстиції. Першим пунктом Спільного плану дій у цій Угоді було саме Створення Регіональних ресурсних платформ, які зараз мають назву Правові клуби «PRAVOKATOR».

"Майданчики "PRAVOKATOR" об’єднують представників державних органів, працівників системи безоплатної правової допомоги, громадськість. Такий нетворкінг є особливістю цієї ініціативи.

Координаційний центр з надання правової допомоги діє за підтримки Міністерства юстиції України, Міжнародного фонду “Відродження”, проекту “Доступна та якісна правова допомога в Україні” та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)


Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі