субота, 19 січня 2019 р.

«2019 рік повинен стати роком діалогу», – Предстоятель УГКЦ Святослав Шевчук презентував у Києві книгу «Діялог лікує рани»

17 січня у Києві відбулася презентація книжки «Діялог лікує рани» Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. Книжка написана у стилі інтерв'ю Предстоятеля УГКЦ редактору польського Католицького інформаційного агентства Кшиштофу Томашику.

Це спілкування виникло з однієї важливої потреби. В останні два-три роки українсько-польські відносини переживають непростий період. У певний момент на рівні істориків, дипломатів цей діалог ніби зайшов у глухий кут. Ми начебто перестали чути одне одного. Хоча ми вважаємо наших польських братів стратегічними партнерами у розбудові нашого європейського дому. І ось з'явилася ініціатива з польської сторони, щоб розпочати діалог на рівні віруючих сердець», – розказав Блаженніший Святослав.

Предстоятель УГКЦ переконаний: незважаючи на те, що книжка була розрахована на польського читача, вона буде цікавою й український аудиторії, адже у ній йде мова й про важливість діалогу в будівництві незалежної України.

На думку Блаженнішого Святослава, без діалогу немає справжньої людини. «Ми, християни, віримо, що Господь Бог створив людину в контексті діалогу з Ним. Людина може бути собою справжньою лише тоді, коли вона вступає в діалог. Передусім з Богом, своїм творцем. Такий діалог ми називаємо молитвою. Проте також діалог потрібен і з іншою людиною», – наголосив він.

Предстоятель УГКЦ зазначив, що саме 2019 рік  повинен стати роком діалогу.

У презентації взяли участь Предстоятель Православної Церкви України, Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, народні депутати України, чинні та колишні представники уряду, іноземні дипломати, громадські діячі,  а також Президент України Петро Порошенко.

Діалог будує українську церкву і державу – Президент  Петро Порошенко.

«Діалог не тільки лікує рани. Думаю, що буде друга книга, що далі робить діалог. Не берусь нав'язувати свою точку зору, але він точно будує. На моє глибоке переконання, він будує українську церкву і він будує державу», - наголосив Глава держави.

Президент нагадав, що у Львові був на презентації книги Глави УГКЦ Святослава: «Я встиг прочитати Вашу книгу ще зі Львова. І з більшістю цих подій я згоден. Я хочу звернутися до всіх – розуміти, яка історична місія зараз лягає на плечі кожного з нас».

Петро Порошенко привітав присутніх з різдвяними святами. «Господь в ці дні посилає нам надію і віру, що все буде добре. І цього року він послав нам не лише надію, а величезний Божий подарунок. Кажуть, що це відновлення справедливості. Це так», - зауважив Глава держави. Він додав, що створення єдиної Православної Церкви України стало можливим завдяки об’єднанню зусиль ієрархів церков, державної влади, а також завдяки вірі і молитві тисяч українських віруючих, які довгі роки чекали об’єднання церкви.

Він також додав, що рішення Парламенту щодо процесу утворення єдиної Православної Церкви України, зокрема сьогоднішнє рішення, яке допоможе уникнути протистояння і конфліктів у процесі становлення церкви.

Президент наголосив, що необхідно молитися і боротися за українську церкву і єдність. «Молитися і боротися – і тоді ми точно здатні протистояти Москві. Молитися і боротися, щоб бути разом. Через діалоги. Бо рани треба лікувати і всередині країни через діалоги. І я наполегливо раджу всім уважно прочитати книгу Блаженнішого Святослава», - сказав Петро Порошенко.

Він також наголосив на важливості участі у процесі отримання Томосу про автокефалію Православної Церкви України держави: «Бо це є державницька справа. Це називається державотворення. Це духовний фундамент нашої незалежності не менш важливий, ніж Акт про державну незалежність 1991 року».

«Подивіться, як сам факт створення церкви нас всіх об’єднав. Я вітаю вас із цим, бо це висновки і уроки, які ми добре вивчили з подій, які відбувалися 100 років тому»,  - підкреслив Петро Порошенко.

  

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі