субота, 10 листопада 2018 р.

Україна повинна бути креативною

8 листопада, у Києві розпочав свою роботу другий щорічний Міжнародний форум «Креативна Україна», організований Міністерством культури України.

У відкритті знакової події у сфері культурних і креативних індустрій України взяли участь Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, Міністр культури України Євген Нищук, Голова Представництва ЄС в Україні, Надзвичайний і Повноважений Посол ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі, представники європейських міністерств культури та посольств країн ЄС і Східного партнерства.

Учасників Форуму відеозверненням привітав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Сьогоднішня подія є логічним продовженням минулого форуму, який, за оцінками експертів, увійшов до трійки лідерів серед європейських подій у сфері креативних індустрій. Ми сфокусувалися на основному завданні, що полягає в об’єднанні зусиль бізнесу, влади та громади у формуванні державної політики у сфері креативних індустрій. Я переконаний, що це у свою чергу приведе до створення необхідних умов розвитку креативних індустрій і креативного підприємництва в Україні, - зазначив  під час свого виступу Міністр культури України Євген Нищук. - Одним з найефективніших компонентів культурної політики є креативність. І, дійсно, саме креативність є двигуном ключових реформ Уряду. Це можливість самореалізації, вивільнення творчого потенціалу і зрештою перетворення його в конкретні економічні здобутки і переваги. Це інструмент для пошуку інноваційних рішень, творення спільного майбутнього, ефективного використання усього розмаїття надбань та ресурсів нації. Саме формування екосистеми для креативної самореалізації наших громадян – це основа конкурентоспроможності країни, підвищення її позицій в глобальних рейтингах, отримання конкретного економічного ефекту. Генеруйте ідеї, пропозиції, поради – а ми дослухаємося до них і спробуємо разом з вами зробити так, щоб нашим громадянам було комфортно творити і реалізувати свої мрії в Україні».

Надзвичайний і Повноважний Посол ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі  наголосив, що, на переконання Європейського Союзу, креативні індустрії є потужним двигуном розвитку економіки.

«В Україні  є величезний потенціал розвитку креативних індустрій,  у вас багато освічених та дуже здібних молодих людей, готових поринути у цю діяльність, а також унікальна культурна спадщина. Європейський Союз  всіляко сприятиме розвитку креативних індустрій в Україні, саме для цього віднедавна була запущена програма «Культурні мости». Ми маємо намір і надалі активно співпрацювати у рамках цієї програми та докладати усіх зусиль, щоб Україна отримала максимум вигоди від участі у ній. Цей сектор має бути одним із пріоритетних у нашому співробітництві протягом наступних років», - зазначив Хюґ Мінґареллі.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі