пʼятниця, 9 листопада 2018 р.

Іван Труш в Ню Арт

7 листопада 2018 року в галереї НЮ АРТ відкрилася персональна виставка Івана Труша (1869-1941).
 
Іван Іванович Труш - один з найвидатніших представників львівської школи живопису. Він був майстром ліричного пейзажу, побутового жанру, психологічного портрета і художнім критиком.
 
Художник створив велику галерею портретів відомих діячів того часу (М. Драгоманов, І. Франко, В. Стефаник ...), його пейзажі відкрили для Галичини такі екзотичні країни як Єгипет, Палестина, Хорватія, Італія. Манера Труша відрізняється лаконізмом художньої мови, простотою композиції і особливим почуттям півтонів.
 
Діяльність Івана Івановича з розповсюдження українського мистецтва, підвищення його естетико-художнього рівня має важливе значення. Він налагодив тісний контакт з демократичними колами української інтелігенції. Разом з художником Ю. Панькевичем і архітектором В. Нагірним 1 898 Труш заклав «Суспільство для розквіту російської штуки». Таким чином, у Львові з'явилася перша професійна організація українських художників. У 1905 році разом з М. Грушевським та І. Франко художник заснував «Товариство прихильників української літератури, науки і мистецтва». З композитором С. Людкевичем на власні кошти почав видавати перший в Галичині мистецький журнал - «Артистичний вісник», де публікував власні критичні статті про українське мистецтво.
 
Виставка живопису Івана Труша - сьома за рахунком в проекті галереї НЮ АРТ "10 видатних українських художників ХХ століття». На ній ви зможете побачити твори з приватних зібрань Києва та Львова. Серед них будуть представлені роботи із знаменитих серій пейзажів Дніпра і Єгипту, місячної ночі, психологічних портретів і квітів з саду художника.Приходьте і насолоджуйтеся естетикою цього тонкого майстра!
 
Виставка працює з 07.11.2018 до 08.12.2018


Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі