неділя, 21 жовтня 2018 р.

Небесна сотня отримала нагороду від Пан’європейського союзу

Європейський приз імені Куденхофе-Калерґі 2018 року посмертно присудили Небесній сотні.
Таку пропозицію висунув Карл фон Габсбург, нащадок імператорів Австро-Угорської імперії та член Пан’європейського союзу. Цю організацію 1922 року заснував австрійський політичний діяч Ріхард Куденхофе-Калерґі, який обстоював ідею військового, політичного та економічного об’єднання Європи.

«Як висловились керівники Пан’європи: «Зрештою, що більше, ніж власне життя, можна віддати за ідею?». Зворушує, що наші жертви і наша боротьба за європейські цінності важливі не лише для нас. Чим більше часу минає, тим гостріше розуміємо, що Майдан став беззаперечною віхою у побудові європейськості», – написав голова МЗС.
Днями нагороду передали Музею Революції гідності.
Перша Пан’європейська конференція в Україні відбувалась 18 -19 жовтня в м. Києві на тему «Європейський вектор України після Євромайдану».
 Захід організовано за ініціативи Пан’європейського союзу України та за сприяння Національного агентства України з питань державної служби та Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні з метою обговорення сучасного політичного стану Європи, можливостей української зовнішньої політики на континенті, іміджу України та механізмів посилення зв’язків між українською молоддю та молоддю інших європейський країн.
Під час відкриття конференції Голова Національного агентства з питань державної служби Костянтин Ващенко та Президент Пан’європейського союзу України Ігор Жалоба наголосили, що проголошений Україною курс на європейську інтеграцію передбачає формування ефективної системи державного управління, що здатна виробляти й реалізовувати цілісну державну політику, спрямовану на суспільний сталий розвиток та адекватне реагування на внутрішні й зовнішні виклики.
З вітальними промовами до учасників конференції звернулися Президент Міжнародного Пан’європейського руху (Франція) Ален Теренуар, Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, голова політичної секції Представництва ЄС в Україні Фабіо Делла Піяцца, директор Першого європейського департаменту Міністерства закордонних справ України Василь Химинець та Президент Пан’європейського руху Австрії Карл фон Габсбург.
До участі у заході були запрошені представники Пан’європейського руху в Австрії, Німеччини, Словенії, Швеції, Представництва Європейського Союзу в Україні, органів державної влади, неурядових організацій, вищих навчальних закладів, експерти міжнародних організацій та проектів.
Під час заходу відбулися панельні дискусії за участі керівництва Міжнародного Пан’європейського руху, стосовно сучасного політичного стану Європи, можливостей української зовнішньої політики на континенті та іміджу України. Крім того, відбулося вручення Європейської премії Європейського товариства Куденгове-Калерґі, яке було передано Музею Майдану на знак вшанування пам’яті Небесної Сотні.

У ході свого виступу очільниця Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Olga Stefanishyna наголосила, що не варто концентруватися на 2014 році, як на початку євроінтеграційних процесів, адже вони почалися набагато раніше. Від часу незалежності до 2014 року українці розуміли, що кожних 5 років держава може змінитися. Уряд та Президент приймали рішення яким буде внутрішній та зовнішньополітичний розвиток України. І саме у 2014 році настав переломний момент, коли народ України чітко визначився щодо європейської інтеграції держави, прийняв рішення, яке не може змінюватись від вподобань окремих політиків.
Одним з основних завдань на шляху європейської інтеграції України була побудова інституційної основи забезпечення безперервності цього процесу. Його координацію та підтримку в Уряді та Парламенті забезпечує Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
“Чотири роки ми виконували Угоду про асоціацію між Україною та ЄС і розбудовували необхідні спроможності, завдяки чому, ми стали сильнішими. І коли Конституційний Суд України звертається до Уряду з питанням чи зможемо ми забезпечити європейський та євроатлантичний напрямок інтеграції в разі його включення у Конституцію, - відповідь однозначно так”, - повідомила Ольга Стефанішина.
Крім того, Україна успішно реалізовує завдання євроатлантичної інтеграції. Вже сьогодні, зміст Річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО майже на 90% відповідає завданням плану дій щодо членства в Альянсі. Таким чином Україна робить все необхідне, щоби питання інтеграції з НАТО стояло тільки в політичні площині.

Європейський приз імені Куденхофе-Калерґі на цьому заході присуджують раз на два роки «за значний внесок в розвиток європейської ідеї».
Серед тих, хто отримував нагороду раніше – канцлер Німеччини Анґела Меркель, один із її попередників Гельмут Коль і президент США Рональд Рейган.
Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі