середа, 17 жовтня 2018 р.

Бути добрим чи добреньким

Результат пошуку зображень за запитом "Доброта"Кажуть, що доброта - це заразне якість. Коли люди стають свідками добрих вчинків, вони набувають і теж прагнуть діяти позитивно. Їм хочеться викликати посмішки і мотивувати інших. Однак іноді таке добро робиться не скільки для оточуючих, а скоріше для себе. Ви погоджуєтеся з друзями, щоб не зачепити їхні почуття і підбадьорити, хоча знаєте, що вони помиляються і можуть наробити помилок. Ви говорите колегам, що вони хочуть почути, а не те, що їм потрібно почути. Ми всі часом неправильно розуміємо, що мається на увазі під добром і добротою.● Доброта - це моваЯк говориться в знаменитій фразі Марка Твена: «Доброта - це та мова, яку здатні чути глухий і побачити сліпий».  Люди - істоти складні (і дивні), що дозволяє їм легко забути про уразливість, яка є у всіх. А якщо ми все ж пам'ятаємо про чужу уразливість, то не виявляємо свої справжні почуття, щоб не завдавати болю. Отже, ми суперечимо собі або брешемо собі. Це те, що викликає непорозуміння - нам важко зрозуміти, що правильно, а що ні. Найбільша проблема в такому спілкуванні - це його ілюзія. Всякий раз, коли ви намагаєтеся бути добрими ( ви відчуваєте себе винними глибоко всередині. Чого ж нам не вистачає, щоб говорити справжньою мовою доброти. Давайте виділимо три її складові, яким нам усім часом бракує. 
● Відсутні складовіПо-перше, це емпатія або здатність сприймати і відчувати емоції іншої людини. Ми не намагаємося зрозуміти, а реагуємо тим, що нам здається правильним і добрим. Ми не намагаємося відчути, що відчуває інша людина, і не ставимо себе на його місце в аналогічній ситуації.По-друге, це співчуття, коли ваші почуття і думки включають в себе бажання допомогти іншому. Співчуття не завжди буває, так би мовити, від душі. Іноді ви допомагаєте оточуючим не з щирого бажання допомогти, а зі своїми прихованими намірами, причому навіть не завжди повністю усвідомленими.По-третє, це щирість. Будучи щирою, людина може оцінювати свої реальні почуття по кожному аспекту даної ситуації і відповідати на запитання спокійно і відверто. Це, напевно, найважче, тому що бути щирим означає ймовірність нашкодити іншому і викликати у нього незадоволення і тривожність. З іншого боку, ваша совість чиста.Але коли співчуття, емпатія і щирість працюють в тандемі, тоді мова доброти звучить дуже природно.● Спробуйте самі почати проявляти щиру добротуЗробіть життя для людей простіше. Якщо ви самі закриті і тримайте інших на відстані, ви не зможете ділитися з ними ні позитивом, ні добром. Всі прояви щирої доброти завжди приносять і нам, і оточуючим безцінний досвід.

 Чи може керівник бути добрим?В наші дні доброта отримала якийсь негативний відтінок. Чомусь вважається, що бути добрим це не добре, а бути добрим керівником - це взагалі нонсенс. Згадайте фрази: «Він такий добренький», або про керівника: «Та він такий добряк, що всі сидять у нього на шиї». Якось мало позитиву в цих словах.Насправді бути доброю людиною дуже складно. Що для вас означає бути доброю людиною?Особисто для мене - це в першу чергу поступати правильно і добре. Може, звучить якось банально, але як часто люди насправді чинять правильно і добре? Доброта - це вміти прощати навіть тоді, коли це зробити практично неможливо, доброта - це не відвернутися від людини у важкий для нього момент, доброта - це коли ти допомагаєш людині, просто тому що ти можеш це зробити, доброта - це не пройти повз чужу біду, доброта - це підказати іншій людині в потрібний момент, як їй бути.Є багато епітетів для опису людини, але слово доброта використовується так рідко. Які у вас асоціації зі словами «добра людина»?І що ж, чи може керівник бути добрим? Я впевнена, що більшість, скаже «ні». Ми звикли, що доброта - це ознака слабкості. Це не так, адже щоб бути добрим, потрібно володіти силою.
Щоб виявляти м'якість, потрібна твердість духу. Це легко - висувати себе на перше місце. Це легко - сердитися, коли хтось не згоден з тобою. Це легко - скаржитися, або засуджувати, або слідувати по шляху найменшого опору. А ось для того, щоб відстоювати більш високі ідеали, здійснювати більш великі вчинки і допомагати іншим, необхідно мати мужність.Бути добрим до кого-то, це не означає поблажливо до нього ставитися, не означає бути менш вимогливим. Бути добрим керівником не означає - подобатися всім. Це просто означає - чинити правильно і добре.


В. Іванюк

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі