пʼятниця, 7 вересня 2018 р.

Підвищення мінімальної зарплати в Україні на часі

Результат пошуку зображень за запитом "Підвищити мінімальну зарплату"Президент Петро Порошенко пропонує підвищити мінімальну заробітну плату в Україні до 4100 грн в місяць. В уряді запевняють, що це крок не спровокує зростання цін. У Кабміні також сподіваються, що збільшення розміру "мінімалки" забезпечить додаткові надходження до Пенсійного фонду. 

Президент Петро Порошенко пропонує підвищити розмір мінімальної зарплати в Україні з нинішніх 3200 грн до 4100 грн. Підвищення може статися вже в 2018 році - глава держави зазначив, що уряд врахував його пропозиції щодо збільшення "мінімалки" в проекті держбюджету на наступний рік.

Мінімальна зарплата в країні з 1 січня 2017 року було збільшено вдвічі - з 1600 грн до 3200 грн. До озвученї президентом ініціативи уряд планував в 2018 році підвищити "мінімалку" до 3764 грн.о
Ще в 2016 році глава Державної фіскальної служби Роман Насиров заявляв, що мінімальну зарплату слід підняти відразу до 5000 грн, чим викликав шквал критики на свою адресу. Тепер же ця пропозиція виглядає не такою вже й фантастичною.

Вирватися з бідності
Україна залишається найбіднішою країною Європи, в тому числі і за показником мінімальної зарплати. Так, віце-спікер ВР Оксана Сироід не ставить під сумнів необхідність підвищення рівня життя українців, на її думку, це необхідно зробити з міркувань безпеки.

"Те, що українці потребують підвищення оплати праці, очевидно, і з точки зору національної безпеки, в тому числі, тому що якщо українці залишать державу, то нікого тут не залишиться. І не буде кому ні працювати, ні захищати", - сказала вона .

Чи є у країни ресурс на чергове підвищення "мінімалки"? Віце-спікер вважає, що кошти для збільшення зарплат українців є.

"Потрібно просто перестати красти. " - заявила вона.

Член виконкому Українського товариства фінансових аналітиків Віталій Шапран переконаний, що в разі виконання планів по зростанню економіки на 3%, "підвищення (мінімалки) в кілька етапів до 4100 грн - цілком реальна ініціатива".

"Тим часом, якщо уряд планує знову субсидувати економічне зростання тільки за рахунок збільшення бюджетних виплат, це нас приведе до формального і неякісного зростання, як в 2017 році, коли наша економіка зростала не за рахунок промисловості і сільського господарства, а за рахунок торгівлі, будівництва і тіньової економіки ", - сказав експерт.

Вадім Іосуб вважає, що підвищення "мінімалки" не несе в собі особливих інфляційних ризиків, так як на нього будуть спрямовані зібрані бюджетом гроші: "Тобто мова йде про перерозподіл уже наявних в економіці грошей, а не про емісії, нема про запуск друкарського верстата ". Разом з тим, зростання цін, швидше за все, не уникнути." Але інфляція буде менше ніж в 2016-17 роках, так як відсоток приросту мінімальної зарплати також буде меншим ", - зазначив Шапран. Віце-прем'єр Павло Розенко, коментуючи ініціативу президента, запевнив, що підвищити" мінімалку "вдасться" неінфляційним способом ". Він також заявив, що цей крок дозволить збільшити відрахування до Пенсійного фонду. "Логіка уряду полягає в тому, що вони вважають, що вдасться додатково наповнити Пенсійний фонд, зібрати ЄСВ (єдиний соціальний внесок) на 30% більше в порівнянні з тим, що збирається зараз, і спробувати скоротити дефіцит Пенсійного фонду, який перевищує 6% ВВП, до 4,5-5% . Погрозами підприємця не змусиш платити більше, його потрібно мотивувати. 

Підготував Олександр Майстренко 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі