понеділок, 7 травня 2018 р.

Розвиток торговельно-економічного співробтництва між Україною та Мексикою

Результат пошуку зображень за запитом "Курорт Акапулько"
Мексіка. Акапулько
Стан торговельно-економічного співробтництва між Україною та Мексикою
Як повідомляє сайт mexico.mfa.gov.ua , Мексика посідає друге, після Бразилії, місце серед основних торговельних партнерів України в Латинській Америці та Карибському басейні.

За даними Держстату, у 2017 р. обсяги двосторонньої торгівлі товарами та послугами між Україною та Мексикою склали 267,836 млн. дол. США, що на 13% більше ніж у 2016 році.

У 2017 р. обсяги двосторонньої торгівлі товарами між країнами зросли на 13% у порівнянні з 2016 р. та склали 266,34 млн. дол. США при позитивному для Мексики сальдо у 7,874 млн. дол. США. При цьому експорт з України до Мексики становив 129,233 млн. дол. США (зменшення на 5%), імпорт з Мексики зріс на 39% і склав 137,107 млн. дол. США.

Основою українського експорту були чорні метали та вироби з них – 51,6%, зернові культури – 23,3%, добрива – 7%, сіль та сірка – 3,6%, руди, шлаки і зола – 3,7%, ядерні реактори – 3,6%, тютюн – 2,1%, папір та картон – 1,7%, молочні продукти – 1,0%, залізничні локомотиви – 0,7%.

Основу імпорту з Мексики склали транспортні засоби – 28,2%, ядерні реактори – 17,4%, електричні машини – 17,4%, алкогольні і безалкогольні напої – 8,4%, фармацевтична продукція – 5,8%, їстівні плоди та горіхи – 5,6%, оптичні прилади – 3,7%, сіль та сірка – 3,3%, хімічна продукція – 1,3%.

Обсяги торгівлі послугами між двома країнами за підсумками 2017 р. становили 1,496 млн. дол. США (зменшення на 36% у порівнянні з 2016 р.). Експорт послуг з України впав на 78% і склав 222 тис. дол. США, а імпорт з Мексики до України зменшився на 12% і становив 1,274 млн. дол. США. У торгівлі послугами між двома країнами утворилося позитивне для Мексики сальдо у розмірі 1,052 млн. дол. США.

Основу експорту склали телекомунікаційні, комп’ютерні та інформаційні послуги – 35,3%, послуги, пов’язані з подорожами – 34,5%, ділові послуги – 16,3%, послуги з будівництва – 8%, транспортні послуги – 3,5%, послуги з ремонту та технічного обслуговування – 2,3%.

В українському імпорті переважали державні та урядові послуги – 43,6%, послуги, пов’язані з подорожами – 39,2%, ділові послуги – 10,3%, роялті – 5,7%, транспортні послуги – 1,1%.

Обсяги мексиканських інвестицій в економіці України на сьогодні  становлять 9 млн. дол. США: компанія «Gruma», яка є поки що єдиним мексиканським інвестором в Україні, інвестувала зазначені кошти в 2010 р. на створення підприємства з виробництва кукурудзяної муки «Azteca Altera Milling» у м. Черкаси.

Двосторонні відносини між Україною та Мексикою в економічній сфері регулюються положеннями Угоди про торговельно-економічне співробітництво між Урядом України та Урядом Мексиканських Сполучених Штатів, що набрала чинності 19 грудня 2004 року.

Довідка.

Сучасний стан економіки країни
У кінці ХХ ст. промисловість становила 28,3 % ВВП, сфера послуг і торгівля — 65,3 %, сільське і рибне господарство — 6,1 %. Значна частина мексиканської промисловості базується на переробці природних ресурсів, особливо нафти, і на первинній обробці сільськогосподарської продукції. Мексика продукує також широкий асортимент товарів легкої промисловості і тривалого користування, має добре розвинену скляну промисловість. Підприємства обробної промисловості зосереджені в місті Мехіко і навколишній його промисловій зоні, а основні підприємства чорної металургії знаходяться в північних містах Монтеррей і Монклова та на західному побережжі. Металургійні заводи Мексики задовольняють попит на сталь всередині країни. Найважливіші види продукції обробної промисловості — автомобілі, продукти харчування, чавун і сталь, хімікати, напої і електротехнічні товари.

Корисні копалини Мексіки


Нафта і газ. Виявлено бл. 350 родов. нафти і 200 — газу, зосереджених г.ч. в Мексиканської затоки нафтогазоносному бас. Родов. в осн. дрібні, відомі 2 родов. із запасами понад 500 млн т (Бермудес і Кантарель) і 12 родов. з поч. розвіданими запасами понад 100 млн т нафти і 100 млрд м3 газу. Нафтогазоносні відклади палеоцену, еоцену, олігоцену, міоцену, крейди та юри. Найпродуктивніші вапняки крейди на глиб. 350-6500 м. Густина нафти 778–980 кг/м3, вміст сірки 0,1-5,84%.

У березні 2002 р. фірма Pemex оголосила про відкриття трьох нових газових родовищ в штаті Веракрус, розташованих на узбережжі Мексиканської затоки. Одне з родовищ — Ланкауаса (Lankahuasa), розташоване на акваторії, може містити до 28 млрд м³ природного газу. Фірма Pemex вважає, що разом з двома іншими родовищами, Плаюела (Playuela) і Ап (Hap), ці відкриття можуть складати бл. 25% всіх мексиканських запасів газу.  Значні запаси попутного газу містить також нафтове родовище Кантарелль (Cantarell), однак велика частина цього газу спалюється при видобутку [US Energy Information Administration].


Вугілля. Родов. коксівного вугілля (шт. Коауіла) приурочені до відкладів крейди. Осн. басейн — Сабінас, гол. пром. пласт складений двома пачками вугілля загальною потужністю 1,8 м. Залізо. Родов. залізняку в осн. дрібні, контактово-метасоматичні, найбільші: Пенья-Колорада, Геркулес і Лас-Тручас. Розвідані родов. магнетитових руд в шт. Мічоакан, Герреро, Коліма.


Марганець. Родов. марганцевих руд розташовані в шт. Чіуауа, Ниж. Каліфорнія та Ідальго (Моланго, Терренатес, Лусіфер, Таламантес і інш.) і представлені жильними покладами.


Мідь. Запаси мідних руд великі і сконцентровані на мідно-порфірових родовище Кананеа (понад 8 млн т, вміст Cu 1%), Ла-Карідад (5,8 млн т, Cu 0,7%), Санто-Томас в шт. Сонора, Уетамо і інш. в шт. Мічоакан. У рудах цих родов. є також молібден. Великі родов. мідних руд Санта-Росалія, Болео пов'язані з молодими вулканітами.


Поліметали. На території М. відоме понад 200 родов. свинцево-цинкових руд, пов'язаних в осн. з виверженими кайнозойськими породами, які локалізуються в інтрузивних масивах або у відкладах мезозою. У рудах є також арсен, бісмут, кадмій, срібло, золото, ртуть, стибій. Більшість родов. дрібні, найбільші — Сан-Франсіско-дель-Оро, Санта-Еулалія, Реформа і Фреснільо (запаси бл. 150–200 тис.т Pb і 180–220 тис.т Zn).


Срібло. За підтвердженими запасами срібла країна займає 3-є місце на Американському континенті (після США та Канади, 1999). Б.ч. запасів срібла міститься в родов. свинцево-цинкових руд і бл. 20% — у власне срібних рудах. Родов. генетично пов'язані з виверженими породами крейди і кайнозою. Велике родов. власне срібних руд Лас-Торрес має запаси 4,3 млн т руди із змістом Ag 361 г/т і Au 2,8 г/т, родов. Ла-Енкантада в шт. Коауіла — 3,2 млн т руди із вмістом Ag 500 г/т і Pb 7,6%. Великі родов. розташовані також в шт. Ідальго, Сакатекас, Чіуауа.


Стибій. Запаси стибієвих руд в країні значні. За ресурсами, підтвердженими і загальними запасами стибію Мексика на континенті станом на 1999 поступається тільки Болівії. Виявлено понад 60 родов. Власне стибієві гідротермальні родов. розташовані в шт. Сан-Луїс-Потосі і Сонора, найбільші — родов. Сан-Хосе, Тлахьяко і Ольтер. Рудні тіла пластові (у вапняках) і жильні (кварц-антимонітові). Істотні запаси зосереджені також в рудах ртутно-стибієвих та свинцевих родов. Найбільше родов. ртутно-стибієвих руд Уїцуко (запаси 500 тис. т) локалізоване в молодих вулканітах.


Флюорит. Мексика займає 2-е місце у світі (після Китаю) за загальними запасами флюориту (12,5%) і 1-е місце за підтвердженими запасами. Найякісніші руди, що містять 80-85% CaF2, по 5-10% кальциту і кварцу або халцедону, незначні кількості бариту і сульфідів, сконцентровані в метасоматичних кварц-кальцит-флюоритових родовищах районів Сарагоса-Ріо-Верде і Піко-де-Етеріо. Рудні тіла потужністю 15-40 м і довжиною 75-100 м виходять на поверхню. Крутоспадні жили кварц-кальцит-флюоритових родовищ району Мінас-де-Навідад містять 50% кристалічного плавикового шпату («цукрового шпату»), придатного для отримання грудкових концентратів. Значні запаси флюориту зосереджені в родов. Ла-Барра (Ескуада), Пайла, Сан-Маркос, Агуачіле, Гвадалахара, Сакуальпан. Б.ч. їх пов'язана з виверженими породами кайнозою. Флюорит, придатний для хім. промисловості, отримують в результаті переробки хвостів сульфідних руд, що містять 15% флюориту.


Барит. Значні запаси бариту пов'язані з жильними тілами в карбонатних породах. Родов. розташовані в штатах Нуево-Леон, Чіуауа, Коауіла.Інші корисні копалини. Осн. родов. графіту розташовані в шт. Сонора (Морадільяс, Сан-Франсіско, Фортуна). Їх походження зв'язується з впливом на пласти кам'яного вугілля гранітоїдних інтрузій. Родов. самородної сірки приурочені до соляних куполів на Теуантепекському перешийку (Мексиканської затоки сірконосна провінція). Мексика володіє великими ресурсами фосфору в фосфоритах. У країні є також родов. руд стронцію, гіпсу, кам. солі, опал, цем. сировина.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі