понеділок, 7 травня 2018 р.

В Україну зайшли прямі інвестиції на $ 300 млн

Переважно фінансові вливання попрямували в реальний сектор економіки
Як повідомляє hubs.ua , чистий приплив прямих іноземних інвестицій в Україну в березні 2018 року склав 105 мільйонів доларів США і переважно був спрямований в реальний сектор, - випливає з інформації Національного банку України (НБУ).

Як відзначають в НБУ, за перший квартал поточного року приплив інвестицій в українську економіку склав $ 296 млн.

У березні чистий приплив капіталу за фінансовим рахунком досяг $ 686 млн. У центральному банку країни пояснюють, що його зростання було забезпечене операціями приватного сектора.

Так, чисті зовнішні зобов'язання банківського сектора виросли на $ 231 млн, зокрема внаслідок успішного розміщення державним «Укрексімбанком» єврооблігацій, деномінованих у гривні.

У той же час приплив коштів в реальний сектор ($ 452 млн) був забезпечений переважно зростанням чистого заборгованості за торговими кредитами (на $ 304 млн).

У березні-2018 дещо зросли обсяги готівкової валюти поза банками - на $ 70 млн, хоча з початку року навпаки, її обсяг скоротився на $ 96 млн.

В цілому за січень-березень 2018 року в Україні чистий приплив коштів по фінансовому рахунку склав $ 329 млн, що майже на $ 100 млн перевищує минулорічний показник.

У Нацбанку розповіли також, що внаслідок незначного дефіциту зведеного платіжного балансу і виплат по кредитах Міжнародного валютного фонду міжнародні резерви за станом на початок квітня незначно скоротилися - до $ 18,2 млрд або 3,3 місяця імпорту майбутнього періоду.

Тим часом, як повідомлялося раніше, вивести гроші з України за кордон стало простіше.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі