четвер, 1 лютого 2018 р.

ІТАЛІЙЦІ ІНВЕСТУВАТИМУТЬ В УКРАЇНСЬКУ ШВИДКІСНУ ЗАЛІЗНИЦЮ

4Одним із найамбітніших і наймасштабніших спільних із італійськими партнерами проектів наразі є розробка високошвидкісної залізничної євроколії сполученням Одеса-Київ-Львів. Крім того, очікується поповнення на авіаційному ринку України, а саме – вихід італійського лоукосту на наш ринок.

Понад 100 українських і 35 італійських компаній взяли участь в українсько-італійському бізнес-форумі, що проходив у ТПП України.  Серед італійської бізнес-делегації – представники банківської сфери, виробники автомобілів та автотехніки, компанії аерокосмічної й оборонної промисловості, будівельні фірми, авіалінії, а також бізнесмени, сфери діяльності яких лежать у площинах охорони здоров’я, відновлюваної енергетики, інженерії, дизайну, архітектури та виробництва продуктів харчування.
2
Співорганізаторами заходу виступили ТПП України та Посольство Італійської Республіки в Україні за підтримки Міністерства закордонних справ України.

«Ми раді,  що італійський бізнес готовий шукати нові можливості співпраці разом із нами. Ми зацікавлені в італійських технологіях, ноу-хау, інвестиціях. Хоча Італія вже  є одним із найактивніших європейських партнерів України у зовнішньоекономічних зв’язках, вона традиційно посідає одне з перших місць  серед країн – членів ЄС за обсягами нашого експорту. Проте, у нас є значний невикористаний потенціал у розвитку торгівлі.  Адже  6 років тому її обсяги були значно більшими, ніж зараз: товарообіг перевищував 5 млрд дол, а в 2017-му – лише 3,6 млрд  дол», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Італійці інвестуватимуть в українську швидкісну залізницю
«Розпочатий в Україні процес реформ є намаганням поставити Україну в один ряд із успішними європейськими країнами, щоб вона відповідала всім європейським стандартам. Це шлях до збільшення інтегрованості України з ЄС. На це спрямована і наша двостороння співпраця, в якій ми вже досягли певних успіхів. Так, у 2017 році наш експорт в Україну зріс на 26,8%, а імпорт із України – на 23,5%. Ми бачимо, що йдеться про помітний ривок у нашому діловому обміні. Чи маємо ми можливості, щоб ще поглиблювати і розширювати співпрацю? Звісно, що так. Ми хочемо спрямувати зусилля на енергетичну та продовольчу галузі, на наші технологічні можливості, на досвід наших підприємств», – зазначив міністр закордонних справ Італії Анджеліно Альфано.

Італійські бізнесмени презентували свої проекти та закликали українську сторону до співпраці. Зокрема, керівник ITALFERR Рікардо Марія Монті представив проект своєї компанії у сфері інфраструктури – швидкісну залізничну колію, над реалізацією якого компанія працює спільно з Міністерством інфраструктури України.

Як повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян, зараз  разом із фахівцями ITALFERR  розробляється техніко-економічне  обґрунтування високошвидкісної залізничної євроколії сполученням Одеса-Київ-Льві.

 «Під час наших з Анджеліно зустрічей ми завжди намагаємось приділити особливу увагу  викликам, які стоять перед українським бізнесом в Італії і перед італійськім – в Україні. Сьогодні у нас працює зона вільної торгівлі з ЄС,  Канадою, запрацює і з іншими державами. Італія – наш важливий торговельний партнер в Європі, наш експорт до Італії більший, ніж до інших європейських країн. Нам потрібні інвестиції, досвід, італійське бачення європейського та світового ринку. Наразі італійський бізнес дуже цікавиться великими енергетичними й інфраструктурними проектами. І саме зараз настав час їх реалізовувати», – вважає Павло Клімкін, міністр закордонних справ України.

Представник ТПП України в Італійській Республіці Марко Тозон представив гостям форуму платформи ефективного спілкування українських та італійських підприємців задля легкого входження на ринки обох держав, що охоплюють різноманітні сфери діяльності – від експорту продуктів харчування,  переробки товарів у сільськогосподарській та інших галузях до вирішення соціальних питань. Це¸ зокрема, Agricalture – для сертифікації українських товарів та організації їх збуту, Food&Wine –  для пошуку та встановлення контактів між українським та італійським ринками.

Не залишилась поза увагою й дуже важлива на сьогодні для України соціальна сфера – програма UKRAINE KIDS  закликана реалізовувати соціальні та благодійні  проекти.

Під час В2В-переговорів підприємці України й Італії отримали змогу більш детально обговорити можливості своєї співпраці.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі