вівторок, 30 січня 2018 р.

Виставка «Поза межами обов'язку», присвячену дипломатам, які були визнані Праведниками Народів Світу була відкрита в Дипломатичній Академії України

29 січня 2018 року у рамках відзначення в Україні Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту в Дипломатичній академії імені Геннадія Удовенка Державний секретар МЗС України Андрій Заяць відкрив виставку «Дипломати – праведники серед народів світу».

Її організаторами виступили Посольство Держави Ізраїль та МЗС України. Виставка презентує документи з фондів ізраїльського центру пам'яті Голокосту "Яд Вашем" та МЗС Держави Ізраїль і присвячена подвигу представників дипломатичної професії різних країни, які брали участь в операціях з порятунку євреїв на різних етапах Голокосту.

Звання «праведник серед народів світу» удостоюються ті, хто активно, безкорисно та за власною ініціативою в умовах нацистського терору допомагав євреям рятуватися від страшної долі. На сьогодні серед дипломатів різних держав це звання присвоєно 34 особам – послам, нунціям, консулам, дипломатичним секретарям та аташе.

Відкриваючі виставку, Андрій Заяць наголосив, що знайомлячись з історіями дипломатів – праведників серед народів світу, ми бачимо вражаючі приклади відваги та самопожертви серед людей, наділених владними повноваженнями, які власним вибором довели, як важливо зберігати людяність та віру в добро. Державний секретар МЗС зазначив, що відзначаючи кожного року в Україні Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, ми тим самим вшановуємо пам'ять мільйонів людей, які прийняли мученицьку смерть від рук нацистів в страшні роки Другої Світової війни.

Понад дві з половиною тисячі українців отримали від Меморіального комплексу та Інституту пам’яті «Яд Вашем» високе звання Праведник серед народів світу.

У відкритті виставки взяли участь посли іноземних держав та представники громадськості.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі