субота, 9 грудня 2017 р.

АГЕНТСТВО ООН З ПИТАНЬ МІГРАЦІЇ ВІДЗНАЧИЛО ГЕРОЇВ БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ В УКРАЇНІ
В українській столиці пройшла Сьома церемонія нагородження за особливі заслуги у протидії торгівлі людьми, організована  Міжнародною організацією з міграції (МОМ) – Агентством ООН із питань міграції. Серед переможців – підлітки у конфлікті з законом та співробітники центру ювенальної пробації, слідчі, мешканці одного із сіл Київської області та представники Уряду України.

Починаючи з 2000 року, МОМ ідентифікувала і надала допомогу майже 14 тисячам осіб, які постраждали від торгівлі людьми. Церемонію нагородження за особливі заслуги у протидії цьому злочину МОМ організовує регулярно з нагоди Міжнародного дня боротьби за скасування рабства, 2 грудня. Церемонія дає можливість віддати шану особам і установам, які внесли видатний внесок у боротьбу з сучасним рабством, і привертає увагу суспільства до спільної діяльності Уряду України, громадських організацій та міжнародного співтовариства щодо боротьби з цим злочином.

Сьома церемонія нагородження за особливі заслуги у протидії торгівлі людьми була організована за щедрої підтримки американського народу, наданої через проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Захід відкрили Посол доброї волі із протидії торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні, переможниця Євробачення-2016 Джамала, та Голова Представництва МОМ в Україні д-р Томас Лотар Вайс.

«Багато постраждалих від торгівлі людьми, які отримали допомогу від Представництва МОМ в Україні, потрапили в ситуацію експлуатації після початку конфлікту у 2014 році, – зазначив д-р Вайс. – Ми знаємо, що торгівля людьми еволюціонує, а правопорушники процвітають саме у періоди конфліктів та криз. І поки конфлікт триває, ми повинні говорити про реальні ризики та наголошувати на колективній відповідальності за боротьбу із цим злочином». 

«Сьогодні ми вшановуємо героїв, які докладають зусиль до боротьби з торгівлею людьми. Вони проявили рішучість, відвагу та мужність, і надихають нас протистояти цій жахливій формі сучасного рабства», – додав він.

Працівників Центру ювенальної пробації та чотирьох підлітків у конфлікті з законом з Мелітополя було нагороджено за організацію і проведення регіональної інформаційної кампанії для молоді. Галина Брульова, старша слідча Національної поліції України, була відзначена за розслідування справи про транснаціональну торгівлю людьми та допомогу українським постраждалим, які завдяки пані Галині змогли вийти на волю з бразильської в’язниці і повернутися на батьківщину. Нагороду отримали також Наталія Лавриш, голова ради села Черевки Київської області, Оксана Дем’янчук, депутат Черевківської сільської ради, і мешканка цього ж села Тетяна Тимків. Вони допомогли жінці, яка перебувала у пастці трудової експлуатації протягом 16 років. Національна поліція, Міністерство соціальної політики і Всеукраїнська коаліція громадських організацій із протидії торгівлі людьми також були відзначені за консолідацію діяльності уряду і громадянського суспільства у розбудові Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми (НМВ).

За даними дослідження, проведеного на замовлення МОМ, понад 230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року, що робить Україну однією з головних країн походження постраждалих від цього злочину в Європі. За даними МОМ, кожен п'ятий українець готовий прийняти ризиковану пропозицію роботи, яка може призвести до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі