субота, 9 грудня 2017 р.

Норвегія надає 10 млн. норвезьких крон для реалізації Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 рр

Картинки по запросу Уле Т. Хорпестад Посол Норвегії07 грудня 2017 року відбулася прес-конференція щодо внеску Королівства Норвегія на реалізацію Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки. Завдяки цьому внеску у розмірі 10 млн норвезьких крон буде забезпечено безперебійну роботу проектів Ради Європи в Україні над реформами у сфері прав людини та верховенства права у перехідний період між завершенням роботи за попереднім Планом дій Ради Європи для України на 2015-2017 роки та новим Планом дій на 2018-2021 роки.
У прес-конференції взяли участь Уле Т. Хорпестад, Посол Норвегії в Україні та Мортен Енберг, Голова Офісу Ради Європи в Україні.
Посол Норвегії в Україні, Уле Т. Хорпестад, зазначив, що Норвегія надала 3,6 мільйона євро для здійснення Плану дій для України на 2015-2017 рр. (1 мільйон євро на рік протягом 3-х років та ще додаткові внески у 2016 році). Таким чином, Норвегія є одним із головних донорів Плану дій. Крім того, Норвегія надала гарантії додаткової підтримки у розмірі 950 000 євро в 2017 році для забезпечення переходу між поточним та майбутнім Планом дій (2018-2021 р).
«Ми сподіваємось, що новий 4-річний План дій Ради Європи для України буде ухвалено якомога скоріше. Це необхідно для того, щоб дотримуватись заданого темпу у здійсненні великої програми реформ в Україні. Рада Європи відіграє важливу роль у процесі реформ в Україні та надає цьому процесу легітимності. Ми підтримуватимемо зусилля України щодо здійснення реформ. Сподіваємось, що Україна проявить політичне лідерство та рішучість у здійсненні реформ. Під час свого візиту до Страсбурга у жовтні 2017 року Президент Петро Порошенко підкреслив готовність України здійснювати програму реформ завдяки майбутньому Плану дій та висловив глибоку вдячність за зусилля Ради Європи,» - зазначив Посол Хорпестад.
Картинки по запросу Мортен Енберг
Голова Офісу Ради Європи в Україні, Мортен Енберг, у свою чергу, висловив подяку уряду Норвегії за стабільну підтримку Плану дій Ради Європи для України, а також коротко зупинився на основних досягненнях поточного Плану дій на 2015-2017рр.
"Виділення Королівством Норвегія цих коштів означає, що Рада Європи зможе продовжувати у співпраці з українським урядом реформування судової системи,
Плани дій Ради Європи для України є спільною ініціативою Ради Європи та української влади. їх мета - підтримати Україну у виконанні її статутних і специфічних зобов’язань як держави-члена Ради Європи та сприяти вирішенню фундаментальних питань у сфері прав людини та верховенства права в Україні. Ця ініціатива поновлює зобов’язання Ради Європи допомагати1,Україні в проведенні необхідних реформ у сферах, що належать до компетенції Ради Європи - прав людини, верховенства права та демократії. Плани дій затверджуються на строк тривалістю 3-4 роки. Проекти, що впроваджувалися в рамках Плану дій на 2015-2017 роки, були спрямовані на підтримку конституційної реформи і функціонування демократичних інституцій, судової реформи, демократичного врядування, прав людини, зокрема запобіганню жорсткому поводженню та боротьбі з безкарністю, реформи поліції та пенітенціарної реформи, Уповноваженого ВРУ з прав людини, антикорупційної реформи, свободи медіа, захисту меншин, антидискримінації, соціальних прав та прав дітей, боротьби з насильством щодо жінок та дітей. Наступний план дій буде охоплювати приблизно такий же обсяг напрямків роботи, але акценти будуть розставлені з урахуванням побажань від українських партнерів. Зараз План дій 2018- 2021 ще проходить процес погодження.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі