середа, 8 листопада 2017 р.

Європейський Союз та Міжнародна організація праці спільно підтримують зусилля України з покращення умов праці та подолання незадекларованої праці

Відкриття Проекту ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці»
Міністерство соціальної політики та Державна служба з питань праці розпочали новий дворічний проект “Зміцнення інспекції праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці“, що фінансується Європейським Союзом (ЄС) та виконується Міжнародною організацією праці (МОП).

Про пріоритет Уряду створювати умови для продуктивної і безпечної праці за гідну винагороду і з додержанням прав у сфері праці неодноразово наголошував Державний секретар Міністерства соціальної політики Віктор Іванкевич. За його словами, співробітництво Міністерства соціальної політики із Європейським Союзом і Міжнародною організацією праці у цьому напрямку є вкрай важливим для досягнення поставлених перед Урядом завдань.

Під час відкриття Проекту Хюг Мінгареллі, Посол, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні зазначив, що у новому проекті ЄС-МОП багато уваги приділяється стандартам ЄС з питань безпеки та гігієни праці. Ми сподіваємося, що Україна зробить усе необхідне для того, щоб у національному законодавстві були закріплені принципи, визначені Рамковою директивою ЄС про впровадження заходів для заохочення вдосконалень у сфері безпеки і охорони здоров’я працівників під час роботи та спеціальними директивами, адже це допоможе збереженню трудового потенціалу країни, життя та здоров’я працівників, що є найвищою цінністю.

Маркус Пілгрім, Директор групи технічної підтримки з питань гідної праці та Бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи підкреслив, що закріплення стандартів МОП та ЄС у сфері праці у національному законодавстві має підтримуватися ефективною системою інспекції праці. Роль останньої вкрай важлива, адже яким би сучасним законодавство не було, воно може бути лише аркушем паперу, якщо немає інструментів забезпечення його практичного виконання. Саме тому у центрі уваги проекту, поряд із директивами ЄС, перебувають конвенції МОП № 81 і 129 про інспекцію праці, які ратифіковані Україною у 2004 році. Очікуємо, що той арсенал експертизи, знань і практичного досвіду, який ЄС і МОП спільно передадуть національним партнерам у рамках цього проекту, сприятиме покращенню умов праці в Україні.

Роман Чернега, Голова Державної служби з питань праці зауважив, що незадекларована праця – це підґрунтя для недобросовісної конкуренції на ринку за рахунок скорочення витрат на робочу силу, уникнення сплати соціальних внесків і податків. Вона також стає причиною порушення прав працівників, у  тому числі на безпечні і здорові умови праці. Тому важливо створити для роботодавців і працівників стимули, у тому числі на рівні законодавства, для переходу від незадекларованої праці до належним чином оформлених трудових відносин. І роботодавці, і працівники мають знати переваги офіційного працевлаштування і розуміти всі ризики, які виникають при неофіційному працевлаштуванні. Держпраці розраховує на підтримку Проекту ЄС-МОП у процесі реформування системи охорони праці, адаптації успішних практик інспекцій праці країн-членів ЄС, у розгортанні масштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи у всіх областях України з метою подолання незадекларованої праці.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі