середу, 8 листопада 2017 р.

«Живопис» Сергія Гая

7 листопада o 19:00 в ЦСМ «Білий світ» відкрилася персональна виставка робіт відомого львівського художника Сергія Гая.
Виставка «Живопис» розкриває знакові мотиви, традиційні для витоків канону західного мистецтва, - від архаїчної доби до класичної традиції. Вершники та коні, оголена натура, маски, характерне спрощення набору кольорів, тонів та форм, – як завжди, автор звільняє себе від будь-якого академізму, аби з сучасною чутливістю переосмислювати прадавні архетипічні образи.
Існує внутрішній зв’язок між обраними ним мотивами, які частково розуміються як символи загубленого людства (невизначені обличчя є архетипічними), частково - як символи сакральних таємниць життя, і, нарешті, як живі форми, які передаються нам вільними та чистими у своїй естетиці.
Художник використовує вплив світла та кольору на форму таким чином, що вони набувають абсолютного значення. Одночасне застосування олії та акрилу дає змогу пігментам поєднуватися напівпрозоро, – відтінки підіймаються на поверхню з глибини, наче проступають під шкірою. Його пензель шукає поверхонь, щоб відчувати їх, пестити та сперечатися – це засіб, за допомогою якого він пробуджує поняття прекрасного з глибини свого натхнення.
Експозиція відкрита з 07.11 до 28.11.2017

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі