понеділок, 25 вересня 2017 р.

В Україні запрацює реєстр боржників

Результат пошуку зображень за запитом "Список должников"Як повідомляє hyser.com.ua , уже в жовтні Національний банк України в тестовому режимі запустить реєстр боржників. Кажуть, що на його створення наполягли в МВФ.

Нацбанк через кілька тижнів готується запустити реєстр позичальників. У ньому будуть міститися дані про всіх жителів України, які коли-небудь брали кредит. За допомогою цього реєстру банки зможуть вивчати клієнтів і відмовляти тим, у кого раніше виникали проблеми з поверненням кредитів.

У Нацбанку відзначають, що зібрана банками інформація про клієнтів є банківською таємницею. На даний момент на ринку фінансових послуг працюють кілька організацій, які збирають відомості про позичальників з різних фінустанов. Цю інформацію вони продають потенційним кредиторам.

Втім, експерти відзначають, що існуючі бази не відрізняються повнотою, до того ж не у всіх банків є до них доступ. У підсумку українці все ще мають можливість взяти кредит в одному банку, не повернути його і піти в інший банк, щоб отримати ще один кредит.

На створення єдиного реєстру боржників наполіг МВФ, який хоче знизити ризики в українському банківському секторі. Очікується, що банки зможуть проаналізувати всю необхідну інформацію про клієнта і, виходячи з цих даних, відповісти згодою або відмовити йому у видачі кредиту. За словами експертів, подібні реєстри боржників існують в 16 країнах Євросоюзу. В Україні створення такої бази актуалізується тим, що у нас є дуже багато проблемних позичальників.

Деякі експерти вважають, що після створення реєстру буде складніше отримати кредит. Зокрема, українцям, можливо, доведеться надавати банкам більше даних. З іншого боку, банківські установи будуть змушені більш ретельно оцінювати потенційних позичальників.

Швидше за все, в майбутньому клієнтам буде складно отримати кредит відразу в двох банках. Якщо ж у людини буде погана кредитна історія або непогашена заборгованість, то шанси отримати кредит зведуться до нуля.
В. Іваненко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі