понеділок, 18 вересня 2017 р.

Міжнародна конференція “Люди передусім: Якість життя і добробут у пост-соціалістичних економіках”

Конференція,яка відбувалась 14-15 вересня в Києві, в готелі Хілтон,зібрала дослідників, зацікавлених у добробуті населення регіону, і уможливить розширений діалог між науковцями, фахівцями з розробки політики, урядовцями та політиками, щоб сприяти  доказовому прийняттю рішень на всіх рівнях.

Мета конференції була зібрати разом дослідників, зацікавлених у добробуті населення регіону, і поширити результати високоякісних досліджень якості життя та добробуту, уможливити розширений діалог між науковцями, фахівцями з розробки політики, урядовцями і політиками, щоб сприяти використанню доказів і аналітики у процесі прийняття рішень на всіх рівнях для поліпшення добробуту населення.

У конференції виступав з доповіддю "Міграція та добробут" професор Клаус Циммерманн — провідний учений і заслужений авторитет у питаннях розробки політики в галузях економіки праці, економіки населення, міграції та інших. 

Наразі професор Цимерман є співдиректором Центру з питань економіки населення, розвитку та праці Університету ООН — Маастрихтського інституту економічних та соціальних досліджень у галузі інновацій та технологій, а також запрошеним професором у Гарвардському та Прінстонському університетах. Пан Цимерман був засновником і директором Інституту вивчення праці (IZA) з квітня 1998 року по лютий 2016 року. Під його керівництвом інститут зарекомендував себе як один із провідних світових науково-дослідних закладів та аналітичних центрів у галузі економіки праці.

Організаторами виступили: Київська школа економіки та VoxUkraine за підтримки Університету Кенту та Каліфорнійського університету в Берклі за співфінансування: ACES, SITE, IDF, EXCEPT.

З доповідями також виступили: Тимофій Милованов,  лочесний президент Київської школи економіки; Олена Нізалова, Університет Кента, голова конференції.

Основна доповідь – Клаус Циммерманн. 

Панельна дискусія:  Міграція внаслідок конфліктів: Добробут біженців та внутрішньо переміщених осіб
Спікери: Лідія Кузьменко, радник з правових питань Агентства ООН у справах біженців в Україні, Клавдія Максименко, старший менеджер портфеля проектів Світового банку в Україні, Юсуф Куркчі, перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Мустафа Найєм, депутат Верховної Ради України, Богдан Мельникович, юрист БФ «Восток-SOS», Анна Трофіменко, працівник по роботі з громадами ГО «Крим SOS».

Сесію про міграцію вела Ганна Вахітова, Київська школа економіки.

Тема; Війна та благополуччя в перехідний період, виступила Гюнеш Гокмен, Російська економічна школа.

Про наслідки ВПО для ринку праці: приклад Грузії розповіла Каріне Торосян, Міжнародна школа економіки при Тбіліському державному університеті.

"Благополуччя мігрантів під час світової фінансової кризи: Дані щодо нелегальної зайнятості, етнічної дискримінації та депортації" - Александер Данцер, Католицький університет Айхштетт-Інгольштадт. 

Сесію про благополуччя та ринок праці вів Максим Обрізан, Київська школа економіки.

Про самозайнятість та благополуччя: порівняльний аналіз розповів Олександр Талавера, Університет Суонсі. 

"Як безробіття впливає на суб’єктивний добробут в Україні"- Едвард Нортон, Мічиганський університет та Національне бюро економічних досліджень.

"Тимчасове та неофіційне працевлаштування, якість роботи та задоволення роботою"- Марія Алексинська. 

Сесію про сім’ю та гендер вів Олександр Талавера, Університет Суонсі 

Виступив Квентін Ліппман, Паризька школа економіки.

"(Не)щастя дітей у перехідний період"- Максим Обрізан, Київська школа економіки 

"Більше однієї дитини. Аналіз бажаної та реалізованої народжуваності у російських матерів" - Олена Бєсєдіна, Київська школа економіки.

Сесію про здоров’я вела Ілона Сологуб, Київська школа економіки 

"Вплив перехідного періоду на зріст та суб’єктивний добробут" - Франческа Далла Поцца, Європейський банк реконструкції та розвитку

"Звички споживання алкоголю в Східній та Західній Європі" - Гінтаре Малісаускайте, Університет Кента. 

Панельна дискусія 2: Задля добробуту населення: Шлях до кращого здоров’я.

Голова: Олена Дорошенко, фахівець з питань охорони здоров’я/економіст програм Світового банку з розвитку людини в Україні.

Спікери: Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров’я України, Едвард C. Нортон, професор Школи охорони здоров’я Мічиганського університету, Сергій Березенко, депутат, Комітет з питань охорони здоров’я, Тааві Лайi, головний радник з питань політики Представництва ВООЗ в Україні, Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ «Пацієнти України», Володимир Співак, директор з корпоративних комунікацій і зв’язків з громадськістю, Nestlé, Василь Лазоришинець, Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова.

Панельна дискусія: Українське лонгітюдне моніторингове дослідження: Особливості збору панельних даних у пострадянському контексті. 

Спікери: Александер Данцер, професор Католицького університету Айхштетт-Інгольштадт, Інститут дослідження Східної та Південно-Східної Європи ім.Лейбніца та Інститут вивчення праці, Бенедікт Херрманн, Європейська комісія, Хартмут Леманн, професор Болонського університету, Інститут вивчення праці, ICID та Німецький інститут економічних досліджень, Володимир Паніотто, Київський міжнародний інститут соціології, професор НАУКМА, Вікторія Захожа, Київський міжнародний інститут соціології.

Сесію про щастя та перехідний період вела Олеся Верченко, Київська школа економіки.

"Динаміка рівня щастя та його детермінанти. Україна, 2001-2016" - Володимир Паніотто, Київський міжнародний інститут соціології
"Комунізм як друге пришестя" - Єлена Ніколова, Центрально-Європейський інститут дослідження праці (Словаччина), Інститут дослідження Східної та Південно-Східної Європи ім.Лейбніца (Німеччина). 

"Перехід до щастя" - Сергій Гурієв, ЄБРР, Інститут політичних досліджень та Центр досліджень економічної політики. 

Сесію пр добробут та ринок праці вів Віктор Ханжин, Київська школа економіки.

"Розвиток неформальних трудових відносин та сегментація ринку праці в країнах з перехідною економікою: Дані по Україні" - Хартмут Леманн, Болонський університет.

"Молодь у русі: трудова мобільність та добробут на роботі у перехідних економіках" -
Ольга Купець, Київська школа економіки та Інститут вивчення праці. 

Світлина від Вадим Івченко.
Панельна дискусія:Вплив земельної реформи в Україні на добробут населення.

Голова: Людмила Бутенко, керівник програм Світового банку з питань інфраструктури та сталого розвитку

Спікери: Максим Мартинюк, в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України, Денис Нізалов, директор проекту «Підтримка реформ в сільському господарстві та земельних відносинах в Україні», Дмитро Шимків, секретар Національної ради реформ при Президентові України, Вадим Івченко, депутат, Михайло Соколов, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради, Микола Стрижак, Асоціація фермерів та приватних землевласників України.

Панельна дискусія: Молодь у центрі уваги: вплив витіснення з ринку праці та незахищеності на ринку праці на подальше життя молоді 

Голова: Юлія Смоляр, Світовий банк. 

Спікери: Володимир Ковтунець, перший заступник Міністра освіти і науки, Олена Нізалова, Університет Кента, керівник групи EXCEPT-UK, Марія Алексинська, Міжнародна організація праці, Олександр Ярема, заступник Міністра молоді та спорту, Ігор Самохін, Аналітичний центр CEDOS, Сергій Кравченко, заступник голови Державної служби зайнятості

Панельна дискусія: Пенсійна система як інститут добробуту: Необхідність реформи в Україні. 

Голова: Ігор Бураковський, Голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Спікери: Андрій Рева, Міністр соціальної політики (уточнюється), Юлія Смоляр, Світовий банк, Лідія Ткаченко, Провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України, Тетяна Сальникова, голова ради Асоціації пенсійних фондів України, Олександра Бетлій, провідний науковий співробітник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій

Панельна дискусія: Міжнародні організації та добробут населення 

Голова: Тимофій Милованов, Київська школа економіки
Спікери: Сергій Гурієв, головний економіст Європейського банку реконструкції та розвитку, Клавдія Максименко, старший менеджер портфелю проектів Світового банку в Україні, Бeренд де Гроот, керівник Програм співробітництва Представництва ЄС в Україні, Сергій Савчук, Національний координатор МОП в Україні


Олександр Майстренко
Фото Олексій Свертока

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі