пʼятниця, 15 вересня 2017 р.

Євген Чорний. ПЕРЕХОДИ


Культурна лабораторія EDUCATORIUM представляє персональну виставку живопису та фотографії Євгена Чорного «Переходи». Основою експозиції стала однойменна живописна серія, що виставляється вперше.

Серія «Переходи» зображує особливий світ київських підземних комунікацій: їх специфічний мікроклімат, освітлення, зовнішнє оздоблення — як заплановане, так і неформальне, чи то вандальне.

Євген Чорний: «Ми, сучасні цивілізовані громадяни, не замислюємось про те, яким буденним є для нас сходження під землю й повернення звідти. Стародавні люди, для котрих будь-яке провалля символізувало вхід до потойбіччя, не ставились до цього так легковажно. Спускатись у підземний світ дозволялось тільки певним особам — наприклад, шаманам і тільки після обряду ініціації. Цей обряд надавав можливість душі шамана повернутись у надземний світ після спілкування із духами потойбіччя».
Звісно, автор не пропонує звертатись до магічних засобів чи бити в бубон щоразу, коли ми маємо перейти на інший бік вулиці, але декому було б цікаво проаналізувати свої підсвідомі почуття від подорожі, яка раніше означала переродження.

Також на виставці представлена серія живопису «На дитячих майданчиках», що алегорично розкриває тему нічного життя спальних районів Києва.
«Серія живопису “На дитячих майданчиках” представлена портретами персонажів з околиць Києва. Але не всі з них звичайні мешканці: пенсіонери, петеушники, продавці, дрібні хулігани. Деякі, як наприклад, чоловік у синіх в’єтнамках з картини “Ноєв ковчег” ніби вийшов просто покурити у двір. Звичайний день, кінець літа, дітей ще не попривозили. Тільки металеві фігури тварин знають, що сьогодні — останній день цивілізації, треба рятуватися, сідати в Ковчег (що стоїть поруч) і пливти до Арарату. Але Ной їх не чує і, докуривши сигарету, теліпає собі в гастроном. Світ загине через нерозуміння людьми свого призначення. Так і Яків — сантехнік напідпитку — не розповість про сходи до небес, якими мандрують янголи, Адамчик-хуліганчик надасть жахливі імена тваринам», — коментує Євген Чорний.

Живопис доповняють дві серії монохромних фотографій «На дитячих майданчиках» та «Урбаністичний пейзаж», що поєднують естетику класичної чорно-білої фотографії з сучасними технологіями цифрової зйомки та друку.

Київська публіка, що знає Євгена Чорного здебільшого як репортажного фотографа та викладача, має змогу відкрити для себе його як талановитого живописця та художнього фотографа.

Виставка триватиме з 12 до 25 вересня 2017 року.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі