неділя, 20 серпня 2017 р.

ІВАН МАРЧУК «МУЗИКА НА ПОЛОТНІ»

Центр сучасного мистецтва М17 та портал ArtsLooker презентують персональну виставку ІВАНА МАРЧУКА «МУЗИКА НА ПОЛОТНІ», яка відкрилась 18 серпня в ЦЕНТРІ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА М17 | вул. Антоновича (Горького), 102-104

Експозиція виставки поєднає роботи майстра різних періодів його життя – вперше за довгий час широкому колу глядачів буде доступна графічна серія «Нові експресії», створена художником ще в Нью-Йорку, живописний цикл «Погляд у безмежність», свіжі абстрактні полотна, й звичайно, неймовірні пейзажі універсального генія сучасності, кожна картина якого — глибокі філософські роздуми на вічні теми людського буття…

Постать Івана Марчука є однією із знакових в сучасному українському мистецтві. Його полотнами захоплюються сотні тисяч людей в Україні і далеко за її межами, твори експонуються у найкращих музеях світу та цінуються колекціонерами.

За версією британської газети «The Daily Telegraph» Іван Марчук входить до рейтингу 100 геніїв сучасності.

Художник створив власний унікальний абстрактний стиль «пльонталізм» (від діалектизму «пльонтати» — плести, заплітати, переплітати) – неймовірна складна та цікава техніка нанесення фарби тонкими кольоровими лініями, їх переплетення під різними кутами, чим досягається ефект об’ємності й світіння.

ІВАН МАРЧУК – Народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Шевченка, член Золотої Гільдії Римської академії сучасного мистецтва. Його творчий доробок складає понад 5000 робіт.

Народився в с. Москаліївка (Ґміна Білозірка, Кременецький повіт, Волинське воєводство, Польська республіка). 1951—1956  – навчався у Львівському училищі прикладного мистецтва ім. Івана Труша (відділ декоративного розпису, викладачі К. Звіринський, О. Шатківський, Н. Сукачова). Після служби в армії вчився у Львівському інституті прикладного мистецтва, який закінчив у 1965 р. (відділ кераміки, викладачі Р. Сельський, Д. Довбошинський). У 1965—1968 рр. працював в Інституті надтвердих матеріалів НАН України, у 1968—1984 — на Київському комбінаті монументально-декоративного мистецтва.

З 1984 р. — займається творчою діяльністю. Провів величезну кількість персональних та колективних виставок.

У 1989—2001 рр. мешкав у Австралії, Канаді й США, де його творчість мала грандіозний успіх.

Сьогодні живе й працює в Києві.

Валерій Калініченко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі