четвер, 6 липня 2017 р.

Міжнародна конференція «Мілітаризація окупованих територій: фактор дестабілізації Євроатлантичного регіону та механізм геополітичного впливу»

Відбулася міжнародна конференція «Мілітаризація окупованих територій: фактор дестабілізації Євроатлантичного регіону та механізм геополітичного впливу». В рамках конференції було зроблено презентацію аналітичної доповіді “Мілітаризація окупованих територій Російською Федерацією". В доповіді комплексно розглянуто цілі, завдання та відмінності використання Кремлем окупованих територій у політичному, військовому, соціальному аспектах, а також особливості управління та комунікацій місцевих еліт з військово-політичним керівництвом РФ. У конференції зяли участь: 1-й заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, народний депутат України Ірина Фріз інші народні депутати, члени КМУ, депутати члени делегацій Парламентської асамблеї НАТО, керівництво Представництва НАТО та ООН в Україні, незалежні експерти та аналітики. Конференція відбулась в рамках реалізації партійного проекту «Україна – Солідарність – НАТО»

Ірина Фріз: Агресія Росії зумовлена не тільки геополітичними та воєнними, а й внутрішньополітичними та економічними інтересами

Про це народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка», Голова Постійної парламентської делегації в ПА НАТО Ірина Фріз  зробила аналітичну доповідь щодо мілітаризаціі Росією окупованих тeриторій України, Грузії та Молдови.

«Ми звикли розглядати агрeсію РФ чeрeз призму гeополітичних та воєнних інтeрeсів. Водночас, сeрeд завдань, які стоять пeрeд агрeсором, є і eкономічні, і внутрішньополітичні. 

Отжe, російські внутрішньополітичні та економічні інтереси. «Гаряча фаза» конфлікту на початку окупації територій дозволяє Росії позбутися своїх маргінальних пасіонаріїв, які не задоволені власним статусом на Батьківщині. Такі особи є потенційно небезпечною верствою населення для Крeмля. Їх кількість збільшується в періоди економічної кризи. Особливо гостро подібна проблема стоїть для регіонів російського Кавказу з їх високим рівнем народжуваності, низьким рівнем освіти, штучно створеною, завдяки традиціям, гендерною перевагою чоловіків над кількістю жінок в суспільстві.

Ці особи є основою для кримінальних угруповань, однак за певних умов можуть становити загрозу для діючої влади в політичному аспекті. Їх використовують у якості бойової сили для тих чи інших політичних чи політико-релігійних груп, які в певний період можуть опинитися в несистемній радикальній опозиції, яка сповідує терор», – зазначила Фріз.

Вона відзначила, що в державного апарату РФ є досить ефективний спосіб вирішити цю соціальну проблему.

«На початковому етапі протестна енергія цих людей направляється у бік протилежного від політичного режиму образу зовнішнього ворога. На другому етапі відбувається «утилізація» або переміщення з території Російської Федерації цих людей на окуповані території в якості «гарматного м’яса». В деяких випадках, для більшої ефективності подібної тактики, проводиться відповідна інформаційна кампанія, яка демонструє рольові образи «героїв-добровольців» для відповідної соціальної групи в державі-агресорі, для яких начебто працює «соціальний ліфт».

Звичайно, певна частка таких осіб повертається додому із бойовим досвідом. Однак, їх кількість не така значна як тих, що залишилися в підрозділах на окупованій території під час процесу її мілітаризації та вбитих під час збройного конфлікту на них. Подібна тактика на сьогоднішній день активно використовується РФ не тільки на окупованих територіях України, але й при зменшенні кількості радикальних пасіонаріїв в ісламському середовищі РФ за рахунок «утилізації» їх в конфлікті на Близькому Сході», – наголошує Фріз.

Вона також нагадала, що  під час гарячої фази конфлікту на Кавказі та Придністров’ї використовувалась схожа схема.

«Захист нових економічних інтересів на окупованих територіях також є одним із завдань їх мілітаризації. Так, без підтримки мілітарних формувань був би неможливим вивіз з окупованої території Донбасу в Росію підприємств, які становлять цінність для окупантів, та знищення потенційних промислових конкурентів РФ на цих територіях. Без підтримки апарату насильства, який є наслідком посиленої мілітаризації території, був би неможливим також процес перерозподілу власності на території окупованого Криму. Аналогічним чином, без мілітаризації Абхазії російськими силами, був би неможливим контроль російськими групами прибуткового (по міркам регіону) «горіхового бізнесу» на окупованій території», – відзначила Ірина Фріз.

Олексій Свертока

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі