субота, 17 червня 2017 р.

"План Маршалла" для України буде представлений на саміті Східного партнерства у листопаді, - екс-прем'єр Литви

Як повідомляє  www.112.ua  "План Маршалла" для України буде представлений на саміті Східного партнерства у листопаді. Про це в інтерв'ю "Сегодня" розповів екс-прем'єр-міністр Литви і нинішній депутат Сейму Андрюс Кубілюс.

За його словами, документ був затверджений Сеймом Литви. Також його резолютивно підтримали у Конгресі ЄНП, позитивно оцінили план у Держпеді і Конгресі США. Зараз планується ще декілька зустрічей у Берліні, Брюсселі і Лондоні, а представлять план вже на саміті в листопаді.

"І ось зараз ми рухаємося далі, плануємо до кінця червня поїхати в Берлін і Брюссель. Також є цілий ряд конференцій, скажімо, в Лондоні на початку липня. І, нарешті, ми представимо "План Маршалла для України" на саміті Східного партнерства в листопаді, де, сподіваємося, згадка про цей документ з'явиться у підсумковій декларації саміту", - сказав Кубілюс.

Депутат литовського Сеймувідмітив, що ведеться робота над тим, щоб "План Маршалла" для України був не тільки декларацією, а заснований на рельных фінансових ресурсахи використанням, наприклад, Європейського зовнішнього інвестиційного плану. В якості прикладу, Кубілюс привів розроблений в Німеччині "план Мараша для Африки".

"І тут ми бачимо можливість використовувати ресурси EU External Plan Investment (Європейський зовнішній інвестиційний план), за яким Єврокомісія передбачає до 88 млрд євро до 2020 року. Ці гроші, як говориться в цьому плані, спрямовані в основному на Африку. Але досить велика частина може піти і на інші країни. Вже є ініціатива німецького уряду, уряду Ангели Меркель, який затвердив як свою ініціативу так званий "План Маршалла для Африки". Ми вважаємо, що це важливий план, він має своє стратегічне значення. Приміром, серед іншого, він спрямований на боротьбу з міграційним кризою. Але не менш важливо, щоб подібний інструмент і для країн Східного партнерства, по-перше для України", - сказав депутат.

Він зазначив також, що в африканському плані передбачена певна сума на Африку, але є ще суми, які можуть бути використані, наприклад, для України. Втім, ці питання, потрібно ще обговорювати, оскільки конкретики поки немає. Однак, як зазначив Кубілюс, розробляється план для України на принципі "плана умов реформ" і кошти, які як планується, будуть передбачені, підуть не в бюджет, а на конкретні проекти, як це працювало в оригінальному "плані Маршалла".

План Маршалла - це програма допомоги Європі після Другої світової війни, висунута у 1947 році держсекретарем США Джорджем Маршаллом. У здійсненні плану брали участь 17 європейських країн. Заявленою метою США реалізації плану було відновлення зруйнованої війною економіки Європи, усунення торговельних бар'єрів, модернізація промисловості європейських країн, витіснення комуністів з владних структур і розвиток Європи в цілому.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі