субота, 22 квітня 2017 р.

Китай проведе тиждень "Один пояс - один шлях" в Києві

У п'ятницю в Києві відбулася прес-конференція з нагоди святкування 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Китаєм і Україною.
На прес-конференції було презентовано програму заходів, які пройдуть в Києві з 24 по 29 квітня в рамках Тижня китайсько-українських культурних обмінів "Один пояс - Один шлях"де українцям покажуть фарфор, чай, китайську медицину і театральні постановки про історію КНР.
Про це на прес-конференції 21 квітня заявив посол Китайської Республіки в Україні Ду Вей.
"Для українського народу, який дуже любить Китай, тиждень Китайсько-Українського культурного обміну "Один пояс - Один шлях"- не буде нудним для України", - сказав посол в будівлі Посольства, куди пресу України запросили вперше за останні 10 років.
Тиждень Китаю в Україні почнеться 24 квітня, з 14-00 до 20-00 - відбудеться відкриття Тижня Китайсько-Українського культурного обміну "Один пояс - Один шлях" в Українському Домі. В рамках відкриття передбачена церемонія підписання ряду угод про співпрацю, автограф-сесія "на чайному млинці", театральна вистава, виставки.
25 квітня, у вівторок, відбудеться тематичний день традиційної китайської медицини.
"Заплановано установчі збори Союзу міст шовкового шляху, Форум співпраці з традиційної китайської медицини, випробування діагностики та лікування традиційної китайської медицини. А також в програмі тижня - Китайсько-Український торгово-економічний Форум".
У середу, 26 квітня, пройде День для демонстрації китайської традиційної культури.
"А саме, пройдуть тематичні заходи китайської традиційної культури: шовк, фарфор, чайне мистецтво", - зазначив посол.
Також в цей день пройде Всеукраїнський відбірковий тур міжнародного конкурсу знавців китайської мови серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів "Китайський міст".
У четвер, 27 квітня, відбудеться тематичний день "Міст Шовкового шляху", в рамках якого буде підписання угоди про співпрацю.
У п'ятницю, 28 квітня, пройде виставка-презентація про Китай. А на суботу, 29 квітня, заплановано перший міжнародний форум між Китаєм і Україною "Один пояс - один шлях, об'єднання річок Янцзи і Дніпра". 

 "Я давно переконався в любові українського народу до Китаю. І можу сказати, що все більше китайців дізнається справжню Україну", - запевнив Посол КНР.
"Обміни в культурній та гуманітарній сфері є основою взаємодії між Китаєм і Україною. І зараз вони демонструють бурхливий розвиток", - заявив на презентації посол КНР в Україні Ду Вей.
Він пов'язав нинішні успіхи з приєднанням України до китайської ініціативи "Один пояс - Один шлях" в 2015 році, а також безперервними спробами Пекіна і Києва вдосконалити дорожню карту її реалізації.
У той же час Ду Вей зазначив, що позитивний вплив ініціативи "Один пояс - Один шлях" на китайсько-українські відносини не обмежується культурною сферою. "В останні роки Китай і Україна прийняли загальні заходи, щоб створити сприятливі умови для обміну людьми та делегаціями", - заявив посол. Зокрема, в 2015 році було відновлено пряме авіаційне сполучення між Пекіном і Києвом, а рік по тому керівництво України зробило важливий крок у сфері лібералізації візового режиму з КНР, ввівши в дію спрощений порядок в'їзду на українську територію для китайських бізнесменів і туристів.
Крім того, приєднання України до ініціативи "Один пояс - Один шлях" додало імпульс співробітництву з Китаєм в торгово-економічній сфері. Ду Вей нагадав, що КНР вже кілька років поспіль утримує позиції другого за величиною торговельного партнера України і з кожним роком все ширше відкриває свій ринок для однієї з головних статей українського експорту - сільгосптоварів.
Обсяги китайських капіталовкладень в Україну також безперервно зростають. "За останні роки від Китаю, офіційної сторони і підприємств, було сукупно зроблено інвестицій на суму понад 7 млрд доларів США", - підкреслив посол. Ду Вей впевнений, що в майбутньому ці позитивні тенденції тільки посиляться, оскільки китайські інвестори вже зайнялися пошуком нових сфер для вкладення капіталу в Україну. 
                                                                                             Підготував Олександр Майстренко
                                                                                             Фото             Леонід Коваленко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі