неділя, 26 березня 2017 р.

Будівництво заводу ядерного палива в Україні

Влітку 2016 року Україна домовилася з Westinghouse про будівництво заводу ядерного палива, як повідомляла "Перша електронна газета" 4 серпня 2016.  Україна зможе забезпечувати свої АЕС паливом, виробленим в нашій країні. У України буде свій завод з виробництва ядерного палива Україна домовилася з корпорацією Westinghouse про будівництво заводу ядерного палива в Україні, повідомляв міністр енергетики Ігор Насалик у четвер, 4 серпня. "Ми домовилися про диверсифікацію поставок палива майже на половину атомних блоків, про будівництво заводу ядерного палива на території України", - повідомляв Насалик на прес-конференції в Києві. Він уточнив, що домовленості досягнуті під час його візиту в США. 
В кінці жовтня 2015 року Україна відмовилася продовжувати з Росією спільний проект з будівництва заводу з виробництва ядерного палива в Кіровоградській області. Ще у вересні 2010 року Кабінет міністрів України на чолі з Миколою Азаровим затвердив російську компанію "ТВЕЛ" як переможця конкурсу з відбору технологій будівництва заводу з фабрикації ядерного палива. Під спорудження об'єкта виділено 6,8 га біля селища Смоліне (Кіровоградська обл.). Українському ДК "Ядерне паливо" належить 50%+1 акція в ПРАТ "Завод з виробництва ЯП", 50%-1 акція – російській "ТВЕЛ". Передбачалося, що акціонери в рівних частках вкладуть у проект близько $ 100-120 млн. Надалі передбачалося залучення кредитних коштів. Загальна вартість будівництва заводу оцінювалася в $ 450 млн. Завод у 2015 році повинен був приступити до виробництва Твелів і ТВС, а також цирконієвих комплектуючих і комплектуючих з нержавіючої сталі, в 2020 році – до виготовлення паливних порошків і таблеток. 
У березні 2015 року голова Westinghouse Денні Родерік повідомив про готовність виконання робіт з збільшенню на 8-10% потужності діючих енергоблоків АЕС. Сьогодні понад 50% потреб України в електроенергії покривається за рахунок атомної енергетики. В Україні діють чотири АЕС енергоблоків загальною кількістю 15 штук, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.
На підсумковій річній прес-конференції за 2016 рік міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик заявив, що компанії з Франції, Китаю, а також американсько-японська компанія Westinghouse готові взяти участь в конкурсі на будівництво заводу ядерного палива в Україні.

«Завод по тепловиділяючих збірках буде побудований. Три великі компанії готові взяти участь у конкурсі: китайська компанія, французька компанія та Westinghouse», - розповів Насалик.

Крім того, міністерство прозвітувало про успішні домовленості з Казахстаном у сфері збагачення урану.

«Казахська сторона віддає нам технології та ми розпочинаємо освоєння наших родовищ з цими технологіями», - зазначив Насалик.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі