неділя, 26 березня 2017 р.

До 100-річчя Української національної революції

До 100-річчя Української національної революції 1917-1920 років у столиці відбулось масштабне бієнале.

«Цього року ми відзначаємо століття Української національної революції 1917–1921 років. У ті важкі часи українці вперше за майже трьохсотлітню історію використали шанс реалізуватися як державна нація…Героїзм та жертовність борців за волю України сьогодні також допомагають нам в обороні державної самостійності та демократії. У багатьох геополітичних аспектах ми є свідками повторення ситуацій сторічної давності. Вкотре українцям доводиться боротися за свою державність на різних фронтах, однак тепер на нашому боці омитий кров’ю героїв неоціненний досвід минулих поколінь і підтримка міжнародних партнерів», — наголошує на важливості вшанування пам’яті Української національної революції1 917-1921 років Степан Кубів, перший віце-прем’єр-міністр України, міністр економічного розвитку і торгівлі України, голова Всеукраїнського товариства «Меморіал» ім. Василя Стуса.

У програмі  імпрези в Українському домі відбулось відкриття фотовиставки «Постаті Української національної революції», прем’єра хронікально-документального фільму «За Україну, за її волю» (миттєвості української історії )»  відомого українського кінорежисера–документаліста Сергія Буковського,презентація фотолітопису «За Україну, за її долю, за честь, за волю, за народ», у якому зібрано та вперше опубліковано максимальний комплекс фотоматеріалів часів Української революції 1917–1921 років. Не претендуючи на вичерпність, доповнивши світлини історичними фактами, творці цього видання намагалися відобразити масштаб і розмах визвольних змагань, зберегти пам’ять про тих, кому ми завдячуємо новітньою українською державністю.

Почесними гостями на імпрезі були: Степан Кубів, перший Віце-прем’єр-міністр України – міністр економічного розвитку і торгівлі України,
Євген Нищук, міністр культури України, представники Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, народні депутати України Олег Купрієнко, Оксана Продан, Валерій Пацкан та інші.

«Цього року наша країна відзначає століття Української національної революції 1917–1921 років. Український народ у той непростий час скористався шансом побудувати незалежну державу, відстояти свою національну ідею. Нам залишився великий історичний спадок, своя атрибутика, велична традиція герба, гімну, своєї валюти, які були напрацьовані ще 100 років тому», - сказав під час свого виступу міністр культури України Євген Нищук.

 «Щоб протистояти російській пропаганді, потрібно розказувати про державотворчі традиції українців, яким набагато більше, ніж 25 років. Запит на історію зараз дуже великий. Величезними накладами продаються історичні книжки, почало з’являтися українське кіно, документальне і художнє. Адже аудиторія хоче знати українську історію, зокрема події сторічної давності. І наше завдання, завдання істориків – максимально зрозуміло розповісти цю історію», – зазначив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Леонід Коваленко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі