пʼятниця, 3 лютого 2017 р.

Генерал запропонував створити в Україні територіальну оборону за новим принципом

Як повідомив obozrevatel.com, територіальна оборона в Україні може бути побудована за принципами козацтва, але з урахуванням сучасних вимог до збройних формувань.

Таку думку "Обозревателю" висловив генерал-полковник у відставці, колишній начальник Генерального штабу ЗСУ, колишній перший заступник міністра оборони України Анатолій Лопата.

Генерал заявив, що необхідність в територіальній обороні виникла давно, але до цього дня в державі не зроблено ніяких заходів для того, щоб "здійснити цю радикальну міру". Лопата переконаний, що сили територіальної оборони в Україні здатні на багато що, особливо з урахуванням "генетичної пам'яті" українців.

"Треба будувати територіальну оборону нашої держави на основі, перш за все, ментальності нашого населення. Наше суспільство генетично пам'ятає свою історію Ця пам'ять базується на способі життя наших прадідів, які могли одночасно обробляти землю і захищати цієї клаптик землі ..", - Сказав Лопата.

"Це має бути нова козацтво, з новим озброєнням, з новою підготовкою з урахуванням сучасних вимог до такого роду організму І ми повинні мати воєнізовані громади сільського, районного, міського масштабу.", - Продовжив він.

Генерал також заявив, що організація такої громади можлива протягом трьох місяців. Він поділився рекомендаціями практичного характеру. На його думку, "в кожному селі в загони територіальної оборони можуть входити 50-100 чоловік", включаючи жінок і чоловіків похилого віку. "Обов'язково повинні бути реєстрові козаки, які працюють, але один день в тиждень, може бути, один день на місяць, вони займаються налагодженням зв'язків у своєму підрозділі, стежать за технікою, вивчають обстановку і готові отримати відповідну команду - перекрити дорогу, охороняти об'єкти, охороняти комунікації і т.д ", - пояснив він.

Генерал підкреслив необхідність "матеріальної і грошової" мотивації для таких людей. На його думку, мова може йти про надбавку до основного доходу в розмірі 20-30%, а також безкоштовне надання форми, зброї і боєприпасів.

"Цим повинні займатися лідери держави, починаючи з президента як Верховного головнокомандувача і закінчуючи Верховною Радою, яка повинна була б підтримати президента в цьому питанні", перш за все, в забезпеченні відповідної законодавчої бази, - переконаний Лопата.

Як писав "Обозреватель", 14 червня 2016 року президент України Петро Порошенко заявив про те, що Україна повинна мати план загальної мобілізації на випадок повномасштабного військового вторгнення. Зокрема, глава держави звернув увагу військових на необхідність вивчення можливостей територіальної оборони.

Раніше Анатолій Лопата пояснив причину вічного інтересу Росії до України, спрогнозував, до яких пір Росія буде "пресувати" Україна, назвав "слабке місце" Росії в війні на Донбасі.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі