субота, 27 серпня 2016 р.

Служба зовнішньої розвідки України

Служба зовнішньої розвідки (СЗР) України є державним органом, який здійснює розвідувальну діяльність у політичній, економічній, військово-технічній, науково-технічній, інформаційній та екологічній сферах.

У своїй діяльності Служба зовнішньої розвідки України керується Конституцією України, Законом України “Про Службу зовнішньої розвідки України”, іншими законами та нормативно-правовими актами.

На СЗР України покладаються такі основні завдання:

    добування, аналітичне опрацювання та надання визначеним законодавством України керівникам вищих органів державної влади розвідувальної інформації;
    сприяння спеціальними заходами здійсненню державної політики України в економічній, політичній, військово-технічній, екологічній та інформаційній сферах, зміцненню обороноздатності, економічного і науково-технічного розвитку країни;
    участь у забезпеченні безпечного функціонування установ України за кордоном, безпеки співробітників цих установ та членів їхніх сімей у країні перебування, а також відряджених за кордон громадян України, які обізнані з відомостями, що становлять державну таємницю;
    участь у боротьбі з міжнародною організованою злочинністю, тероризмом, незаконним обігом наркотичних засобів, незаконною торгівлею зброєю і технологією її виготовлення, незаконною міграцією
    вжиття заходів протидії зовнішнім загрозам національній безпеці України, життю, здоров’ю її громадян та об’єктам державної власності за межами України.

За усталеною світовою практикою функціональна структура розвідки охоплює процеси добування шляхом проведення агентурної та технічної розвідки актуальної інформації, її аналізу та підготовки аналітичних матеріалів, прогнозів і сценаріїв розвитку ситуації у сфері національної та міжнародної безпеки.

Так само, як і в переважній більшості країн світу, агентурна розвідка посідає пріоритетне місце у діяльності СЗР України. Основні  зусилля співробітників, що здійснюють агентурну розвідку, спрямовані на забезпечення керівництва держави актуальною розвідувальною інформацією та проведення спеціальних заходів з метою забезпечення вигідних для України рішень і підтримання її позитивного іміджу на міжнародній арені.

Нині розвідка сприяє реалізації державних зовнішньополітичних та економічних програм, у тому числі антикризового характеру, залученню іноземних інвестицій, укладанню контрактів, що дозволяє поширити експортний потенціал країни, завантажити потужності вітчизняних підприємств і створювати нові робочі місця.

Тимчасово виконуючий обов’язки Голови Служби зовнішньої розвідки України

Разінков Ігор Прокопович, генерал-лейтенант запасу
Народився 3 грудня 1965 року в с. Нечаяне Миколаївської області.
Має три вищі освіти: військову, економічну, юридичну.
У спецслужбах України з 1992 року по т.ч.
З 01.03.2014  року – перший заступник Голови Служби зовнішньої розвідки України.
З 09.06.2016 року – тимчасово виконуючий обов’язки Голови Служби зовнішньої розвідки України.
Передбачену Законом України “Про очищення влади” люстраційну перевірку пройшов.

Джерело: szru.org.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі