понеділок, 29 серпня 2016 р.

У Києві відкрилась книжкова виставка до Дня знань

25 серпня в Українському домі відкрилась Київська книжкова виставка-ярмарок до Дня Знань. Участь у церемонії відкриття взяли віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак, письменники, видавці, представники громадськості.
 
«Книга і знання – нероздільні справи, - зазначив у своєму виступі В’ячеслав Кириленко. – Українська держава повинна зробити все, щоб зберегти пільгове оподаткування для книговидання. Немає іншої держави, крім України, яка буде підтримувати українську книгу».
На виставці представлені книжкові новинки від майже 50 вітчизняних видавництв різних форм власності. У її програмі передбачено презентації шкільної та навчальної літератури, дитячих книжок, літературні зустрічі, круглі столи, семінари, автограф-сесії, відкриті дискусії з питань мистецтва книги та проблем книговидання.
У рамках книжкової виставки-ярмарку пройде благодійна акція збору видань для юних мешканців Донецької та Луганської областей, долучитись до якої зможе кожен учасник і відвідувач виставки.
Київська книжкова виставка-ярмарок до Дня Знань триватиме до 28 серпня. Вхід на неї вільний.

 Відбулось нагородження лауреатів Премії імені Лесі Українки
 
25 серпня, в Українському домі під час відкриття Київської книжкової виставки до Дня знань відбулось урочисте вручення дипломів лауреатам Премії Кабінету Міністрів України ім. Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва. Урядові відзнаки переможцям вручив віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко.
Зокрема, Премію імені Лесі Українки у номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» присуджено Павлу Кущу, письменнику і журналісту за книгу «АБВ, або Операція «Ставкозавр».
У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» її отримав Іван Кравець, художник-графік, ілюстратор, дизайнер за художнє оформлення книги Джеймса Баррі «Пітер Пен».
Лауреатом премії у номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва» став творчий колектив театрально-видовищного закладу культури «Київський національний академічний театр оперети» у складі режисера-постановника Миколи Бутковського та художника-постановника, художника з костюмів Ірини Давиденко за виставу «Кицькин дім».
У номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» лауреатом став творчий колектив державного підприємства «Українська кіностудія анімаційних фільмів» у складі автора сценарію Наталії Гузєєвої, режисера Мануки Депояна та художника Валентини Серцової за анімаційний дитячий фільм «Халабудка».

 Богдан Червак вручив дипломи лауреатам премії імені Івана Франка 

 На Київській книжковій виставці до Дня знань перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак вручив дипломи лауреатам премії ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності.

DSC_9147«Це особлива премія, яка заснована за ініціативою громадськості – Національної спілки журналістів України і влади – Держкомтелерадіо, - зазначив Богдан Червак, - Щороку ми вручаємо її напередодні дня народження Івана Франка. Цього року вручення відбулось у переддень святкування 160-річчя великого Каменяра. Премією відзначено авторів, чиї твори сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.»
У номінації «За кращу публікацію у друкованих ЗМІ» дипломи лауреатів отримали Володимир Біленко за книгу «Я тілько хаточку в тім раї…» Важкий шлях Тараса Шевченка до мрії, яка не збулася» та колектив авторів газети «Приазовський рабочий»: Катерина Свістун за репортаж «Сердца Переяславщины бьются в такт с мариупольскими», Ігор Семусев за матеріали рубрики «Маріуполь – це Україна», Олександр Панков та Аліна Комарова за репортаж з обстріляного російськими терористами селища Сартана.
У номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» перемогу здобула творча група філії Національної телекомпанії України «Центральна дирекція Канал «Культура» (Тетяна Баришпол, Ігор Приміський, Сергій Байдецький) за документальний фільм «Вставай, Маріє!». Стрічка на прикладі однієї сім’ї розповідає про долю цілого покоління, яке пройшло випробування Другою світовою війною.
Найкращим твором у радіомовній сфері визнано радіонарис «Маловідомими шляхами Великого Кобзаря» оглядача редакції київської кореспондентської мережі «Українського радіо» Катерини Шевцової.
У номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» перемогла наукова монографія «Україна медійна: на порозі інформаційної революції» авторської групи у складі Олександра Бухтатого, Олександра Радченка та Гліба Головченка. У книзі ґрунтовно проаналізовано відносини держави і преси, стан медійного простору України.
.
Нагадаємо, що Київська книжкова виставка-ярмарок до Дня Знань триватиме до 28 серпня. У її програмі передбачено презентації шкільної та навчальної літератури, дитячих книжок, літературні зустрічі, круглі столи, семінари, художні автограф-сесії, відкриті дискусії з питань мистецтва книги та проблем книговидання.
У рамках книжкової виставки-ярмарку пройде благодійна акція збору видань для юних мешканців Донецької та Луганської областей, долучитись до якої зможе кожен учасник і відвідувач виставки. 

Людмила Заборська

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі