субота, 27 серпня 2016 р.

Ми маємо зрозуміти, що українців не 47, а 67 мільйонів, – Іван Крулько

Для посилення співпраці з українцями за кордоном необхідно створити нову ефективну державну програму по роботі з діаспорою, з конкретним планом дій та необхідними ресурсами.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько у своєму вітальному слові під час VI  Всесвітнього форуму українців.

Як голова міжфракційного депутатського об’єднання «Світове українство», Іван Крулько висловив велику вдячність діаспорі за постійну і системну просвітницьку роботу у світі, лобіювання інтересів України та неоціненний внесок у становлення незалежності держави.

«Ми відзначаємо 25-ту річницю незалежності України. І я ставлю собі питання, чи відбулася би Українська незалежна держава, якби не було багатомільйонної української діаспори. Бо саме завдяки вам світ дізнався, в яких умовах українці живуть у СРСР,  про страшні злочини тоталітарного радянського режиму. І завдяки вам світ так швидко визнав нову державу, яка з’явилася на карті 25 років тому», – наголосив депутат.

Крім того, політик виступив з ініціативою про створення нової державної програми по роботі з 20-мільйонною діаспорою, «з конкретним планом дій та забезпеченням необхідними для цього ресурсами».

«Врешті-решт, ми маємо зрозуміти, що нас не 47 мільйонів, а як мінімум 67 мільйонів. Ми всі є одним народом: ті, що живуть в Україні, і ті, які живуть за межами держави. У цьому контексті дуже важливим є питання до державних органів щодо створення нової ефективної співпраці з чисельною українською діаспорою у світі. Попередня програма співпраці завершилась у 2015 році, а нова – ще не розроблена. Результатом роботи з’їзду українців цього року якраз має бути меседж про те, що має бути не просто оновлена програма, а до неї мусить бути закладені кошти в державному бюджеті», – пояснив він.

На переконання Івана Крулька, в умовах гібридної війни, яка ведеться з боку РФ, особлива увага має приділятися роботі зі східною діаспорою, з українцями, які сьогодні живуть і працюють у Росії під величезним тиском, часто навіть ризикують своїм життям.

Окремий наголос політик зробив на співпраці з українською молоддю, яка живе за межами України. Адже з 20 мільйонів діаспори близько 6 мільйонів: молоді люди, а це «потенціал, який за певних умов може працювати на розвиток рідної країни».

«Дуже важливо, щоб молоді люди у другому-третьому поколінні емігрантів відчували себе частиною української нації. Нам тричі вдалося зробити місії спостерігачів «Молодь діаспори за чесні вибори в Україні». Це був окремий проект, коли молоді люди мали можливість приїхати на українські вибори. Але цього мало. З боку України мають бути постійні обміни, проекти із залучення молоді з-за кордону, участь дітей у таборуванні на рідній землі. Ми мусимо постійно відчувати себе частиною одної великої нації», – пояснив він.

Голова МФО «Світове українство» також розповів про позитивну практику співпраці народних депутатів та представників діаспори у законодавчому процесі.

«Ми мали дуже продуктивну роботу, коли в парламенті розглядався «Закон про зовнішню трудову міграцію». Завдяки прийняттю поправок та пропозицій значно розширено визначення трудового мігранта. Також вдалося ліквідувати загрозу подвійного оподаткування їхніх зарплат та відновити право трудових мігрантів і членів сімей на отримання освіти в Україні відповідно до законодавства України. Тож завдяки нашим пропозиціям до закону держава зобов’язується максимально широко сприяти реінтеграції в суспільстві трудових мігрантів після повернення в Україну», – резюмував Іван Крулько.

VI  Всесвітній форум українців проходив 20-21 серпня в «Українському домі» в Києві, у заході брали участь понад 300 делегатів із 36 країн світу.

Джерело: ba.org.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі