вівторок, 5 липня 2016 р.

Фріз пропонує змінити концепцію розвитку ВМС України

 
Як повідомляє сайт  telegraf.com.ua, Фріз пропонує змінити концепцію розвитку ВМС України.

   Ірина Фріз підкреслила, що "ставка на маневрені, малі, швидкі ударні засоби може докорінно змінити баланс сил на Чорному морі.
  Минулий День Військово-морських Сил України змушує знову замислитися про концепцію подальшого розвитку ВМС України і про доцільність замовлення кораблів типу фрегат, повідомила народний депутат з фракції "Блок Петра Порошенка", голова підкомітету з питань безпеки державних інформаційних систем Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Ірина Фріз.

  "Нещодавно на очі потрапили результати симуляції потенційного конфлікту в Перській затоці, яку відпрацьовували США на початку 2000-х років. Тоді Пентагон вивчав наслідки потенційного зіткнення своєї морського угруповання з ВМС Ірану. Не вдаючись в деталі, результатом симуляції стало знищення авіаносця і десятки бойових кораблів американського флоту. Адмірали США, що відповідають за симуляцію дій іранського флоту, зробили ставку на неконвенційну тактику (використання брандерів (судна, начинені горючими / вибуховими матеріалами - ред.) і швидкісні мобільні ударні човни з крилатими ракетами. Тактика виявилася дуже ефективною ", - написала народний депутат на своїй сторінці в Фейсбуці.

   І. Фріз зазначила в повідомленні, що чорноморське угруповання РФ значно відстає за потужністю навіть однієї авіаносної групи США, що підвищує ефективність такої тактики.

   "Іранська концепція виглядає дуже переконливо для нашої країни, з огляду на склад флоту потенційного противника, його тактику дій, економічні ресурси нашої держави і ймовірні сценарії агресії. Росія розміщує в Криму сучасні системи" Бастіон ", що значно знижує ефективність застосування великих надводних кораблів. Таким чином, в фінансових і економічних умовах, стратегія розвитку ВМС України має, перш за все, відповідати викликам і умов дій в Чорноморському басейні, а результати симуляції конфлікту, який був відпрацьований Пентагоном, повинні лягти в основу змін і коригування концепції розвитку ВМС України ", - заявила І. Фріз.

   Вона також підкреслила, що "ставка на маневрені, малі, швидкі ударні засоби може докорінно змінити баланс сил на Чорному морі, повністю відновити потенціал ВМС України за рахунок малих бюджетних витрат, а також скоротити можливі втрати в разі збройного конфлікту на морі".

Підготував О. Майстренко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі