вівторок, 12 квітня 2016 р.

Як знайти грошовий переказ, якщо одержувач каже, що гроші на його рахунок не зараховані?

Я оплачувала через банк путівки в санаторій. Гроші до одержувача так і не дійшли. Я сходила в банк і взяла платіжне доручення, в якому написано що гроші пішли за вказаними реквізитами. У дорученні реквізити отримувача вказані вірно, В банку стверджують, що гроші вже давним-давно на рахунку одержувача, але в санаторії дізнавалися в своєму банку - грошей немає, і запропонували - відкликати платіж, але в банку стверджують, що вони не можуть відкликати платіж, тому що платіж пройшов успішно, про що свідчить платіжне доручення, і пропонують звернутися до суду. Питання: як знайти гроші, тобто як знайти грошовий переказ і куди для цього звертатися?  
Відповідь:Спочатку треба звертатися в банк.Як знайти грошовий переказ?Говорити про те, що «платіж пройшов успішно і його відкликати неможливо» банк може тільки в тому випадку, якщо має незаперечний доказ того, що кошти дійсно зараховані за вказаними реквізитами на рахунок зазначеного одержувача. Такий доказ може з'явитися в тому випадку, коли ваш банк запросив банк одержувача і отримав від нього офіційне підтвердження про зарахування коштів, вказавши: яким документом, в якій сумі, на який рахунок, якого одержувача і найважливіше в якій день кошти зараховані.
В банку має існувати «платна послуга» з пошуку зниклого перекладу.  

Банк бездоказово спробував переконати вас в тому, що гроші пішли за вказаними реквізитами в інший банк (інша філія) і вже давним-давно зараховані на рахунок одержувача. Це говорить не тільки про небажання банку займатися пошуком переказу, але і не дає вам підстави для звернення до суду. Позов до кого, і про що ви повинні подати, якщо ви не знаєте, хто в цьому винен і на чиєму рахунку перебувають гроші?Крім того, заява банку про те, що «платіж пройшов успішно, про що свідчить платіжне доручення» не гарантує вам того, що гроші дійсно дійшли і переказ зарахований банком одержувача за вказаними в платіжному дорученні реквізитами саме вашому одержувачу.
Раз документального підтвердження того, що кошти зараховані за призначенням, ваш банк вам не надав, то вирішення проблеми по поверненню коштів і ваші подальші дії будуть залежати від того, хто винен в ситуації, що створилася, з ким судитися і до кого висувати претензію щодо повернення коштів. Отже, щоб переконатися в тому, хто говорить правду (банк або одержувач), і де зараз знаходяться ваші кошти, відправлені грошовим переказом, треба «примусити» ваш банк видати вам документ, що підтверджує зарахування грошового переказу за призначенням.
  Як це можна зробити? Давайте все розглянемо по порядку. Почнемо з заяви банку про те, що повертати кошти Вам доведеться через суд. Таку заяву виправдано, але тільки в тому випадку, якщо кошти дійсно зараховані на рахунок вашого одержувача за тими реквізитами, які зазначені в платіжному дорученні, а одержувач відмовляється визнати факт їх зарахування на свій рахунок, і відмовляється виконувати умови домовленості. Тоді так, приклавши довідку банку про дату зарахування переказу, ви пред'являєте претензію одержувачу коштів. І якщо одержувач не визнає отримання коштів і не повертає їх, тоді наступний крок - подача позову до суду про стягнення боргу (в зв'язку з упущеною можливістю щодо виконання договору).
 

Але, до початку роботи  треба переконатися в одному з наступних моментів:

    
у вашій проблемі з переказом коштів немає «провини банку», тобто банк відправника, і банк одержувача неухильно виконали ваше розпорядження і не допустили помилок і збоїв при зарахуванні грошового переказу на рахунок вашого одержувача.

    
гроші дійсно зараховані на рахунок одержувача. Простими словами - банк повинен переконати вас в тому, що гроші дійсно зараховані на рахунок одержувача, і повернути їх вже не можна, або знайти не зарахований за призначенням переказ і повернути його на ваш рахунок. Але як змусити банк це зробити, не виходячи з правового поля ? Отже, давайте дивитися, як знайти переказ і повернути кошти за допомогою банку? Для цього необхідно виконати наступне:

    
Якщо Ви отримали повідомлення від одержувача, що кошти не прийшли і навіть отримали його пропозицію відкликати платіж, тоді йдіть до свого банку, і подайте заяву про відкликання розпорядження на переказ коштів.

   
ваш банк, не пізніше робочого дня, наступного за днем ​​надходження заяви про відкликання, повинен направити вам повідомлення про відкликання із зазначенням дати, можливості (неможливості в зв'язку з настанням безвідкличності переказу грошових коштів) відкликання розпорядження і проставленням на розпорядженні на паперовому носії штампа банку і підпису уповноваженої особи банку.

    
Щоб дати вам вичерпну відповідь по неможливості здійснення відкликання або здійснити повернення переказу, банку доведеться все перевірити через банк одержувача. А так як відкликання розпорядження здійснюється тільки до настання безвідкличності переказу грошових коштів (до дати зарахування), то в разі зарахування коштів за призначенням, вам вкажуть дату зарахування коштів (якщо така була).

Т. Юліанова
С. Малий

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі