пʼятниця, 15 квітня 2016 р.

Високий рівень щастя громадян - підданих в Данії

Сьогодні лідери з усього світу висловлюють інтерес в тому, чому деякі суспільства щасливіші, ніж інші. У той же час країни роблять кроки щоб виміряти їх успіх в суспільстві - не лише з критеріїв, скільки економіка зростає - але і від того, наскільки їх життя поліпшуються, а не тільки від стандартних умов життя, але і від якості життя.

Міжнародні дослідження часто називають Данію, як найщасливішу країну в світі, і це, природно, викликали підвищений інтерес. Соціологи провели дослідження щастя в 160 країнах. Все це означає, що сьогодні, соціологи, економісти,психологи та інші вчені можуть порівняти мільйони відгуків від людей у всьому світі, зібрані протягом кількох десятиліть.
Це дозволяє дослідникам щастя почати ідентифікувати елементи, які є загальними для людей - хто щасливий. 

Існує причинно-наслідковий зв'язок. Люди з більш високим доходом, як правило,більш щасливі. 

Данія є одією з найщасливіших країн світу. Почасти це пов'язано з існуванням сильного громадянського суспільства, добре функціонуюча демократія, висока ступінь безпеки, довіри, свободи і процвітання, разом з хорошими умовами праці, які дають простір для збалансованого життя.
Однією з головних причин того, що Данія має такий добрий імедж в міжнародних обстеженнях щастя є високий рівень довіри, данці довіряють один одному, і це допомагає зробити життя трохи легшим.
Данська держава добробуту зменшує невизначеність і побоювання серед населення. Це має особливе значення для тих, хто є менш забезпеченим сегментом суспільства, але є щасливішим в Данії, ніж в інших країнах.

Високий рівень добробуту в Данії є частиною пояснення.

Багатство є також є ключовими елементами щастя людей в країні.
Мати можливість самостійно приймати рішення протягом свого життя має також важливе значення для щастя.
Свобода данців закріплено в ряді прав і вони відчувають почуття того, що вони управляють своїм власним життям.
ДОВІРА
БЕЗПЕКА
БАГАТСТВО
СВОБОДА

Соціальні відносини, ідентичність і значення відносяться до числа переваг роботи - на додаток до заробітної плати. Таким чином, робота важлива для щастя. До цього слід додати той факт, що данські робочі місця як правило, характеризуються високим рівнем автономії і якості роботи, всі з яких сприяють датському щастю.
Данія є однією з країн з найбільшим рівнем соціальної згуртованості в світі. Однією з причин є висока ступінь участі в добровільній роботі. І робота на громадських засадах і суспільні відносини мають важливе значення для щастя.
Здатність мати можливість збалансувати час для роботи і час для сім'ї має вирішальне значення для щастя. Данці мають час для сімейного життя і відпочинок разом з їх кар'єрою і насолоджуються високим рівнем гнучкості на робочому місці.

РОБОТА
БАЛАНС
ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
ДЕМОКРАТІЯ
Данія має добре розвинену демократію з високим рівнем політичної участі, ефективного управління та низьким рівнем корупції. Це дає можливість змінити суспільство коли це необхідно, що добре для щастя.
Данці довіряють один одному.

ДОВІРА
Існує одна річ, зокрема, що іноземні відвідувачі, як правило, дивуюся, коли вони відвідують Данію: що діти данських батьків сплять на вулиці в своїх колясках,публічно. У той час як мама і тато насолоджуються чашечкою кави в приміщенні.
Це свідчить про довіру, яка існує в данському суспільстві. Три з чотирьох данців вважають, що вони можуть довіряти більшості людей. У глобальному сенсі, тільки один з чотирьох людей вважає, що вони можуть довіряти більшості інших людей. Данці довіряють один одному. Не лише їх сімям та друзям, а й людям на вулицях - людям, яких вони не знають - і це сприяє тому, що їх життя простіше і щасливіше.

Довіра розглядається більшістю дослідників щастя, щоб бути одним з пояснень того, чому деякі країни щасливіші, ніж інші.
У доповіді, який був зроблений відомим Інститутом Землі при Колумбійському університеті, можливість довіряти є в якості однієї з основних причин, що деякі країни - такі, як Данія - це щасливіші, ніж інші. Не випадково, що щасливіші країни в світі мають тенденцію демонструвати високий рівень довіри.

У Данії ми маємо надзвичайно високий рівень довіри.
Це одна з найбільш важливих причин щастя данців.

Питання, звичайно, є, чи це просто збіг, чи існує причинно-наслідковий зв'язок між довірою і щастям. Може бути довіра причиною для щастя?

Довіра допомагає створити зручне суспільство, суспільство, яке усуває турботи повсякденного життя. "Чи можу я залишити свою дитину на вулиці в колясці, в той час, як я просто сходжу в цей магазин на мить? "; "Чи клієнт повернеться з грошима, якщо він зобов'язаний мені, коли його кредитна карта не працює? "
Але довіра не виростає з нічого.

Соціальний експеримент, проведений в кількох містах в США і Європи служить як хороший приклад. Гаманець, що містить еквівалент денної заробітної плати був "загублений" на вулиці відповідних міст, разом з ідентифікатором або документом, який дозволив зв'язатися з «власником». Тільки в двох країнах були всі гаманці повернуті їх власникам з грошима які всі були на місці: в Данії і Норвегії. В інших країнах трохи більше половини з гаманців були повернуті.
Але щастя не тільки в поверненні загубленого гаманця і його вмісту. Що насправді цінним є це радість бути в змозі довіряти один другому, і почуття, що готочуючі бажають нам добра. Це є одним з факторів, що робить Данію щасливою.

У Данії, безробітні, студенти та інші люди, які знаходяться в несприятливому стані отримують щомісячні соціальні виплати і дешеве житло, яке виділяється. 

Данія є безпечною країною, а не тільки тому, що тут відносно безпечно ходити по вулицях вночі, але і тому, що держава загального добробуту скоротила значну кількість невизначеності, пов'язаною з хворобою, старостю та безробіттям.

Серед іншого, почуття безпеки, пов'язане з відсутністю тривоги і страху.
У Данії люди можуть отримати лікування в лікарні, коли вони хворіють; отримати економічну допомогу, коли вони втрачають свою роботу; і отримати допомогу, коли вони старіють. Ця соціальна безпека означає, що данці можуть жити менш заклопотаними життям і, таким чином, бути щасливішими день у день.
Таким чином, данське суспільствоо мінімізувало ряд невизначеностей для свого народу. 

Данська держава добробуту зменшує невизначеність і побоювання серед її населення. Це особливо важливо для менш благополучних людей: вони щасливіші в Данії ніж в інших багатих країнах.
Держава загального добробуту впливає на щастя. Якщо ви захворіли, безробітні або старі, у вас все одно все буде в порядку.
Якщо ви страждаєте від безробіття, наприклад, Данська мережа безпеки соціального страхування далеко сприятливіша, ніж американська. що результати безпеки в найнижчих дохідних групах в Данії є значно кращі, ніж їх американських колег.
Це означає, що данці не тільки мають високий рівень рівності, коли мова йде про доходи, але крім того, коли мова йде про щастя. вони мають високу ступінь щастя рівності.
Кращі країни для життя часто ті, які мають найнижчі рівні соціальної нерівності. Коли люди відчувають значні і систематичні відмінності в умовах життя - наприклад, в житловому будівництві і сфері охорони здоров'я - між соціальними класами, чоловіками і жінками, етнічними групами, це  негативно впливає на їх відчуття щастя.

Згідно з міжнародними обстеженнями, відносно небагато данців повідомляють про те, що вони є нещасними. Але в Данії частка дуже нещасних людей відносно невелика.

Насправді ми бачимо, що чим менше соціальні відмінності, то вище середній рівень добробуту в країні.

Данське суспільство створює відчуття безпеки.

Всі ми знаємо вираз: "Гроші не можуть купити вам щастя ", але коли ми дивимося на дослідження, то не можемо не прийти до висновку, що багатство дійсно впливає на щастя. Гроші не гарантія щастя,але брак грошей може легко привести до нещасть.

Багаті країни щасливіші.

Багаті країни, як правило, щасливіші, ніж бідні. Про це свідчить ряд рівнів добробуту країн, який як правило, вимірюється валовим внутрішнім продуктом (ВВП) на душу населення, і їх рівнем щастя.

Якщо ми порівняємо 40 країн світу між собою,ми побачимо що, в цілому, багаті країни щасливіші ніж бідні. Багатство не є єдиною причиною щастя, але це має велике значення. Данія є серед найбагатших у світі країн, і це одна з причин високого рівня щастя у данців.

Багаті люди взагалі щасливіші.

Данія є дуже багата країна, і це є частиною чим пояснюється високий рівень задоволеності життям.

Подобається нам це чи ні, ми зацікавлені в нашій позиції в суспільстві.
Ми порівнюємо себе з іншими, з сусідами. Це може привести до стресової гонки досягення статусу, який не обов'язково потрібен для нас, а проявляє необхідність мати більше, ніж наші сусіди.
Замість того, щоб витрачати гроші на матеріали і речі для себе, деякі дослідники радять щоб ми використовували гроші, щоб допомогти іншим. Допомагаючи іншим, ми зміцнюємо наші соціальні відносини, які також мають важливе значення для щастя.
Таким чином, в той час як саме багатство має певний вплив на щастя, як ми використовуємо наше багатство також важливо. 

СВОБОДА
"Ми вважаємо, що ці істини самоочевидні, що всі люди створені рівними, що вони наділені їх Творцем певними невідчужуваними правами, що серед них є життя, Свобода і прагнення до щастя ... "
Так починається Декларація незалежності США від 1776. Зв'язок між свободою і щастям є, тут нічого нового, але ми не повинні забувати про важливість свободи, якою ми насолоджуємося. Здатність мати контроль над власним життям, насправді, важливо для щастя людей. Щастя є результатом здатності людей формувати своє власне життя, і це вимагає твердого рівня свободи.
Може бути - і має бути пріоритетом держави - створити більш щасливе суспільство.
Один із способів полягає в забезпеченні свободи, коли люди мають можливість вибрати життя, яке їх влаштовує найбільше.

ДАНСЬКІ СВОБОДИ
Свобода данців закріплено в Конституції.
Жоден громадянин Данії не може бути позбавлений волі через свої політичні чи релігійні переконання. Іншими словами, особиста свобода є недоторканною. Те ж саме стосується і будинків, нерухомості. Поліція не може просто входити в будинки. 

У Данії люди можуть утворювати групи або асоціації, не питаючи ні у кого дозволу заздалегідь; вони можуть збиратись і демонструвати публічно; і данці мають свободу вибору мови. Люди мають право говорити те, що вони хочуть в розмовах і в пресі, хоча вони також повинні взяти на себе відповідальність за них.
Данці можуть говорити вільно, вільно пересуватися і вільно мислити. Все це допомагає зробити Данію щасливою. Жодна людина неможе бути по-справжньому щасливою, якщо вона не відчуває, що вона вибирає хід свого власного життя 

Гнучкість є ключовим словом для данців в їх трудовому житті. Велика кількість людей має можливість планувати свою роботу для того, щоб пристосувати сімейне життя. Це дозволяє данцям продовжити кар'єру, а також мати повноцінне сімейне життя.

Завдяки роботі люди створюють цінність один для одного і для себе. Ми будуємо мости, розвиваємо нові продукти. Робота проявляється у багатьох формах і є єдиною діяльністю, на яку ми витрачаємо більшу частину часу. У Данії, в середньому, люди працюють тисяча п'ятсот двадцять дві години на рік. Робота велика і важлива частина життя і особистості, і як така має важливе значення з точки зору нашого щастя.

БЕЗРОБІТТЯ має великий вплив на щастя.
Безробіття може викликати стрес, самотність і депресію.
Тому не дивно, що міжнародне дослідження показує, що безробіття є однією з найгірших речей, які впливають на щастя. Незважаючи на громадянство, безробітні люди менш щасливі, ніж люди з роботою, навіть беручи до уваги ефект доходу. Втрата соціальних відносин на робочому місці, втрата самоповаги і зміни в структурі повсякденного життя - все це впливає на щастя. Всі нещасливі за часів високого безробіття просто через страх стати безробітними.

РОБОТА

Деякі дослідження показують, що данці процвітають на робочих місцях. Наприклад, Європейський Фонд щодо поліпшення умов життя і праці зробив дослідження  в чотирьох категоріях: заробітна плата, години роботи, зміст роботи і перспективи на майбутнє, і вияснив, що Данія входить в четвірку кращих у всіх категоріях.
Данці були четвертими з точки зору заробітної плати,а по-друге з точки зору майбутніх перспектив і робочих годин. Коли справа дійшла до якості самої роботи, Данія була номер один.
Високий ступінь довіри між керівництвом і співробітниками також є однією з причин високого рівня задоволеності данців їх роботою.
Довірче управління, коли співробітники виконують свою роботу належним чином, і таким чином це дозволяє їм мати велику ступінь впливу на те, як їх робота організовується і проводиться. Саме тому данські працівники відчувають високий ступінь автономії на робочому місці. Вони вважають, що вони мають вплив на свою роботу.
Одним з пояснень високого рівня задоволеності роботою в Данії, є гнучкий ринок робочої сили країни. Порівняно легко можна міняти місце роботи.
Ви починаєте заново визначати очікування людей про те, що вони можуть приймати участь у всіх сферах життя. Робота може - і повинна бути - джерелом щастя. Також якщо робочі місця спроектовані правильно.

Данська флексекьюріті-модель дозволяє роботодавцям наймати і звільняти швидше, в той час як високі соціальні вигоди роблять ризик втратити роботу меншим. Ось чому, на думку ряду міжнародні дослідників щастя, інші країни повинні скопіювати данську модель.

Якість роботи включає в себе оцінку можливостей для подальшого навчання, розвитку фізичного та соціального робочого середовища, і підвищення інтенсивності роботи.

Дослідження показують, що люди, які живуть в країнах з добре розвиненими демократичними інститутами, як правило,більше задоволені життям. Данія має добре функціонуючу демократію, і люди мають високий рівень довіри до своїх політичних інститутів і політики в порівнянні з іншими країнами. Саме тому явка на вибори у данців висока.

ЯКІСТЬ І ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ

ДЕМОКРАТІЯ
Данія має добре розвинену демократію хоч це монархія, з високим рівнем політичної участі, благого управління,і низьким рівнем корупції. Це робить можливим впливати на суспільство, що добре для щастя.

Фундаментальним принципом датської демократії є місцевий уряд створений для вирішення проблем якомога ближче до громадян, як це можливо.
Ця муніципальна автономія означає, що проблеми вирішуються на місцевому рівні в більшій мірі, ніж в інших країнах - такі питання, як, скільки дитячих садків має бути, або, як часто людям похилого віку можуть бути запропоновані послуги з прибирання.
Данія є в якості однієї з країн чия муніципальна частка є найбільшою.
Місцеві органи влади і муніципальні вибори означають, що громадяни мають великий вплив на рішення, які покращують їх місцеве довкілля та повсякденне життя.
Добре управління означає здатність людей могти сформувати своє власне життя і пожинати щастя.

Дослідники, стверджують, що суспільні відносини мають важливе значення для щастя людей. Близькість до сім'ї і друзів, хороші добросусідські відносини, участь у футболі - всі ці речі хороші для щастя.
Ми соціальні істоти, і важливість цього добре видно при порівнянні. Ми бачимо, що,як правило, люди, які перебувають у шлюбі, щасливіші ніж ті, хто самотній.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Данія має високий рівень соціальної згуртованості в світі. Серед інших причин, це відбувається через високий ступінь участі в добровільній роботі. І добровільна робота і соціальні відносини мають важливе значення для щастя.

Протягом літа, данці люблять проводити час на вулиці.
Озеленений Копенгаген використовуються як для відпочинку так і для праці. Міські оазиси, як Копенгаген, Харбор, Ванна також сприяє громадській діяльності та покращує соціальну згуртованість.

Всякий раз, коли ми стаємо більш задоволені нашими соціальними відносинами, наше щастя збільшується.

Існує тісний взаємозв'язок між соціальними відносинами і щастям. Чим більше задоволені ми нашими відносинами, тим щасливіші ми.
Соціальні відносини мають важливе значення для відчуття щастя

Існує приказка, в Данії, що коли три данці зустрічаються, вони утворюють клуб. сьогодні більше 100 000 добровільних організацій або асоціацій в Данії, але робота на громадських засадах відбувається також за межами цих формальних рамок.
Громадянське суспільство являє собою ту частину суспільства, яка існує поза державою і ринку, і вона має головну важливість для щастя - як для окремі данців, так і для данського суспільства в цілому.
Міжнародні дослідники щастя дозволяють припустити, що існує зв'язок між щастям і роботою на громадських засадах. Люди, які працюють в якості добровольців, як правило, щасливіші. Відносини здається, працюють в обох напрямках: щасливі люди часто вважають за краще робити добровільну роботу, у той час як їх добровільна робота підвищує їх почуття щастя.

Існує тісний зв'язок між щастям і волонтерством. На індивідуальному рівні і рівні суспільства.

Данія є однією з країн в світі, де люди мають найменшу кількість робочих годин. 
Причина в кращому балансі між їх трудовим життям і вільним часом.

Данці працюють в середньому тисяча п'ятсот двадцять дві години в рік. Для порівняння, середній показник ЄС 1,776 годин. 
У данців є час для сім'ї і відпочинку і для кар'єри, і вони користуються великим ступенем гнучкості на робочому місці. Здатність поєднувати роботу і сімейне життя має важливе значення для щастя. Щасливі люди живуть збалансованим життяам.

Хороший баланс між роботою і відпочинком також означає, що існує гнучкість в тому, як і де робота здійснюється. Може бути важко закінчити всі справи на роботі, все що повинно бути зроблено в офісі. Згідно зі статистикою Данії, кожен четвертий співробітник контролює свій робочий час і не потрібно бути на роботі в певний момент часу. У той же час, 17 відсотків усіх працюючих за наймом виконують частку роботи на дому.
Гнучкий графік роботи та роботи на дому, може, тому сприяють тому, що щодня життя тече легше. Це частина пояснення, чому порівняно невелика частина данців відчувають стрес і гнів в їх повсякденному житті, що допомагає підвищити рівень щастя в Данії.
Змістовна робота є природною частиною хорошого життя для багатьох. Але сім'я, друзі і здоров'я також є важливими елементами щасливого життя. Часто ми витрачаємо більше часу з друзями і сім'єю, і в деяких випадках  для підтримання нашого здоров'я.

Невелика відстань до роботи.
Якщо ми використовуємо багатство, щоб звільнитись від довгої тривалої їзди або стресової роботи- це зовсім інша картина.

Данія входить в число країн з найкоротшою середньою відстанню до роботи, це означає, що в ході свого повсякденного життя данці можуть витрачати час на ті речі, які мають більш позитивний вплив на їхнє щастя, такі, як проводити час з друзями та родиною.

Вільний час вдень

Дослідники підрахували кількість годин вільного часу і дозвілля, включаючи сон в 36 країнах.
Данці мають майже на одну і половиною годину більше собі, ніж в середньому в цих країнах. 

Фізичне здоров'я може поліпшити щастя, в той час як щастя покращує фізичне здоров'я.

Данія є одним з найщасливіших країн світу. Сильне громадянське суспільство і демократія, високий ступінь безпеки, довіри, свободи і процвітання, разом з хорошими умовами праці з простором для життя в балансі, внесли свій вклад в створення щасливого суспільства. 

ЩАСТЯ ЗДОРОВ'Я
Щастя і здоров'я, дійсно здається, йдуть рука об руку. Чим більше задоволених людей з свого здоров'я, тим вони щасливіші.
Але, щасливіші люди більш здорові, чи більш здорові люди щасливіші? Наше щастя впливає на наше здоров'я - і наше здоров'я впливає на наше щастя.
Щасливіші люди живуть довше. Вплив щастя на наше здоров'я є значним. 

Як ми вже бачили, щастя має позитивний вплив на здоров'я для людей і зменшує витрати на охорону здоров'я для суспільства. 

І ще, чим щасливіші люди, тим вони продуктивніше працюють.

Валерій Калініченко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі