понеділок, 29 лютого 2016 р.

Машини розмінування MV-4 хорватського виробництва

Сухопутні війська США використовують в Афганістані для розчищення маршрутів слідування дистанційно керовані машини розмінування M160 (MV-4), розроблені хорватською компанією DOK-ING.
Багатофункціональний механічний комплекс з розмінування протипіхотних мін (МАРМСS) MV-4 створено на базі попередніх моделей типу MV-1, MV-2 і MV-3, розроблених і вироблених цією фірмою.
Комплекс призначений для знищення всіх видів існуючих сьогодні протипіхотних мін, в т.ч. які вистрибують, в металевих і неметалевих корпусах, а також касетних боєприпасів та інших вибухонебезпечних предметів з об'ємом вибухової речовини до 1 кг.
Здатний витримувати вибух протитанкової міни з ВВ до 8 кг під робочим органом. Так, з 2002 р в ході розмінування було знищено 87 протитанкових мін різних типів. Всього в даний час вироблено 95 подібних машин, з яких близько 80 продано і експлуатується в різних країнах. Дистанційне керування роботом, який відрізняється зручністю експлуатації і обслуговування, здійснюється одним оператором-механіком. Маса заправленої (порожньої) машини досягає 5,6 (5,3) т.
Розмінування проводиться робочим органом, який представляє собою
барабан, що обертається з великою частотою, на якому закріплені 34 бойкових трали з термостійкого і зносостійкого матеріалу. В ході роботи вони розбивають і розпушують ґрунт на глибину до 30 см. При цьому протипіхотні міни знищуються вибухом або руйнуються фізичною дією. Дистанційне керування машиною здійснюється одним оператором за допомогою портативного пульта на відстані до 1,5 км на відкритій місцевості з будь-якого броньованого транспортного засобу або з безпечного видалення при розташуванні на місцевості. Ширина розміновуваного проходу становить 1 725 мм при глибині до 30 см. Продуктивність машини, в залежності від типу грунту становить 944-2184 кв.м. в годину.
MV-4 відрізняють невеликі габарити, висока маневреність, низький питомий тиск (0,43 кг. на кв. см.) на грунт. Він може використовуватися цілий рік в будь-яких метеорологічних умовах, перевозитися автомобільним, залізничним і авіаційним транспортом. Час розвантаження і підготовки до роботи не перевищує 6 хв. Максимальна швидкість руху 5 км / год., Робоча швидкість при розмінуванні - 0,55-1,26 км / год.
MV-4 простий в експлуатації, має високу ефективність і живучість. При запланованій щорічній втраті однієї машини за 11 років практичної роботи з розмінування з ладу вийшов всього один робот (з вини оператора-водія). При пошкодженні робочого органу машини його відновлення здійснюється оператором шляхом заміни однієї осі, двох її тримачів і двох підшипників протягом 2-2,5 год., після чого тральщик може використовуватися за призначенням.

П. Степанов

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі