вівторок, 22 вересня 2015 р.

Южаніна Ніна Петрівна, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики - доповідь на семінарі «Останні зміни податкового законодавства»
За словами Южаніної, посли країн великої сімки зацікавлені у тому, що чекає на бізнес їхніх країн в Україні, але треба змінювати сучасний стан ДФС.


1. В національній раді реформ при Президентові буде виокремлена група, що працюватиме над податовою реформою. В підрозділах потрібно провести скорочення на 50%. Хорошим спеціалістам потрібно обєднатися в консалтингові фірми, щоб консультувати платників. Нам не фіскальна реформа потрібна, нам треба відпустити і дати можливість працювати бізнесу.

2. Є законопроект про те, щоб сплачувати 5-7% для веденння бізнесу.

3. Адміністрування ПДВ принесе спад виробництва та ВВП, збільшення мінусового фінансового результату за підсумками півріччя. Южаніна пропонує забрати систему електронного адміністрування ПДВ з фіскальної служби, щоб не залишалося можливостей для корупції. Натомість - створити нове агентство при міністерстві фінансів, в якому працюватиме до 40 людей, щоб ніхто не мав можливості красти.

4. У нас занадто перевантажені податкові документи. Є проект декларації по податку на додану вартість, який має шанс до використання. Це декларація всього на 12 рядків в системі електронного адміністрування ПДВ, якої буде достатньо.

5. Що означає несплата штрафів?

Прописана норма, що податкові накладні, виписані за період з 1 по 15 число поточного місяця, реєструються до 30 числа, тобто по перших накладних термін більший ніж 15 днів, податкові накладні виписані з 15 по 30 до 15 наступного місяця. Ми цю норму залишили, бо така реєстрація не є порушенням. Якщо ми згодом побачимо, що ця норма дає позитивний ефект, щоб не вганяти в стандартні рамки 15-ти днів, то продовжимо її на наступні місяці, щоб зрозуміти наскільки справді відволікається обігових коштів наперед. Якщо ви порушуєте і ці продовжені терміни реєстрації, штрафи не застосовуються. Але, здаючи декларацію за липень, 20.08 ви маєте відобразити всі податкові зобов’язання, весь податковий кредит і сплатити до бюджету. Більшість підприємств мінімум на цю різницю буде реєструвати місяць в місяць. І саме на цю суму малий бізнес отримає податковий кредит.

6. Приблизно 57 мільярдів сплачується в місяць ПДВ, 7 мільярдів з них корумпованих.

7. Кожен платник має мати змогу скористатися індивідуальною консультацією. Її заборонили надавати місцевим ДФС, передали на рівень області, зобов’язали до публікації, щоб відслідковувати корупцію.

8. Бізнес має об’єднуватися, бути представлений у Громадській раді при комітеті та пропонувати свій погляд. Южаніна закликає звертатися підприємців із питаннями, які виникають. Оксана Юринець обіцяє скерувати усі звернення напряму в Комітет ВР з питань податкової та митної політики.

С. Малий

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі