четвер, 24 вересня 2015 р.

Тренування спецназу

У спецназ потрапляють призовники з поміткою: "Придатний до ВДВ". Це фізичні кондиції трохи вище середнього (зріст не має значення) і (бажано) хоча б перший розряд з військово-прикладного спорту: бігу, парашутного спорту, стрільби або рукопашного бою. Ну а так як головне завдання - це розвідка, а основний м'яз розвідника - голова, то вітається, якщо прокачав її в школі, коледжі або інституті. Крім того, спецназівець повинен володіти п'ятьма основними якостями.

Завдання підрозділів спецназа- ведення розвідки в глибокому тилу противника, контррозвідка, диверсійна діяльність, знищення терористів. Спецназ - найбільш закрита і, можливо, сама боєздатна одиниця.

Обережність

У розвідки є право відбору солдата з будь-якої частини. Коли набирають солдатів в спецназ, обов'язково задають бійцеві питання - що йому потрібно в спецназі? Якщо хоче стати Героєм України - висилаємо до такої-то матері. Ні, він точно стане героєм, але посмертно. І поховає разом з собою всю групу. Безбашеність потрібна, тільки коли притиснули до стіни. Тоді з криком "Слава Україні!" взяв автомат і побіг вмирати. Перемога - це коли ти тихо виконав завдання і повернувся живим.
Солдату, який потрапив у спецназ з першого дня починають вбивати в голову (словами, руками, ногами) головну заповідь: ти крутіше всіх. Це важливий момент психологічної підготовки. І ти в це повіриш. Якщо ні - відправлять служити в піхоту. Ти цілодобово стріляєш, бігаєш як кінь, тебе постійно б'ють. Б'ють не в сенсі дідівщини і беззаконня, яке твориться в армії. Ніяких "принеси-подай" немає. Просто ти по казармі пересуваєшся, як по ворожій території. Або ляпаса відважити можуть, або ліжко замінують - поставлять розтяжку, або зашморг на шию накинуть. Такі в спецназі жарти. Це нормально. Це змушує тебе думати, слухати, дивитися, бути в стан боєготовності. Чіпати незнайомі або в принципі яскраві речі відучують швидко: ось лежить на столі брелок із ключами, а під ним саморобний вибуховий пристрій, схопив ключі - можеш залишитися без руки. Через півроку служби у тебе не те що очі на потилиці виростають, ти навіть спиш так чуттєво, що від одного погляду на тебе прокидаєшся.

Витривалість
Хліб спецназівця - це його ноги. Тому що з того моменту, як групу розвідки засікли, за статистикою, через 6 годин її наздоженуть і знищать. Видихся? Залишаєшся прикривати всю групу. Бували випадки, коли в бойовій обстановці хлопець сказав, що більше не може бігти. Йому залишили майже всі боєприпаси і побігли далі. Ось так і стають героями. Ти не зобов'язаний бути майстром рукопашного бою, але бігати ти повинен, як скаковий кінь.
Перший місяць в спецназі боєць спить 4 години - менше не можна за статутом. Решта 20 годин він тяжко працює. О 6 ранку підйом. Спокійно дають встати, вмитися, зробити розтяжку. Не треба вірити фільмам, немає ніякого поспіху в дусі "привести себе в порядок, поки горить сірник". Потім - надягли ранці і побігли. Ліниво, головне, не переходити на спортивний крок. Ліниво - не означає спокійно. Командир постійно дає ввідні завдання. То у нас засідки, то стрільба, тому біг завжди в рваному ритмі: з перевертами, переповзанням, ходьбою гусячим кроком. Після пробіжки - фізпідготовка, тактико-спеціальні заняття, рукопашний бій. І так кожного дня.
Витривалість і стійкість психіки у бійця, який висловив бажання служити в спецназі, перевіряють "на перегонах". Скачки виглядають так. Групу солдатів заганяють в ліс на 7-8 днів без провізії. Командири, які змінюються кожні 12 годин, женуть солдатів по лісу і не дають їм спати взагалі. До втрати свідомості, блювоти та інших радощів. Хто не витримав - відправляється "за паркан", тобто в стройові війська. Таким чином відсіюється багато народу. Скачки проводяться кожні півроку, це щось на зразок іспиту.

Рішучість
Коли під час виходу в ліс групу новобранців починають розстрілювати з кущів холостими патронами, серед бійців починається паніка. Це виліковне. Кращі ліки від паніки - заняття з рукопашного бою. Бійця одягають у захист, ставлять проти на порядок більш сильного і досвідченого бійця - і б'ють. Так формується бійцівський характер і рішучість йти до кінця. Не плутай це з нестатутними відносинами, солдату завжди дають можливість відбиватися. Навіть так: солдат, який не відбивається, - відправляється "за паркан". Особливість рукопашного бою спецназу в тому, що будь-який поєдинок зводиться до одного - знищити противника. В нас війна. Звідси девіз спецназівця: "Голими руками б'ються тільки ідіоти". Першим ділом солдатів вчать використовувати підручні засоби: автомат, ніж, палиці, каміння, уламки пляшок, шматки скла, щільно згорнуту газету. Ось зараз ми сидимо з тобою в кафе, розмовляємо. Переді мною дві смертельні зброї - мій пивний кухоль і твій чайник чаю. У нас одне завдання - нанести смертельні поранення, а це якраз область голови і шия.
І вже потім, коли освоїли всі предмети першої необхідності, тренується дуже компактний набір ударної техніки.
Крім рукопашного бою в спецназі є цілий ряд "вправ на сміливість". У нас в частині, наприклад, застосовували вправи з щуром. У умивальник запускали великого щура і закривали разом з нею голого бійця. Завдання такого побачення - придушити щура. Коли щуру нікуди діватися, він починає атакувати. І це справжня жесть. Коротше, якщо зможеш його прибити голими руками, вже ніяка людина тобі не страшна.

Агресія
Головне в солдата - агресія. Спецназівець боїться сержанта сильніше, ніж ворога. І до ворога біжить з чітким бажанням зжерти його. Під час занять з рукопашного бою без крові не обходиться. Сержанти усвідомлено наносять бійцеві травми. Боєць спецназу звикає до крові. Ти, напевно, звик займатися а спортзалі під енергійну музику? Для бійця кращий саундтрек - жорсткі команди його командира. У стані такого найжорстокішого пресингу почуття загострюються так, що всі вкладене в солдата за півроку залишається з ним на все життя. Це вам не 15 років у лайт-режимі ходити на тренування, а потім стати чемпіоном світу. Спецназівця занурюють у стан війни і дають відчувати реальну загрозу життю - і в цьому його перевага.

Чистоплотність
У спецназі щепетильні з приводу гігієни. Оскільки розвідка постійно поза пунктом дислокації, бійці зобов'язані тримати себе в чистоті в будь-яких умовах. Будь-який боєць, прибувши в розташування, насамперед повинен випрати форму і переодягнутися в чисте. У якому б лайні ти ні повзав, будь добрий після виконання завдання привести себе в порядок. Ніхто не пам'ятає, щоб хто-небудь з бійців спецназу коли-небудь хворів. Мабуть, це теж через психологічне настроювання. Була історія, одному молодому солдату, на тренувальному виході випадково розсікли гранатометом голову. Його, пораненого, всього в бруду, тягли 2 години по болоту. Вийшли до річки, помили голову, перев'язали - і все, ніякої тобі зарази. Всупереч логіці, не хворіє солдатів - ніколи!

ПРИНЦИПИ ТРЕНУВАНЬ
Основну масу часу воїн-спецназівець знаходиться поза пунктами постійної дислокації. Відповідно, вся фізпідготовка заснована на тому, щоб використовувати при тренуваннях підручні засоби. Головне в тренуванні - розвиток витривалості і збереження силових якостей як можна довше. А тобі, якщо не здогадуєшся сам, витривалість прислужиться, скажімо, коли зберешся в гори чи в велопробіг.
Отже, тренування щоденні, курс не розрахований, як звичайно, на шість або вісім тижнів. Працювати треба буде мінімум рік. Ти здивуєшся, але один боєць в армію прийшов - важив 86 кг, а через три місяці ваги показували 103 кг! І все це в рамках тієї програми, яка зараз перед тобою. І так, дієта у спецназівця одна - їсти побільше.

Підготовка бійця грунтується на чотирьох стовпах:

Пробіжка і переповзання
10 км щодня. По неділях у іноді влаштовують "спортивне свято" - пробігти 40 км. Але, поки ти не в армії, у неділю можеш відпочивати. Запам'ятайте, боєць пробігає 10 км менше ніж за годину в повному викладенні (додаткові 50 кг). Біг треба чергувати з переповзаннями. Вони добре опрацьовують дрібні групи м'язів і зв'язки. Є три способи: по-пластунськи, на спині і проходження мінного поля (боєць ліг, руками промацав нерівності, підтягнувся вперед, знову прощупав нерівності. Якщо щось на поверхні викликає підозру - зміщується в бік).

Кругові тренування
У школах спецназу довели, що найвищий рівень силової витривалості дає саме кругові тренування. Принцип був запозичений у школи боксу і самбо. Кругові тренування розвивають витривалість, вибухову силу, "сушать" і виховують злість до начальства. Кількість повторів в будь-якій вправі - поки сержант не сумуватиме.
Стандартне ж тренування займає 40 хвилин. Після згаданої 10-кілометрової пробіжки відпочинь 5 хвилин, потім зроби 5-6 кіл, в яких вправи виконуються один за одним без відпочинку. Відпочинок між колами - 5 хвилин. Стандартне коло спецназівця виглядає так:
Віджимання на пальцях (20 повторів)
Джамп (10 повторів)
Віджимання на кулаках (30 повторів)
Джамп (10 повторів)
Віджимання на пальцях (5 повторів)
Джамп (10 повторів)
Віджимання на кулаках (30 повторів)
В кінці кожного кола качаємо прес вщерть. Можеш також включити в тренування метання каменів.

Постійне навантаження
Принцип в армії один - постійна щоденне навантаження. Тобто в день ти повинен робити певне (постійно зростаюче) число віджимань на кулаках, певне число разів качати прес, підтягуватися широким хватом і т.д. Не можеш зробити це за одне тренування - набери суму за день. Це і є постійна бойова готовність. Крім того, протягом дня виконуй ізометричні вправи з ременем. .

Рукопашний бій
Удари руками. Бічний лівий і бічний правий з боксерської техніки. Прямими ударами дуже важко навчити бити сильно, за всю службу бійців, які добре б'ють прямою, майже не бачили. Такий удар вимагає найвищого рівня підготовки. Ми ж виходимо з того, що треба швидко і добре підготувати бійця. Оскільки обмежень немає, під цей бічний удар можна підвести купу різновидів і варіантів. Б'ється він з будь-яких позицій і ракурсів. Причому бажано спочатку нанести противнику удар в горло. У ближньому бою б'ємо ліктями. Нокаутуючу силу удару тренуємо вправами з кувалдою
Ноги. Вся техніка ударів ногами в спецназі зводиться до одного - сильний удар в пах. Тут вам не спортмайданчик.
Голова. Голову включаємо (а мозок на час вимикаємо) в ближньому бою. Б'ємо верхньою лобовою частиною виключно в ніс. При захопленні ззаду б'ємо в ніс потилицею.
Звалювання. Ось для цього тренуються сила і хват. Звалив противника за рахунок сили рук - бий по потилиці, як по футбольному м'ячу, або наступай на горло.

Перш ніж наступати на солдата, ОФІЦЕР САМ ПОВИНЕН віджиматися в п'ять разів більше нього

Сам гинь, а товариша виручай - основний принцип в армії. Неодмінний елемент тренування - два бійці перетягують "пораненого". Виносять увесь час найважчого.
Сержант командує: "Поранили! Виносимо!" - і так кожного дня.

Джамп
Вистрибування вгору з положення сидячи з хлопком. Дуже добре зміцнює ікри і голеностоп. Саме ікри дають витривалість при бігу і відповідають за силу удару - саме з них починається будь-який ударний рух.
Спецназівця завжди видно по литках - вони повинні бути як у коня.

Камені.
Метання каменів відмінно тренує ривок для сильного кидка. Знайди пару важких каменів і склади їх на майданчику, де будеш тренуватися щодня. Після кожного кола тренування роби кілька кидків, потім утримуй камені у витягнутих руках по декілька секунд.

Ремінь
Головне - зробити бійця сильним, використовуючи те, що завжди під рукою, ремінь, наприклад. Беремо армійський ремінь і намагаємося його розірвати: вправо, вліво, розрив ззаду. Затримка максимум на 6-7 секунд по 3 підходи на кожну руку. Важливо не затримувати дихання, інакше перевантажується серце. Вправи дають жахливий приріст сили. Виконуй їх після кругового тренування.

Рукопашний бій
Бічній лівий і бічний правий з боксерської техніки. Прямі удари дуже важко навчити бити сильно. Оскільки обмежень немає, під бічний удар можна підвести купу різновидів і варіантів. Б'ється він з будь-яких позицій і ракурсів. Причому бажано спочатку нанести противнику удар в горло. У ближньому бою б'ємо ліктями. Нокаутуючу силу удару тренуємо вправами з кувалдою

Кувалда
Б'є кувалдою - це про спецназ. Саме кувалдою ми і тренуємо нокаутуючу міць удару. Кувалду краще брати зі зварної ручкою, щоб не злітала з держака. Робота ведеться по лежачій або вкопаній покришці. Три базові вправи: удар зверху, ліворуч, праворуч. Кувалда включає в роботу всі м'язи, які задіяні при будь-якому типі удару (бічного, аперкоту, зверху) і будь-якому типі кидка. На кожну вправу по 3 підходи і по 10 повторів....

Вогнева підготовка

Відмінне володіння зброєю - обов'язковий елемент підготовки спецназівця. Зброєю будь-якою - вітчизняною і зарубіжною.

Що стосується легкої зброї: пістолет ПМ, пістолет Форт, автомат Калашникова, починаючи з АК-74, а також їх модифікації зі складним прикладом АКС і укороченим стволом АКСУ; ручні і станкові кулемети серії РПК / ПК; снайперські гвинтівки; гранатомети, ПТУР.

Приблизна програма стрілецької підготовки

1) Матеріальна частина стрілецької зброї.

2) Основи стрільби. Способи стрільби.

3) Практичні стрільби зі стрілецької зброї.

4) Матеріальна частина спеціальної зброї і його призначення.

5) Основи стрільби з спеціальної зброї. Способи стрільби з спеціальної зброї.


6) Практичні стрільби з спеціальної зброї.

Стрільба в бойових умовах вимагає вміння вражати не тільки нерухомі, але й ті, що з'являються і рухомі цілі - на різних дистанціях, з різних положень, в русі, з перенесенням вогню по фронту і в глибину, в різних умовах освітленості і погоди, в обмежений час.

Удавана простота здійснення пострілу часто приховує той факт, що результатом стрільби повинен бути гарантована поразка цілі, а не випадкове потрапляння. Навички влучної стрільби виробляються в результаті правильно поставленого навчання, тренувань і постійної практики. Найкращі результати виходять при роботі з досвідченим тренером в тирі або на тренажерах. Будь-яке навчання проводиться поступово, від простого до складного.

З часу появи вогнепальної зброї, уміння поводитися з нею - швидко і влучно стріляти - ця та основа, без якої будь-яке навчання офіцерів і солдатів втрачає будь-який сенс. Що може захистити людина з рушницею, якщо вона палить в білий світ, як у копієчку? А тим часом саме вміння стріляти допомогло вижити багатьом нашим бійцям в АТО, коли власне життя залежала від реакції та отриманих навичок.

Але турбує ситуація, пов'язана з вогневою підготовкою в підрозділах спеціального призначення та правоохоронних органах. І це не випадково. Специфіка спецназу і оперативних працівників така, що для вирішення поставлених завдань потрібно миттєва реакція, чіткість, злагодженість і взаємодія групи, майстерне володіння зброєю і прийомами рукопашного бою. У міських умовах або на місцевості, вдень або вночі - особливого значення набуває влучна стрільба з особистої зброї, в найкоротший час і на максимальній дистанції. У зв'язку з цим необхідно провести аналіз стану і оцінити перспективи розвитку вогневої підготовки, спираючись на наявні факти.

Професіонали жартома кажуть: хто добре стріляє з пістолета Макарова, той буде впевнено стріляти з будь-якого іншого пістолета. У цьому жарті є велика частка істини. Незважаючи на свою надійність, ПМ дуже вимогливий, якщо так можна висловитися, до свого господаря.

При підготовці спецназу у бійців спочатку формуються деякі неправильні навички. Але ж в умовах швидкоплинного вогневого контакту затаювати дихання і закривати ліве око просто ніколи. Поки будеш все це проробляти - уб'ють.

У США були проведені дослідження використання зброї поліцейськими в реальних умовах. Виявилося, що приблизно зі ста випадків, коли зброя застосовувалася проти злочинців і дистанція становила менше десяти метрів, тільки в 2-3% були попадання в ціль. Всі інші постріли - промахи. Як? І справа не тільки в стресовій ситуації і слабкій психологічній стійкості більшості копів: невміння інтуїтивно стріляти - ось діагноз, що дозволяє правильно оцінити ці результати.

У методиці вогневої підготовки головне - навчити бійця не вибивати побільше очок, а миттєво вистрілити і першим потрапити в ціль. Спочатку просто, потім з коригуванням.


До всього іншого, додалися ще й причини економічного порядку. На підготовку, яка необхідна і очевидна, виділяється недостатня кількість боєприпасів, а подекуди патронів і зовсім хронічно не вистачає. Правда, вони є в достатній числі у бандитських формувань, які теж вміють стріляти. Їм не позичати нахабності, зухвалості й рішучості. Висновок один. Необхідно акумулювати, і якомога швидше, все найкраще, що існує в цій сфері, і налагодити вогневу підготовку. Передумови для цього існують.

Зі слів бійця записав : Ярослав Дмитренко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі