четвер, 6 серпня 2015 р.

Блок партій ХДС / ХСС, який очолює канцлер Німеччини Ангела Меркель, міг би отримати абсолютну більшість місць у бундестазі.

Про це свідчать результати опитування, опубліковані 2 серпня газетою Bild am Sonntag, повідомляє DW.

При цьому автори дослідження відзначають, що такий високий рейтинг ХДС / ХСС пояснюється насамперед небувалою популярністю канцлера ФРН Ангели Меркель. Згідно з даними опитування, Християнсько-демократичний союз, головою якого є Меркель і баварський Християнсько-соціальний союз підтримують 43% виборців. Це означає, що блок ХДС / ХСС зараз настільки ж сильний, як і всі інші представлені в парламенті партії, разом узяті.

Враховуючи особливості німецького виборчого права, зокрема, складну систему розподілу депутатських мандатів такий розклад означає, що ХДС / ХСС отримав би в новому складі парламенту абсолютну більшість і міг би сформувати уряд самостійно. Такого в Німеччині не було з 2005 року.

Рейтинг молодшого партнера по правлячій зараз у ФРН коаліції - Соціал-демократичної партії Німеччини і опозиційних "зелених" зберігся на колишньому рівні (24 і 10% відповідно). А Ліву партію готові підтримати 9% виборців (мінус 1%).

Олександр Чаусов

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі