субота, 22 серпня 2015 р.

Всі оборонні підприємства країни є застарілими та потребують модернізації за допомогою іноземних інвесторів

Цьогоріч «Укроборонпром» збільшив виробництво військової техніки в 36 разів, при цьому всі оборонні підприємства країни є застарілими та потребують модернізації за допомогою іноземних інвесторів. Про це в ефірі радіостанції Голос Столиці заявив експерт Сергій Джерж.
 Оборонно-промисловий комплекс України готується до переходу на стандарти НАТО. Щоб прискорити процес, до керівництва «Укроборонпромом» планують залучити західного топ-менеджера. Про це заявив глава держконцерну Роман Романов. Він уточнив, що Україна активізувала пошук іноземних інвесторів для модернізації оборонних підприємств, а для цього потрібні відповідні кадри.

За його словами, новий менеджмент сприятиме переходу підприємств на виробництво озброєнь за стандартами НАТО, а також допомагатиме з розширенням промислової кооперації із західними партнерами.
Про плани та перспективи розвитку вітчизняного оборонно-промислового комплексу в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів президент Громадської ліги Україна-НАТО Сергій Джерж.
В ОПК розраховують налагодити тісніші відносини з зарубіжними партнерами або їх доведеться будувати з чистого аркуша?
– Ні, відносини з чистого аркуша будувати не потрібно. Звичайно, треба багато вкладати в модернізацію, в новий менеджмент, незважаючи на те, що в попередні роки Україна займала певні місця в міжнародному рейтингу країн-експортерів зброї. На сьогодні «Укроборонпром» об'єднує 137 підприємств, з яких 23 знаходяться на неконтрольованій території, але все це застаріле виробництво, застарілі стандарти. При цьому «Укроборонпром» збільшив виробництво техніки, і якщо порівняти з 2014 і 2013 роками, то обсяги зросли в 36 разів. Ми розуміємо, що це пов'язано з необхідністю забезпечити збройні сили України. Все-таки на експорт ми поставляли вже існуюче озброєння на складах. Але сьогодні змінюються підходи в державі, і я думаю, що запрошення міжнародного менеджменту, що має досвід роботи в ОПК в країні НАТО, додасть позитивних моментів.
Модернізація передбачає вихід на нові ринки?
– Багато питань у нас не вирішені. У нас немає замкнутого циклу виробництва вертольотів. І тут потрібно запрошувати фірму нашого земляка Сікорського, інші фірми, щоб в Україні було кінцеве виробництво хоча б деяких типів вертольотів. Двигуни теж будемо продавати, при цьому уніфікувати їх так, щоб вони підходили не тільки для російських літаків. З Росією ми не будемо більше співпрацювати, це очевидно. При цьому «Моторсіч» – це потужне підприємство. Тому інвесторів ми залучатимемо саме в цьому аспекті. Ми говоримо про Україну авіаційну, про Харківський авіаційний завод, Київський авіаційний завод, КБ ім. Антонова. Але де наші серії, де лінійки літаків, які масово виробляються? Цього, на жаль, немає. Я думаю, що залучення інвесторів буде сприяти тому, що зросте обсяг виробництва. При цьому літаки спільного виробництва можуть закуповувати країни, які є нашими партнерами, можливо, це будуть Німеччина чи Великобританія, літаки робитимуть на базі комплектуючих всіх країн.

Джерело: Newsradio.com.ua.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі