середа, 26 серпня 2015 р.

Три хет-трики в одній поїздці

Днями, відома компанія FERREXPO запросила провідних київських акул пера, до міста Комсомольськ, щоб ознайомити з історією Полтавського гірничо-збагачувального комбінату, яку, умовно можна поділити на декілька етапів, кожен з яких був важливим, напруженим, на кожному вирішувались значні задачі гірничодобувної промисловості. Журналістів ознайомили з процесом видобутку руди і показали промисловий комплекс, який вразив, навіть фахівців…
Металургійний комплекс - основа індустрії. У нього входять чорна та кольорова металургія, які охоплюють усі стадії технологічних процесів: від видобутку і збагачення сировини до отримання готової продукції у вигляді чорних і кольорових металів та їх сплавів. Для розвитку чорної металургії на Україні є всі умови: величезна, компактно розташована сировинна база, споживач, густа транспортна мережа, значні паливні (коксівне вугілля) і трудові ресурси. Кольорова металургія на Україні, порівняно з чорною, розвинена менш, в першу чергу, через відсутність розвіданих сировинних ресурсів. 
А потім, настала черга гри мільйонів – його величність футбол, матч місцевого «Гірника-Спорт», проти легендарного київського «Динамо», в боротьбі за Кубок України. Три забитих м’ячі і три гольові передачі Андрія Ярмоленка, не сильно засмутили місцевих вболівальників – на диво вони й не сподівалися, а свято вдалося на славу. А ще, піротехнічне дійство київських фанатів, які заполонили стадіон «Юність», вразили, навіть комсомольчан, які постійно бачать гігантські промислові труби… А щоб подібне свято, для мешканців подібних міст і містечок, не було, як випадок долі, пропоную ось такий варіант розіграшів першості України з ігрових видів спорту.
Протягом понад двадцяти років незалежності України, наші чоловічі збірні команди з ігрових видів спорту, не вибороли не лише жодної олімпійської нагороди, а й взагалі, майже не потрапляють на Олімпійські ігри та фінали світових чемпіонатів. А йдеться, про найпопулярніші у світі види спорту – футбол, баскетбол, волейбол, хокей, гандбол, регбі, водне поле… 
Те, як зараз проходять чемпіонати країни – тема для гумористичних видань. Тож  пропоную радикальні зміни і давайте уявимо, що з 25 березня по 5 листопада в нашій державі розігруються окремі чемпіонати, а набрані очки складуються у залік Великого Кубку України! У кожному командному ігровому виді спорту, на старт виходять 18 клубів  усіх регіонів нашої країни, які, після адміністративної реформи будуть на кшталт Поділля, Таврида, Волинь, тощо. Ідеальна, для великого спорту кількість команд. Уявляєте, скільки гордості та патріотизму буде у місцевих хлопців за свій край, за своїх земляків. Звісно, всі спроможні підприємства та установи регіону підтримуватимуть свою команду – гордість краю. А фінансуватися вони будуть частково з державного і регіонального бюджету. І, звичайно, команди зможуть самі себе, певною мірою утримувати. Економічні розрахунки показали – якщо центр не буде «грабувати» регіони – бюджети клубів будуть дуже солідні, а структура справедливою. Підпорядковуватись команди повинні виключно керівнику обласній раді народних депутатів, обраного громадою регіону на виборах і представляти не лише місто, а всю область, увесь регіон. Скажімо, команда тієї ж Полтавщини, в обласному центрі приймає баскетбол, у Лубнах – хокей на траві, у Оржиці – гандбол, у Миргороді – бейсбол, у Комсомольську – футбол, у Пірятині – регбі, в Хоролі водне поло, в Гадячі футзал, у Кременчузі  – волейбол, а у Глобино – теніс. Потім міняються. І так по всій Україні. Адже в областях десятки районів і міст. І для кожного з них подібні ігри були б великою подією. Вони й автодороги і готелі у себе нові зроблять, щоб пристойно зустріти дорогих гостей. І вся ця інфраструктура залишиться місту буде служити його розвитку фізичній культурі. А всі інші, існуючі зараз клуби, повинні мати статус аматорських команд – колективів фізкультури і грати в чемпіонатах області, міста, профільних змаганнях.  Ну, а на початку весни в розіграші Кубка України, найкращі аматори можуть позмагатися і з професійними клубами. Чим більше буде масового аматорського спорту, тим краще буде здоров’я української нації і вибір кандидатів для професійної гри. Саме з таких команд й будуть запрошуватися до головних клубів, талановиті гравці і відстоювати честь свого рідного регіону. Кожного туру у дев’яти  областях поєдинки вісімнадцяти команд, у десяти ігрових видах спорту! В масштабах країни, приблизно, у сімдесяти містах одночасно. Уявляєте, яке це буде свято для людей. Всюди заповнені трибуни, спортивна інтрига, чесна боротьба. Про договірні матчі, мова вестися не буде, баталії будуть ще ті… Маленьке містечко буде цілий рік жити подією, проведення у себе, бодай, одного матчу. Будуть збудовані нові майданчики, стадіони, басейни, палаци і молодь потягнеться до занять спортом – це стане найпрестижнішим заняттям. А значить з’являться нові таланти і будуть у нас сильні збірні і обов’язково до нас прийдуть перемоги, поза усяким сумнівом!

Дмитро НАГОРНИЙ «Новини України» Фото Зої КРАВЧЕНКО

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі