пʼятниця, 17 липня 2015 р.

Найбільша купюра в обігу між найбільшими державними структурами

Купюра 100 000 доларів дійсно існує. Однак її мало хто бачив зі звичайних громадян Америки. З 1918 року почали випускати великі номінали доларів. Спочатку вони не були розраховані для повсякденного користування, а використовувалися лише в найбільших міжбанківських структурах. Варто зауважити, в ті часи дані банкноти часто зустрічалися у злочинців: банки часто грабувалися, і банкноти вилучалися незаконним, насильницьким способом. Історію купюри 100 000 доларів прийнято починати з 1934 року. У той час вона була випущена у вигляді золотого сертифіката. Це означало, що вони при бажанні власника могли обмінюватися на золото. Дана банкнота не призначена і не була призначена для вільного обігу, однак випускалася у вигляді золотого сертіфіката. Популярністю користувалися і купюри 500 доларів зразка 1928 року. На даній банкноті зображений Вільям Мак-Кінлі. Вони є в обігу в дуже обмеженій кількості. Зображений президент славився тим, що завдяки його зусиллям США стала колоніальною державою. На купюрі зразка 1928 номіналом 1000 доларів зображений Гровер Клівленд, який двічі був кандидатом на пост Президента Америки. На п'ятитисячний банкноті розміщено портрет Джеймса Меддісона. Його прийнято вважати батьком американської конституції. Він був президентом Сполучених Штатів і також Генеральним секретарем. Загальний дизайн банкноти долара не змінювався до 1934 році. На п'ятитисячний купюрі долара зображений Семюель Чейз, який керував міністерством фінансів. Він також був головою у Верховному суді США, брав участь у підписанні Декларації про незалежність країни. Найбільша банкнота 100 000 доларів США на лицьовій стороні має портрет Вудро Вільсона, який був лауреатом Нобелівської премії Миру. З 1919 року дизайн банкноти не змінювали.

Один мільйон доларів США

Дана купюра була випущена в 1988 році. Для друку була використана унікальний захисний папір, чимала кількість ультрафіолетових символів і широке розмаїття мікроузоров. Щоб її випустити, один відомий на той час бізнесмен створив і офіційно зареєстрував Міжнародну Асоціацію Мільйонерів. Ця структура була створена для заможних чиновників, які мріяли розбагатіти ще більше. Метою діяльності було досягнення фінансової свободи і незалежності. Банкнота в один мільйон доларів стала символом цієї організації. Розробкою дизайну і відмінних тонкощів купюри займався сам творець, при цьому за основу була взята діюча банкнота 10 000 доларів. Щоб відзначитися оригінальністю, Тері Стюард на лицьову сторону помістив Статую свободи.

На реверсі був вибитий номінал цифрами і прописних шрифтом. Також на купюрі була надрукована фраза "Цей сертифікат забезпечений тільки вірою в Американську Мрію". Тираж здійснювався на замовлення відомої банкнотної компанії США. На той час вона була найбільшою і займалася випуском цінних паперів, документів, грошових знаків та іншої цінної продукції. Обсяг тиражу досяг колосальної кількості - більше 800 000 екземплярів. Кожній з купюр було присвоєно індивідуальний порядковий номер. Після того як друк був завершений, прийняли рішення знищити друковані форми, щоб ніхто не зміг знову відтворити банкноту.
Деякі експерти схильні вважати, що такі купюри - не що інше, як витвір мистецтва. Вони займають особливу позицію серед грошових знаків і представляють підвищений інтерес для колекціонерів. 1 мільйон доларів сміливо можна назвати символом американської мрії про процвітання, благополуччя, достатку. Сьогодні в обігу найбільшою є банкнота 100 доларів. Вона поширена не тільки в Америці, але і користується широкою популярністю в інших країнах. Зараз дуже рідко можна зустріти купюри 5000, 10 000 і 100 000 доларів, оскільки вони вилучаються з обороту. Рідкістю є і банкнота 1000 доларів. Банкнота номіналом 100 000 доларів не використовувалася в побуті. Нею здійснювали розрахунки тільки великі діячі та фінансові організації Америки. 
     Відповідь на питання, яка найбільша доларова купюра, неоднозначний. З одного боку, це 100 000 доларів. Однак доларова банкнота в 1 млн теж була офіційно випущена. Безсумнівно, дані банкноти мають цінність і важливе історичне значення, хоча на сьогоднішній день їх менше в тисячі разів. На піку популярності залишається купюра в 100 доларів. Вона широко поширена не тільки в Америці, але і по всьому світу.

Молокова Наталія

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі