неділя, 17 травня 2015 р.

Урочистості з нагоди 95 річниці від Дня народження Ярослави Стецько

«Життя варто було прожити хоча б заради того, щоб відповісти «Героям Слава» Юрію Шухевичу»,    ̶   чую праворуч себе від жінки у червоній сукні. Вона аплодує стоячи разом із усім залом промові сина Головнокомандувача УПА. Юрій Романович Шухевич завітав на урочисту Академію з нагоди 95 річниці від Дня народження великої доньки України, Ярослави Стецько. 
14 травня у конференц - залі Будинку вчителя відбувся вечір пам’яті, присвячений співорганізатору Червоного Хреста УПА, Президенту Антибільшовицького блоку народів,  депутату України трьох скликань, журналістці  і просто незламній жінці, Славі Стецько.
«Я буду боротися за Україну до останнього подиху свого життя» - таким було життєво гаслом Слави, уродженої Анни Йоспівни Музики.  До останніх днів пані Слава було ідеологічним наставником та рушійним важелем для багатьох борців за нашу державу.
1943 року, у 23-річному віці Анну ув’язнили німці у Львові. Через рік за вказівкою Проводу ОУН, дівчина виїхала за кордон, а ще через рік, у 1945, вона взяла участь у визволенні з-під більшовицького арешту в Чехії  пораненого Ярослава Стецька – першого заступника ОУН(б) С. Бандери, з яким потім одружилася. Узявши прізвище чоловіка, Анна змінила не тільки своє ім’я та прізвище, а й усе життя. З того моменту головною метою пані Слави стала боротьба за українську державність.
Життя у радянській Україні із таким минулим було неможливим, тому багато років Ярослава перебувала у вимушеній еміграції, не перестаючи при цьому бути українкою. За усі роки життя за кордоном Слава не прийняла іноземного громадянства. Після здобуття Україною незалежності, жінка повернулася на Батьківщину і очолила Конгрес українських націоналістів.  Була депутатом Верховної Ради другого,третього і четвертого скликань.
  Ярослава Стецько померла у 2003 році, але її ідеї та життєві переконання – вічні. Вшанувати пам’ять Ярослави Конгрес українських націоналістів запросив Юрія Шухевича, Теодора Дячуна (комбатанат УПА) та інших видатних політиків і громадських діячів. У ході заходу також було відкрито фотовиставку.

Ірина Лисогор

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі