неділя, 22 березня 2015 р.

Вахтанг Кікабідзе в Україні

Видатний грузинський співак, сценарист, кінорежисер, актор та просто людина-легенда - Вахтанг Кікабідзе, на знак підтримки завітав до України з концертною програмою «Мои года – моё богатство», яка присвячена 75-річчю співака. Вахтанг, незважаючи на свій вік, активно подорожує. Частенько співак буває і у нас. Він виступає на українських концертах, де висловлює проукраїнську позицію, морально підтримує наш дух. Саме для підтримки українського народу Вахтанг Костянтинович навіть вирішив зробити звітний тур за 56 років творчої діяльності. Більш того, співак зазначив, що хотів би дати концерт для наших воїнів, адже він схиляється перед їхньою мужністю та силою духу.
Також пан Кікабідзе вдячний нам за підтримку у 2008 році (під час військового конфлікту між Грузією та Росією), адже тоді загинуло семеро українських військових. «Грузини добро пам’ятають», - каже співак. Він побажав нашим воякам міцного здоров’я і додав: «Не може Путін постійно вигравати, бо не буває безкарності у світі… Бог один, і він не дає права сильнішому знущатися над слабшим. Це не проходить просто так. А нам головне витримати, хоч і буде дуже тяжко». Вахтанг Кікабідзе порадив українцям триматися разом. За його словами «саме молодь має взятися за руки, прийти в політику, ставити країну на ноги, а старші – стояти поруч і допомагати їм». Вахтанг Костянтинович наголосив, що молодь Грузії підтримує нас у складні часи публічними виступами.
Ні для кого не є секретом, що видатний співак не виступає в Росії після 2008 року, хоч там був зосереджений його основний заробіток. Він вважає, що «коли тебе б’ють – ти не повинен співати пісень цій людині, це неетично, ти сам себе ображаєш».  Тому коли дружина Вахтанга, Ірина, повідомила, що він у «чорному списку» в Росії, куди також потрапили Андрій Макаревич, Джулія Робертс та Арнольд Шварценеггер, пан Кікабідзе з іронією їй відповів «Нарешті й ми в хорошу компанію попали».
Поділився Вахтанг Кікабідзе з нами про досягнення в кіно. Він вже відзняв 11 короткометражних фільмів на основі власних новел, а за комедію «Будь здоров, дорогой» навіть отримав Гран Прі. Нещодавно закінчив роботу над сценарієм фільму, який складатиметься із п’яти новел. Вахтанг більше полюбляє короткометражки, тому активно працює над їх створенням.
Загальновідомим є той факт, що Вахтанг Костянтинович – це людина-позитив. Переступивши поріг конференц – залу він сказав: «Все так серйозно? А я не причесався».  На запитання в чому полягає секрет довголіття відповів: «Дуже важливо зберегти в собі дитинство. З гумором потрібно на все дивитись, бо якщо серйозно все сприймати, то можна з глузду з’їхати. Я завжди дивився з усмішкою на життя. Також обов’язково любити сім’ю, сусідів, друзів… » На підтвердження цих слів пан Кікабідзе розповів нам історію про свого друга, який вирішив одружитись у 16 – річному віці: «Він жив у напівпідвальній однокімнатній квартирі, грошей не мав. І коли дійшла справа до весілля, в ресторан він не міг запросити нас …а у квартирі гості всі не поміщались. Поруч із ним сусіди жили, євреї, у 4-кімнатній квартирі. Так ось ця тьотя Сара одну стіну розібрала і таким чином вийшла 5-кімнатна квартира. Ми там грали весілля. Це можна зняти у кіно».
Коли 76 – річного співака запитали про що він мріє у своєму житті, Вахтанг мовив: «Найголовніше – це мир. А все решта не має значення… Я мрію дожити до того дня коли наступить спокійне життя ».
Сподіватимемось, що бажання такої видатної людини як пан Кікабідзе здійсняться. Адже він, незважаючи на свій статус та славу, зумів зберегти людську простоту, щирість та доброту в серці. У 76-річному віці цей сивочолий грузин веде надзвичайно активне життя: пише прекрасні новели, душевні пісні, створює цікаві фільми, їздить із концертами по всьому світу та активно підтримує нас, українців, у складні часи
Альона Присюда

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі