понеділок, 23 березня 2015 р.

Танкові клини Гудеріана, Рибалка, Лелюшенка.

У ті далекі часи коли СРСР і Третій Рейх успішно робили вигляд, що вони друзі, а Сталін і Гітлер направляли один одному місії з обміну досвідом у створенні концтаборів, Тухачевський читав лекції з танкової тактиці на яких серед слухачів були і майбутні зірки Бліцкригу .. .

... Тухачевський дуже любив лицарські романи і в його уяві побудована клином лицарська кіннота перетворилася в знаменитий танковий клин.
... Клим Ворошилов любив кінноту і тільки порівняння танків з кінними латниками, а також показовий бій "з шашками на танки" влаштований Тухачевким, переконали його що прориви краще робити на танках, а не на конях.
А Гейнц Гудеріан любив жінок і танки. Танки нічого проти цього не мали, а от жінки ставилися до нього по різному і злі язики говорили, що прізвисько Шнелль Хейнц (Швидкий Хейнц) йому дали аж ніяк не за військові успіхи. Тому Гудеріан вважав за краще називатися Хенце Браузветтер, що означало Гейнц-ураган. І Гейнц, сидячи на лекції у Тухаческого, думав про симпатичну куховарку Ніну.
"... Танки дають можливість прориватися глибоко в тил противника, завдаючи шкоди його комункаціям і сіючи паніку в тилових частинах ..." - продовжував Тухачевський.
Гудеріан уявив, як він проривається глибоко на кухню і сіючи паніку серед кухарів, обіймає Ніну.
"... За аналогією з побудовою лицарської кінноти я назвав це" тактикою танкових клинів "...
Прикривши очі, Гудеріан розмірковував, як по-лицарськи правильно підбивати клинці.
"... Танк, призначений для клинів, повинен бути швидким, маневреним і по можливості легким, а також мати на озброєнні скорострільну гармату калібром не менше 35 міліметрів ..."
Неслабі принади Ніни так ясно представилися йому, що він вибачився, вийшов з аудиторії і понісся здійснювати бліцкриг на кухні.
А Тухачевський розповідав, що таке основний фронтовий танк, навіщо потрібні важкі танки і які параметри вони повинні мати, але Гейнц цього не чув, намагаючись пояснити зашарівшійся Ніні, чому вона зараз же повинна з ним пройти в номери.
... Сталін, випустив клуб диму і подивився на генералів: "Клини гаварім? Пядесят кілометрів вглиб оборони противника за годину? В тилу каммуникаціі різати? А танки вже є? НЕТ? За два роки? Ну давайте, розробляйте, а не то я вас теж в тил відправлю .... на Магадан, скажімо ... "
І танки розроблялися. Танк глибокого прориву зробили швидким і легким, як і говорив Тухачевський, і, не мудруючи лукаво, так його назвали - бистрий танк, "БТ". Танк міг знімати гусениці і ставати на колеса, так як розвідка доповіла, що на території ймовірного противника присутнє якесь явище під назвою "дороги", і по них нібито танки можуть їздити навіть без гусениць. Розвідник, що довідався про це, плювався незрозумілими словами "шосе", "асфальт", "рівне поритття". Після того, як він вперто твердив, що там на дорогах немає ям, його порахували занадто вразливим і відправили до психлікарні на профілактику, але такобудівникам все ж порадили врахувати іноземну особливість.
Основний танк вирішили назвати просто "Танк" і ми його знаємо як "Т-34", а ось важкий назвали іменем головного кавалериста Клима Ворошилова "КВ", що остаточно переконало останнього в необхідності присутності танків на війні ...
... Гітлер підписав рахунок з безліччю нулів за участь німецьких офіцерів в радянських навчаннях, зітхнув, і гаркнув "Ганс! Викличте мені цього Гудеріана, подивимося чого він навчився ...".
... Витягнувшись і задерши підборіддя, Гудеріан уривчасто викрикував фрази доповіді, так, що людині, яка не знає німецьку, могло здатися, що він навчається гавкати по-собачому.
"- Танки - це німецькі молоти, мій фюрер, і вони, вишикувавшись клином зможуть прорвати оборону противника і заглибитися в його комунікації!. Подібно "свині "тевтонських лицарів! - Додав він від себе. - Їх необхідно озброїти легкими скорострільними гарматами для ... для обстрілу тилів супротивника! "- знайшовся Гудеріан. Про основні і важкі танки він не сказав, так як під час лекції бігав за куховаркою Ніною. Гітлер, який мав слабкість до тевтонських лицарів, трохи розтанув. "Гейнц, а які танки потрібні для такої війни?" "- Легкі і маневрені, мій фюрер!" - Випалив Гудеріан. Слово "швидкий" він не любив і тому не запам'ятав. "Ну що ж, нехай Європа дізнається про міць німецьких танків! Підготувати технічне завдання на розробку техніки! А на башту ми нанесемо тевтонський хрест." - закінчив Гітлер і бляшані труни Панцир-1 і-2 почали ставати реальністю ...


Історія - зла тітка. Вийшло так, що Тухачевксого розстріляли, як ворога народу, а Гудеріана вважають танковим генієм, що БТ так і не побачив "доріг без ям", а німецькі консервні банки, тобто, як їх назвали, молоти Бліцкригу, успішно  прийняли участь в європейській війні, добре налякавши французів, які дуже понадіялися на лінію Мажино і полягли на бездоріжжі України та Білорусії так і не закінчивши Плану Барбароса. У цій війні кращими виявилися середні Т-34, Шерман, Пантера і важкі Тигри і КВ ... І Берлін брали за допомогою тих же танкових клинів маршалів-українців Рибалка і Лелюшенка.

І в теперішній час в бойових діях армій застосування танкових клинів дуже актуальне.

Досліджував
О. Майстренко
Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі