понеділок, 15 грудня 2014 р.

Україна більше не буде продавати зброю за кордон до завершення війни на сході

Україна більше не буде продавати зброю за кордон до завершення війни на сході України

Україна відмовляється від продажу зброї за кордон до закінчення війни на сході України. Про це повідомив глава МВС Арсен Аваков виступаючи на міжнародній виставці 11-й «Зброя та безпека».

Крім того Аваков зазначив, що Україна буде закуповувати снайперські гвинтівки і безпілотники.

«Нам потрібні безпілотники і снайперські гвинтівки крупного калібру - 12,5 мм. Це потрібно і Національної гвардії, і спеціальним підрозділам МВС, і Збройним силам України », - заявив Аваков.

Україна виробляє сучасну зброю, але армія не може її купитиУкраїнські зброярі розробили супер сучасну безвідмовну зброю, але на його купівлю  оборонпром немає грошей. Незважаючи на те, що на оснащення власної армії у держави практично немає коштів, Україна останні 15 років стабільно входить у десятку найбільших країн - виробників зброї. А все завдяки десяткам заводів, що виробляють бронетанкову техніку, артилерійське, ракетне та високоточне озброєння і боєприпаси. Про це розповідає начальник Наукового центру при Академії Сухопутних військ України, полковник Володимир Грабчак.

«Якщо б навіть невелика частина виробленої ними продукції надходила у Збройні сили, наша армія була б в числі найсильніших армій світу», - відзначає полковник Грабчак.

Одним з останніх ефективних придбань від Харківського конструкторського бюро з машинобудування ім. Морозова (ХКБМ), є БТР-4Е, який вже встиг добре зарекомендувати себе під час антитерористичної операції під Слов'янськом у Донецькій області. Зараз же мова йде про український кулеметі КМ - аналог російського кулемета Калашникова. Кожна куля калібру 7,62 залишає наскрізний отвір у 12-міліметрової бронепластині, при цьому, після 45 тис. пострілів кулемет не вимагає додаткового обслуговування і чищення.

«У цьому році я завершив випробування. Як не намагався, так і не зміг вивести цю зброю з ладу, настільки вона безвідмовна», - розповідає стрілок-випробувач київського заводу «Маяк» Сергій Сухенко.

Ще одна розробка київського «Маяка» - снайперська гвинтівка ближнього бою замість застарілої СВД. Стволи для останньої раніше постачали Болгарія і Росія, але зараз імпорт припинений: з Болгарії після трагічних лютневих подій у Києві, з РФ - зважаючи на військову агресію цієї країни. Зараз завод вишукує можливість налагодити власне виробництво всіх комплектуючих, і тоді готові кулемети стануть дешевше і якісніше. Поки ж їх неофіційна ціна коливається у межах $ 1,5 тис. При цьому вітчизняна продукція йде на експорт, переважно у країни Африки і Південної Америки, а українські солдати задовольняються морально застарілою зброєю, якою забиті склади заводу.

За кілька останніх років українські майстри створили ряд нових переносних протитанкових ракетних комплексів - Бар'єр, Корсар, Скіф, а також 30-млм гармату ЗТМ-1, високоточні протитанкові ракети Комбат і Стугна. Також вже відомі в світі вітчизняний танк Оплот і протитанковий Комбат, розроблений на київському заводі «Артем», який може знищити будь-який танк супротивника в світі. Однак це новітні розробки поки недоступні українським військовослужбовцям.

Зазначимо, що керівництво заводу стверджує, що за останній час «Маяк» продав за кордон більше зброї, ніж за весь минулий рік.

А. Ясенський

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі