понеділок, 15 грудня 2014 р.

Хоббіт: Битва п'яти армій - останній фільм з трилогії. Кінотеатр "Україна".

І ось остання глава літопису кінематографічного циклу про Середзем'я закінчена! П'ятнадцять довгих років відомий режисер Пітер Джексон йшов до цього моменту, коли на широких екранах на суд глядачів буде представлений його шостий фільм - фінал чудового «Хоббіта», назва якому Хоббіт: Битва п'яти армій.

Остання частина заплутаної пригодницької історії створена ще з більшим розмахом, ніж той, що вже відгримів на екранах фінал легендарної стрічки «Володар Кілець». П'ять армій зійдуться на покритому пожухлою травою полі посеред непривітних скель для останньої нищівної битви, щоб раз і назавжди визначити, чия військова слава, магія і рішучість повинна стати основоположною для чудесного світу Середзем'я. Люди, гноми і ельфи забудуть на час про свої міжрасові чвари і плечем до плеча чинитимуть опір брудним нещадним оркам і грізним вовкам - Варгам. Над полем битви будуть парити орли, стан розіб'є ворогів своїм величезним ведмежим тілом і своєю магією перевертень Беорн, втрутяться в битву і пролазливі кажани. Правда, режисер Джексон в одному зі своїх коментарів заявив, що «математика» Толкієна його творчий задум не обмежує і, можливо, у фінальному побоїщі зійдуться в смертельному бою сім, а може навіть і дев'ять армій.

Пробуджена смертоносна сила дракона Смауг зачепила все Озерне місто. Поки в полум'ї Саурона гинуть беззахисні жителі Середзем'я, Торін Дубощит не зможе впоратися зі своєю пристрастю до скарбів і пожертвує своєю честю і дружбою з Більбо, а Хоббіту доведеться йти на ризик і здійснювати рішучі вчинки, щоб напоумити осліпленого блиском золота гнома.

Лихолісся у фільмі повністю виправдає свою моторошну назву, в ньому Більбо в компанії з гномами доведеться зіткнутися з гігантськими павуками, які обтяжені, крім потужних щелеп, ще й «психічною комунікацією», як назвав дар телепатії сам Пітер Джексон. Хоббіту при зустрічі з небезпечними комахами допомагатиме Кільце, яке наділило Більбо необхідними екстрасенсорними здібностями.


Лісові ельфи знову вступлять в конфронтацію з гномами і доведеться жителям гір спочатку посумувати в казематах Ельфійського короля, а пізніше, тільки завдяки вигадці Більбо, їм вдасться втекти від гостровухих, прикинувшись начинкою у винних бочках, які ельфи спустять по бурхливих водах дикої норовливої річки.

 
Так чи інакше, темрява знову поглинає Середзем'я, і перед народами цього красивого фантазійного світу встає насправді дуже простий вибір - бути знищеними на віки вічні чи все-таки об'єднатися і дати відсіч підступним силам зла. У самому центрі битви за майбутнє Середзем'я виявляється маленький хоббіт, який безстрашно бореться за життя свого світу, своїх друзів, і, звичайно, за власне життя.


О. Майстренко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі