вівторок, 5 серпня 2014 р.

Як захищатись від снайперського вогню

Ось невеликі міркування, що можна зробити за відсутності спеціального обладнання, правда те, що більш подходить для блокпостів, постійних (тимчасових) оборонних позицій.
1) вважати будь-яке місце в зоні операцій як потенційно небезпечне на предмет снайперского вогню;
2) інструктаж та відпрацювання особовим складом маневру. Негайне реагування на снайперский вогонь, подавити вогневі точки противника.
3) зачистка найближче розташованої місцевості, установка пасток (сигнальних, літальних)
4) призначення окремих систем озброєння і солдатів, і їх розташування, на предмет швидкого реагування і придушення снайперского вогню
5) адекватні захисні комплекси (бетон, дерево, мішки наповнені піском) всіх або більшості основних місць пересування особового складу
6) використання маскувальних мереж в секторах, на яких будувати укриття неможливо або недоцільно, сюди ж ковдри на вікнах або фарбування.
7) заздалегідь приготований і відпрацьований план дій при обстрілі снайпером, з яким ознайомлений весь склад конкретного блокпоста (оборонної позиції)
8) спостерігачі, вартові при наявності приладів нічного бачення повинні використовувати ілюмінаційні насадки, блиск багатьох оптичних прицілів, може бути помічений з їх допомогою.
9) дисципліна, у всьому, особливо-а) пересування (виключити бездіяльне тиняння по території), б) світло (куріння, читання вночі, повинні бути гумові насадки на приладах нічного бачення, виключаючі зеленуватий відблиск) в) форма одягу-каска, бронежилет, повний камуфляж (ніяких оголених торсів, або бронежилет поверх майки), видалення розпізнавальних знаків з форми

Це все пасивні методи.

Активні методи зв'язані з певним ризиком, але не менш корисні.
1) добре організовані довготривалі нічні патрулі, якщо є прилади нічного бачення. Патруль проводити за принципом - рух, зупинка, спостереження, рух на наступну позицію. Зони спостереження патруля повинні бути не спонтанно, а позначені заздалегідь, грунтуючись на найбільш  уразливих секторах, які снайпер виявить і аналізі можливостей озброєння противника.
2) виносні пости. Присутність приладів нічного бачення, біноклів, Постійне безперервне сканування. Хорошо налагоджена часта система зміни спостерігачів, але постійне сканування через бінокль дуже вимотує, спостереження притупляється, 3) заздалегідь підготовлені зони, тобто які не вимагають коригування мінометного і артилерійського вогню по потенційним позиціям снайпера.
4) власне заняття особовим складом всіх позицій, можливих для використання ворожим снайпером. Дуже великий ризик, тому що вимагає великої кількості солдатів і робить їх уразливими для інших видів ворожого нападу, зважаючи на розкидання і неможливість хорошоі комунікації сил, задіяних в операції.


О. Галич

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі