вівторок, 24 червня 2014 р.

Залучення армії до ліквідації наслідків лих

Всім відомо, що боротьба з наслідками природних і штучних катаклізмів, проведення операцій з порятунку постраждалих в цих катаклізмах громадян - завдання для Збройних Сил України аж ніяк не першої і навіть не другої важливості. Цим насамперед зі знанням справи займаються рятувальники МНС. І все ж, коли до них підключаються військові, у розсудливих людей не виникає заперечень щодо цього. Навпаки, участь армії вселяє в мешканців постраждалих районів тверду впевненість, що впоратися з бідою, що нагрянула тепер вже точно вдасться.

Армію повинні підключати до операцій з порятунку громадян, постраждалих від лиха. У боротьбі з наслідками лиха повинні брати участь рятувальники, військовослужбовці частин Української армії, курсанти вищих військових училищ, академій, військові медики. Також повинна працювати військова інженерна, рятувальна техніка. І евакуація громадян з місць, що піддаються дії лиха повинна відбуватися без якогось зайвого драматизму і паніки.

В основному допомогу населенню у постраждалих регіонах, де запроваджено режим надзвичайної ситуації (НС), надають зведені підрозділи оперативних командувань-округів ЗСУ. Наприклад, зведений загін з'єднання матеріально-технічного забезпечення оперативного командування-округу ЗСУ у складі  екскаваторів, самоскидів, грейдерів може надавати допомогу у відновленні доріг.

Силами такого загону може вестись підсипання ділянок і ремонт зруйнованого дорожнього полотна між населеними пунктами. 

Для відновлювальних робіт на зруйнованих ділянках доріг з складу з'єднань матеріально-технічного забезпечення мають бути сформовані зведені загони з самоскидів та спеціальної інженерної техніки.

Активно мають використовуватись можливості армії, оснащеної всім необхідним для забезпечення життєдіяльності військ у польових та екстремальних умовах. Тепер все це повинно йти на допомогу постраждалому цивільному населенню. Мають бути розгорнуті польові хлібозаводи із складу з'єднань матеріально-технічного забезпечення оперативних командувань-округів ЗСУ. Також повинні бути розгорнуті військово-польові госпіталі, які повинні приймати на обстеження і лікування, окрім військовослужбовців, також без будь-яких обмежень цивільне населення. У райони постраждалих населених пунктів мають прибути зведені загони у складі військовослужбовців, автомобільної техніки, польових кухонь, польових госпіталів. Повинні бути розгорнуті наметові табори під розміщення евакуйованого населення та забезпечення їх гарячою їжею. Такі табори розраховані приблизно на 1000 жителів кожний.

Задіяння армії дозволить забезпечити евакуацію постраждалих, а також підвезення гуманітарних вантажів і пересування рятувальників.

Для розгортання польових таборів і розміщення постраждалого цивільного населення повинні бути перекинуті в райони надзвичайного стану ліжка, достатня кількість комплектів постільних речей та армійські уніфіковані намети. А в цілому в оперативному командуванні-округу ЗСУ в готовності до застосування повинні знаходитись додатково кілька тисяч військовослужбовців і військова техніка в тому числі і інженерна.

Сьогодні ЗСУ повинні впевнено виконувати взагалі невластиві для них завдання. Але за великим рахунком це є демонстрація готовності Збройних сил захищати громадян країни від всіляких бід і загроз. Армія України у всіх своїх практичних справах має завойовувати сьогодні все більше довіри і поваги громадян України.

Олександр Майстренко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі